2009. január 29. csütörtök

jan. 29
0:09
Belga Kupa: Tőzsér Dániel csapata 1–0-s vereséget szenvedett (She)
Tőzsér Dániel csapata, a Genk 1–0-s vereséget szenvedett a Genttől a Belga Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A magyar középpályás végigjátszotta a találkozót, Tóth Balázs nem játszott.
jan. 29
0:13
Skót Ligakupa: a 21. találat döntött a büntetőpárbajban a Celtic javára (She)
A Celtic maratoni mérkőzésen 0–0-s végeredmény után 11–10-re győzött büntetőpontról végzett rúgásokkal a Dundde United ellen a Skót Ligakupa elődöntőjében. A tizenegyesek során csupán a 21. találat döntötte el a továbbjutást.
jan. 29
1:03
Férfi Euroliga: a Real Madrid nyerte a kosaras „el clásicót” (She)
A Real Madrid jobb hajrájának köszönhetően, izgalmas mérkőzésen 85–83-ra legyőzte a Barcelonát a férfi kosárlabda Euroliga F-csoportjának rangadóján. Az utolsó negyed előtt még a Barcelona vezetett, ám a végjáték a hazaiaknak sikerült jobban.
jan. 29
5:15
10 emberrel is nyert az Inter - Ismét van Persie mentette meg az Arsenal becsületét (Infostart)
A listavezető Inter 2-0-ra nyert a Catania otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. A címvédő egy órán át emberhátrányban játszott.
jan. 29
6:09
Orosz Open (Blikk)
Zvonarjova, Szafina és Gyementyjeva is a négy közé jutott Ausztráliában.
jan. 29
6:11
Hétfőig dönt Beckham (Blikk)
"Nem könnyű meghozni a döntést, de élni akarok azzal a lehetőséggel, amelyet a Milan felkínált nekem"
jan. 29
6:13
Neten keres támogatót a ZTE (Blikk)
Megyei vállalkozókat keresnek, akik érzelmileg is kötődnek a kék-fehér csapathoz
jan. 29
6:15
Testvérbosszú Klicskóéknál (Blikk)
Pénzfeldobással dőlt el, hogy a fiatalabbik Klicsko vehet elégtételt Haye-en.
jan. 29
6:17
Győzelemmel kezdtek Kemény pólósai (Blikk)
"Az új emberek azt nyújtották, amit eddig az edzéseken"
jan. 29
7:57
Formula-1: perpatvar Monza és Róma között az olasz GP miatt (She)
Kitört a „háború” Róma és Monza között: az olasz főváros a nem túl távoli jövőben Formula–1-es Nagydíj rendezésén gondolkodik, Monza, a jelenlegi házigazda viszont óva inti a rómaiakat attól, hogy elvegyék tőlük az olasz GP-t.
jan. 29
7:57
Maradona csodálja Messit (Behaviour)
Caracas, 2009. január 29., csütörtök (MTI/EFE) - Diego Maradona, az argentin labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint elképzelhető, hogy Lionel Messi, a Barcelona ifjú játékosa jobb futballista lesz, mint ő volt hajdanán.
jan. 29
8:15
Australian Open: Serena Williams Szafinával játssza a döntőt (She)
A második helyen kiemelt amerikai Serena Williams és a harmadik helyen rangsorolt Dinara Szafina jutott az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság döntőjébe a nők között.
jan. 29
8:17
NBA: sorozatban kilencedszer nyert a Bsoton Celtics (She)
A Boston Celtics kiváló sorozaton van túl, a Kings elleni 119–100-as győzelmével legutóbbi kilenc mérkőzésén diadalmaskodott.
jan. 29
8:33
NHL: könnyedén nyert a Pittsburgh Penguins a Rangers ellen (She)
Az NHL alapszakaszának 106. játéknapján négy mérkőzésre került sor. A tavalyi nagydöntős Penguins 6–2-re győzött otthon a Rangers ellen, hazai pályán nyert a Flames is, míg a Blackhawks és a Predators idegenben győzött.
jan. 29
8:35
Jégkorong BL-döntő: a Zürich Lions nyerte a sorozatot (She)
A svájci Zürich Lions nyerte a jégkorong Bajnokok Ligáját, miután a sorozat döntőjének visszavágóján - az első mérkőzésen elért 2-2-es döntetlent követően - öt góllal legyőzte az orosz Metallurg Magnyitogorszkot.
jan. 29
8:37
Kézilabda: Pásztor István 12 góljával győzött a Balatonfüred (She)
A balatonfüredi férfi kézilabdacsapat második félidei jó játékával felkészülési mérkőzésen biztosan győzött a szlovák bajnokság harmadik helyezettje ellen.
jan. 29
8:51
Williams - Szafina döntő Melbourne-ben (Infostart)
A második helyen kiemelt amerikai Serena Williams és a harmadikként rangsorolt orosz Dinara Szafina játssza az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyes küzdelmeinek szombati fináléját.
jan. 29
8:51
NBA: sorozatban kilencedszer nyert a Boston Celtics (She)
jan. 29
8:51
Australian Open: Szafina Williams ellen (Behaviour)
jan. 29
9:27
Férfi kosárlabda: amerikai próbajátékos érkezett Körmendre (She)
Az amerikai Nick DeWitz személyében új légióst próbál ki a férfi élvonalban szereplő Polaroid Lami-Véd Körmend.
jan. 29
9:45
Real Madrid: Szalai Ádámot nevezik a BL-re! (She)
A spanyol As információi szerint a Real Madrid vezetősége úgy döntött, hogy Szalai Ádámot benevezi Bajnokok Ligája folytatására. Az értesülések szerint a „királyi gárda” már elkészítette a szükséges dokumentumokat és a szombati határidőig benyújtja az UEFA-hoz.
jan. 29
10:03
Australian Open: Serena Williams párosban is döntőt játszhat (She)
Ahogy arról már beszámoltunk: a második helyen kiemelt amerikai Serena Williams és a harmadikként rangsorolt orosz Dinara Szafina játssza Az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női egyes küzdelmeinek szombati fináléját. Serena a páros fináléjában is érdekelt lesz, miután nővérével, Venusszal legyőzték a Casey Dellacqua, Francesca Schiavone ausztrál-olasz kettőst.
jan. 29
10:21
A Real Madrid benevezi Szalai Ádámot a BL-be (Infostart)
Az AS című spanyol sportnapilap értesülései szerint a Real Madrid benevezi Szalai Ádámot a labdarúgó Bajnokok Ligája egyenes kiesés szakaszára.
jan. 29
10:21
NFL: a londoni mérkőzésre rekordidő alatt elfogytak a jegyek (She)
Már nem lehet jegyet kapni a profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) októberben, Londonban sorra kerülő alapszakasz-mérkőzésére.
jan. 29
10:21
Szalai a Real nagycsapatában! (Behaviour)
jan. 29
10:23
Felkészülési mérkőzés: Svédország 1-0-ra nyert Mexikó ellen (She)
A hazánkkal azonos vb-selejtező csoportban lévő Svédország felkészülési mérkőzésen 1–0-ra győzött Mexikó ellen. A találkozót az egyesült államokbeli Oaklandben rendezték.
jan. 29
10:39
UNESCO: Biros Pétert és Kozmann Györgyöt is kitüntették (She)
Biros Péter és Kozmann György személyében két magyar élsportoló is nemzetközi elismerésben részesült sportszerűségéért.
jan. 29
10:41
Anglia: Robinhótól DNS-mintát vettek, szembesítés következhet (She)
Mint arról már tegnap beszámoltunk Robinhót, a Manchester City brazil támadóját, nemi erőszakkal vádjával vették őrizetbe. Friss fejlemény, hogy a brazil futballistától DNS-mintát vett a rendőrség.
jan. 29
10:57
NHL: négy góllal nyert a Pittsburgh Penguins a Rangers ellen (She)
jan. 29
10:59
jan. 29
11:15
Szalai: „Óriási megtiszteltetés a Real első csapatához tartozni” (She)
Ahogy arról beszámoltunk: Szalai Ádámot benevezi a Real Madrid a Bajnokok Ligájába. A labdarúgó a Nemzeti Sport Online kérdésére kommentálta a hírt.
jan. 29
11:17
Férfi kosárlabda: új szponzora lesz a Szolnoki Olajnak (She)
Aláírták azt a megállapodást, amely szerint a Stadler Rail svájci cég támogatója lesz a Szolnoki Olaj KK férfi kosárlabdacsapatának.
jan. 29
11:33
Standard Liege: Bölöni László Claudio Keserűvel erősíthet (She)
Francia lapértesülések szerint Bölöni László csapata, a belga bajnokság jelenlegi listavezetője, a Standard Liege kölcsönvenné Claudiu Keserűt a Nantes-tól.
jan. 29
11:35
Zenit: Iaquintával pótolnák az Arsenalhoz tartó Arsavint (She)
Arról már beszámoltunk, hogy az Arsenal már megállapodott a Zenittel Andrej Arsavin átigazolásáról, de a futballista még nem jutott egyezségre az angol klubbal. Sokat elárul azonban a tárgyalások alakulásáról, hogy a Zenit már a csatár utódját keresi.
jan. 29
12:09
Australian Open: Federer három szettben legyőzte Roddickot (She)
Az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében a svájci Roger Federer 6:2, 7:5, 7:5-re legyőzte az amerikai Andy Roddickot.
jan. 29
12:09
900 dopping ellenőrzés várható (Behaviour)
Budapest, 2009. január 29., csütörtök (MTI) - A 2009-ben rendelkezésre álló állami forrás terhére összesen 900 doppingellenőrzés végrehajtását javasolja a Nemzeti Doppingellenes Koordinációs Testület (NDKT).
jan. 29
12:27
Roger Federer döntőbe jutott az ausztrál teniszbajnokságon (Infostart)
Bejutott a döntőbe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon Roger Federer, miután három játszmában győzött Andy Roddick ellen.
jan. 29
12:27
Dopping: kilencszáz ellenőrzés szerepel a 2009-es állami tervben (She)
jan. 29
12:29
Beckham szabadrúgásgólja nem volt elég a Milannak - videóval (Infostart)
David Beckham remek gólja ellenére is nőtt a távolság a két milánói klub között az olasz bajnokság hétközi fordulója után. Angliában a Manchester United csúcsot döntött, a Liverpool ellenben visszacsúszott a harmadik helyre, miután ismét csak döntetlent ért el. Mind a két országban a címvédő vezeti a bajnokságot, s egyre jobb esélye van az ismétlésre.
jan. 29
12:29
Férfi kézilabda-vb: Dinart állapota javult, játszhat a dánok ellen (She)
Sokat javult Didier Dinart sérülése, így a francia férfi kézilabda-válogatott védekezőspecialistája vállalhatja a játékot a holnapi, Dánia elleni világbajnoki elődöntőben.
jan. 29
12:31
Férfi kézilabda-vb: kapitány nélkül a szlovákok a helyosztón (She)
Szövetségi kapitány nélkül játszhat a szlovák férfi kézilabda-válogatott a 9. helyért a horvátországi világbajnokságon, mivel azonnali hatállyal lemondott Heister Zoltán – értesült a kezi.hu.
jan. 29
12:33
Newcastle Utd: Bartont műteni kell, 2 hónapig nem játszhat (She)
Súlyos sérülést szenvedett a Manchester City elleni angol bajnoki labdarúgó-mérkőzésen Joey Barton, a Newcastle United középpályása.
jan. 29
12:45
jan. 29
12:47
Australian Open: döntős az amerikai Bryan testvérpár (She)
Döntőbe jutott a második helyen kiemelt amerikai páros, a Bob és Mike Bryan alkotta kettős a férfiak között az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon.
jan. 29
12:49
Görögország: az Olympiakoszba megy a Blackburn csatára (She)
Fél évre kölcsönbe az Olympiakoszhoz megy Matt Derbyshire, a Blackburn Rovers támadója – ha a kék-fehérek találnak a helyére egy csatárt.
jan. 29
12:51
Ökölvívás: felfüggesztették Antonio Margarito engedélyét (She)
A Kaliforniai Sportbizottság csalás gyanúja miatt felfüggesztette a mexikói Antonio Margarito, korábbi profi ökölvívó-világbajnok versenyzési engedélyét.
jan. 29
12:53
Australian Open: az egyéni és páros elődöntők eredményei (She)
Tekintse meg az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság mai versenynapjának eredményeit!
jan. 29
13:03
Zalaegerszeg: szerb próbajátékost tesztel Csank János (She)
Darko Drinics személyében szerb középcsatárt tesztel a ZTE. A 27 éves támadó legutóbb az izraeli élvonalban szereplő Bnei Sahninban futballozott.