2008. július 17. csütörtök

júl. 17
12:54
Tajvanon át Kínába tart a Kalmaegi tájfun (origo.hu)
Egy tájfun veszélyezteti Kína délkeleti partvidékét. A Kalmaegi trópusi ciklon csütörtökön Tajvanon halad át, pénteken már megérkezik Kínába. Az erős szelek miatt a partokon szökőár, a heves csapadék következtében pedig a hegyvidékek lábainál áradás, földcsuszamlás léphet fel.
júl. 17
12:54
Pollen II. (idokep.hu)
Mi az, hogy allergia? Hogy alakul ki? „Miért van az, hogy ha egy anyagra allergiás vagyok, akkor rögtön a többire is?” Mi a kapcsolat a parlagfű és a dinnye között?
júl. 17
15:18
Napsütés vs. rák (idokep.hu)
Ahogy elkezdődött a nyár, mindenhonnan azt halljuk, hogy ne vigyük túlzásba a napozást, ha lehet teljesen kerüljük. Ám a napfény azért kis mértékben egészséges.
júl. 17
21:18
Vihar tart Budapest felé (idokep.hu)
Sűrű villámlással, heves záporral és viharos széllel közelít a zivatar a főváros felé. Zsámbékon már tombol, a látótávolság nagyon lecsökkent. Csukjuk be az ablakokat!
júl. 17
21:36
Jégesővel jön a vihar (idokep.hu)
Heves záporral, viharos széllökésekkel és jégesővel érkezett meg a hidegfront Budapestre, és halad tovább kelet felé. Másodfokú riasztás érvényes.
júl. 17
21:54
Özönvíz Budapesten (idokep.hu)
Orkán erejű széllökésekkel és jégesővel érkezett meg a vihar Budapestre. Pincéket öntött el a jeges víz, faágak törtek le, fák dőltek ki. Észlelőink beszámolói.

Keresés