2010. február 6. szombat

febr. 6
17:15
Felkészülés: döntőbe jutott a horvátországi villámtornán a Kaposvár (She)
A pulai villámtorna első mérkőzésén a Soproni Ligában szereplő Kaposvári Rákóczi 2–0-ra legyőzte a horvát élvonalbeli Inter Zapresicet, így bejutott a vasárnapi döntőbe.
febr. 6
17:15
Gerevich-Kovács-Kárpáti GP - Iliász bronzérmes (Behaviour)
Bronzérmet szerzett szombaton Iliász Nikolász a budapesti Gerevich-Kovács-Kárpáti férfi kard Grand Prix-n.
febr. 6
17:17
Torna: tíz olimpiai aranyérem gazdája állt a népszerűsítés mellé (She)
Kanyó Évára emlékeztek a KSI hagyományteremtő, sportág-népszerűsítő rendezvényén szombaton a klub tornacsarnokában. Az „Óvodásoktól Berki Krisztiánig” elnevezésű tornabemutatót a Központi Sport- és Ifjúsági Egyesület (KSI) tornaszakosztálya és a Kanyó Éva Alapítvány szervezte. A több száz főt megmozgató zuglói eseményen a gyermekek mellett Berki Krisztián is bemutatta gyakorlatát; a tornasport…
febr. 6
17:33
Serie B: magyarjai nélkül szenvedett vereséget a Reggina (She)
Az olasz labdarúgó-bajnokság másodosztályának (Serie B) 24. fordulójában a Kovácsik Ádámot és Preklet Csabát keretébe nem nevező Reggina 3–1-re kikapott a Vicenza otthonában.
febr. 6
17:35
Bundesliga: a Bayern nyert, a Leverkusen csak ikszelt (She)
Beérte pontszámban a listavezető Bayer Leverkusent a Bayern München a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában.
febr. 6
17:51
Visszavágott a címvédőnek a Bayern (Infostart)
A Bayern München 3-1-re nyert a címvédő, de ebben a szezonban jobbára csak vergődő Wolfsburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának szombati játéknapján, ezzel pontszámban beérte a Bochum vendégeként csupán döntetlent játszó, éllovas Bayer Leverkusent. A továbbra is veretlen listavezető jobb gólkülönbségének köszönhetően maradt a tabella első helyén.
febr. 6
17:51
Tenisz: meglepetést hoztak a johannesburgi elődöntő mérkőzései (She)
A johannesburgi férfi tenisztorna elődöntőjének mindkét mérkőzésén borult a papírforma. Az első helyen kiemelt Gaël Monfilst Feliciano López, míg a második kiemelt David Ferrert Stéphane Robert győzte le.
febr. 6
17:51
Téli úszósorozat - Schirilla 16 perces bemutatója (Behaviour)
Ifj. Schirilla György szombaton a Tolna megyei Bikácson folytatta idei téli úszósorozatát, ahol 16 percet töltött a helyi tóban.
febr. 6
17:53
Felkészülés: egygólos vereséget szenvedett az MTK a Ruzomberoktól (She)
A Soproni Ligában szereplő MTK felkészülési mérkőzésen 2–1-re kikapott a szlovák MFK Ruzomberoktól.
febr. 6
18:09
Asztalitenisz: Tóth Krisztina csoportelsőként negyeddöntős (She)
Tóth Krisztina mindkét ellenfelét legyőzte az előcsatározások során, így csoportelsőként bejutott a negyeddöntőbe az asztaliteniszezők Düsseldorfban zajló Európa Top 12-bajnokságán.
febr. 6
18:11
Primera División: kórházba kellett szállítani a Sevilla elnökét (She)
Otthonában baleset érte, így kórházba kellett szállítani José María del Nidót, a spanyol labdarúgó-bajnokságban szereplő Sevilla elnökét.
febr. 6
18:13
Premier League: saját maga és az MU verte meg a Portsmoutht (She)
Az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának (Premier League) 25. fordulójában magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Manchester United a Portsmouth ellen. Sir Alex Ferguson tanítványai 5–0-ra nyertek. Fülöp Márton a kispadon foglalt helyet a Sunderland mérkőzésén, míg Gera Zoltán sérülés miatt nem játszott a Fulhamben.
febr. 6
18:15
Síugrás: osztrák győzelem a willingeni világkupaversenyen (She)
Gregor Schlierenzauer győzött a willingeni vk-versenyen. Az osztrák klasszis pályafutása 32. világkupaversenyét nyerte meg. Schlierenzauer ezzel 57 pontra csökkentette hátrányát az ezúttal távol maradó svájci Simon Ammann-nal szemben az összetettben.
febr. 6
18:17
Championship: Priskin kezdett, Buzsáky kispadozott, kikapott a QPR (She)
Az angol labdarúgó-bajnokság másodosztályának (Championship) 29. fordulójában a QPR 1–0-s vereséget szenvedett a Peterborough otthonában. A vendégcsapatban kezdett Priskin Tamás, akit a 65. percben cseréltek le, Buzsáky Ákos azonban nem kapott lehetőséget.
febr. 6
18:27
Férfi röplabda Extraliga: három szettben nyert a MAFC a Szolnok ellen (She)
A férfi röplabda Extraliga középszakaszában a MAFC 3:0-ra győzött a Szolnok ellen.
febr. 6
18:27
Azonos pontszámmal élen a Bayer és a Bayern (Metropol)
A Bayern München kétgólos győzelmet aratott a címvédő, de ebben a szezonban jobbára csak vergődő Wolfsburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának szombati játéknapján, ezzel pontszámban beérte a Bochum vendégeként csupán döntetlent játszó, éllovas Bayer Leverkusent.
febr. 6
18:45
Három öngóllal magabiztos MU-siker (Metropol)
A címvédő Manchester United - három öngólnak is köszönhetően - magabiztosan győzte le a vendég, sereghajtó Portsmouth-t az angol labdarúgó Premier League 25. fordulójának szombati játéknapján.
febr. 6
19:03
Férfi vízilabda ob I: a Vasas 16 góllal megverte a BVSC-t (She)
A férfi vízilabda-bajnokság 14. fordulójában a Szőnyi úton aratott 23–7-es győzelmet a Vasas a BVSC ellen.
febr. 6
19:05
Férfi kézilabda MK: a Szeged simán megverte a Kecskemétet (She)
A Pick-Szeged együttese magabiztos győzelmet aratott a férfi kézilabda MK negyeddöntőjének első mérkőzésén.
febr. 6
19:07
Női kézilabda BL: mínusz hatról fordított a Győr a Ljubljana ellen (She)
A Győri Audi ETO KC hazai pályán 25–23-ra győzött a Krim Ljubljana ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 1. fordulójában. A szlovén csapat a második félidő elején már 17–11-re is vezetett, ám a győriek egy remek negyedórát produkálva fordítottak, majd kis előnyüket az utolsó tíz percben megtartották.
febr. 6
19:09
Öttusa: Gyenesei Leila győzött Olaszországban (She)
Remekeltek a magyar versenyzők az olaszországi Montelibrettiben szombaton rendezett női öttusaversenyen.
febr. 6
19:11
Cselgáncs: Karakas Hedvig bronzérmes a párizsi szupertornán (She)
Az 57 kg-os Karakas Hedvig bronzérmes lett szombaton a cselgáncs világkupa-sorozat 150 ezer dollár összdíjazású Grand Slam-viadalán, Párizsban.
febr. 6
19:21
Euro 2012: a politika módosíthatja a selejtezőcsoportokat (She)
„Irányított” sorsolás lesz a 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőiben.
febr. 6
19:21
Magyar öttusasikerek Olaszországban (Behaviour)
A magyar versenyzők fölényét hozta az olaszországi Montelibrettiben szombaton rendezett női öttusaverseny.
febr. 6
19:23
Videó: a Bayern München győzelme a Wolfsburg otthonában (She)
Mint már beszámoltunk róla, a Bayern München magabiztosan, 3–1-re győzött a Wolfsburg otthonában a Bundesliga 21. fordulójának rangadóján. Most megmutatjuk a találkozó góljait videón!
febr. 6
19:39
Tenisz: a Melzert legyőző Cilic készülhet a döntőre Zágrábban (She)
Az első helyen kiemelt Marin Cilic 7:6, 6:4-re győzött Jürgen Melzer ellen a Zágrábban zajló férfi tenisztorna elődöntőjében.
febr. 6
19:39
Drámai csatában nyert a Győr (Metropol)
A 35 percig gyengén, majd utána szenzációsan játszó Győr 25-23-ra nyert a vendég szlovén Krim Ljubljana ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 1. fordulójában.
febr. 6
19:41
Búvárúszás: Engyel Ákosnak egy perc hiányzott a világrekordhoz (She)
Engyel Ákos nagyon közel állt a levegő-visszatartásos világcsúcs megdöntéséhez, de végül nem járt sikerrel szombaton a Szentendrén rendezett nemzetközi szabadtüdős búvárversenyen.
febr. 6
19:57
Nagy hajrával és Pálinger bravúrjaival fordított a Győr (Infostart)
febr. 6
19:57
Asztalitenisz: Tóth Krisztina már elődöntős az Európa Top 12-n (She)
Tóth Krisztina 4:1-re győzött a litván Ruta Paskauskiené ellen az asztaliteniszezők Düsseldorfban zajló Európa Top 12-bajnokságán a negyeddöntőben.
febr. 6
19:59
Tenisz: vereséget szenvedtünk a románoktól a Fed-kupában (She)
A magyar női teniszválogatott mindkét egyesmérkőzését elvesztette szombaton a románokkal szemben a Fed-kupa Euro-afrikai zónájának 1-es csoportjában, Lisszabonban az 5–8. helyért rendezett rájátszásban.
febr. 6
20:01
Férfi kosárlabda NB I: fordulatos mérkőzésen győzött az Albacomp (She)
A férfi kosárlabda-bajnokság 17. fordulójában az Albacomp hazai pályán 85–80-ra legyőzte a Falco-Szovát.
febr. 6
20:16
Primera División: a Valencia simán megverte a Valladolidot (She)
A Valencia hazai pályán 2–0-ra győzött a kiesés ellen küzdő Valladolid ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának nyitó mérkőzésén.
febr. 6
20:18
Serie A: a Palermo hazai pályán egy góllal legyőzte a Parmát (She)
Gól nélküli első félidőt követően a Palermo hazai pályán 2–1-re győzött a Parma ellen az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójának nyitó találkozóján.
febr. 6
20:20
Videoton: nem súlyos Goran Vujovics farokcsontsérülése (She)
A Kielce elleni mérkőzés első félidejében lecserélt Goran Vujovics sérülése nem súlyos. Erről a vidi.hu adott tájékoztatást.
febr. 6
20:22
Női kosárlabda NB I: a Sopronnak nem okozott gondot a ZTE legyőzése (She)
Magabiztos játékkal 100–57-es győzelmet aratott a Sopron a ZTE ellen a női kosárlabda NB I 14. fordulójában.
febr. 6
20:33
Női kézilabda NB I: baráti mérkőzésen nyert a Vásárhely a Hunnia ellen (She)
A Hódmezővásárhely hazai pályán 42–19-re győzött a Hunnia ellen a női kézilabda NB I egyetlen szombati mérkőzésén, amelyen egy kétperces kiállítás sem született.
febr. 6
20:33
Fed Kupa: vereség a románoktól (Metropol)
A magyar női teniszválogatott mindkét egyes mérkőzését elvesztette szombaton a románokkal szemben a Fed Kupa Euro-afrikai zónájának 1-es csoportjában, Lisszabonban, az 5-8. helyért rendezett rájátszásban.
febr. 6
20:33
Női kézilabda BL - Drámai csatában nyert a Győr (Behaviour)
A 35 percig gyengén, majd utána szenzációsan játszó Győr 25-23-ra nyert a vendég szlovén Krim Ljubljana ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 1. fordulójában, szombaton.
febr. 6
20:35
Videó: három öngól a Manchester United és a Portsmouth meccsén (She)
Mint már beszámoltunk róla, az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának (Premier League) 25. fordulójában 5–0-s győzelmet aratott a Manchester United hazai pályán a Portsmouth ellen. Az alábbi videón megtekintheti a találkozó góljait!
febr. 6
20:37
Női kosárlabda NB I: a BEAC második győzelmének örülhetett a szezonban (She)
A női kosárlabda NB I 18. fordulójában a BEAC hazai pályán szerezte meg szezonbeli második győzelmét. A Baja az Atomerőmű otthonában nyert.
febr. 6
20:39
Premier League: nem született gól a Tottenham-Aston Villa mérkőzésen (She)
Gól nélküli döntetlennel ért véget a Tottenham–Aston Villa mérkőzés a Premier League 25. fordulójában.
febr. 6
20:41
Bundesliga: a hajrában gyűrte le a Stuttgart a nürnbergieket (She)
Továbbra is veretlen Christian Gross irányítása alatt a Stuttgart, amely a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában Nürnbergben győzött.
febr. 6
20:51
Női vízilabda: Petrovics kijelölte keretét a válogatott összetartásra (She)
Az nvv.hu tájékoztatása szerint február 8–10. között olasz légiósai nélkül edzőtáborozik a Hajós Alfréd Sportuszodában a női vízilabda-válogatott.
febr. 6
20:53
Hollandia: Dzsudzsák gólpasszal járult hozzá a PSV sikeréhez (She)
A PSV hazai pályán 2–0-ra megverte az ADO Den Haag együttesét.
febr. 6
21:09
Görögország: Németh Krisztián nélkül nyert a Xanthi ellen az AEK (She)
Begyűjtötte a három pontot az AEK Athén a görög labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában.
febr. 6
21:11
Férfi vízilabda ob I: nem botlott meg a Domino és az Eger sem (She)
A Honvéd öt góllal megverte az Újpestet a férfi vízilabda-bajnokság 14. fordulójában. Az Eger nem hibázott a Szentes ellen, míg az OSC döntetlent játszott a Szolnokkal.
febr. 6
21:13
Ligue 1: a sereghajtó Grenoble kiütéses győzelmet aratott (She)
A francia labdarúgó-bajnokságban sereghajtó, 22 mérkőzésen mindössze 12 gólt szerző Grenoble hazai pályán 5–0-ra lelépte az Auxerre-t a 23. fordulóban. A PSG a saját otthonában szaladt bele csúnya vereségbe Lorient ellen.
febr. 6
21:15
Férfi kosárlabda NB I: ismét nyert, így továbbra is százszázalékos a ZTE (She)
A férfi kosárlabda-bajnokság 17. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén a Zalakerámia-ZTE KK hazai pályán könnyedén, 101–68-ra legyőzte a Dombóvár KC-t, így továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot.
febr. 6
21:27
Ciprus: két magyar kapus védett, Leandro csereként szállt be (She)
Leandro együttese legyőzte Bardi Gábor csapatát a ciprusi labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában.