2010. március 29. hétfő

márc. 29
0:48
NHL: otthon kapott ki 5-3-ra a Washington a Calgarytól (She)
Az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) 156. játéknapjának első meccsén a Calgary Flames az első harmadban négy gólt ütött, végül 5–3-ra győzött a ligaelső Washington Capitals otthonában.
márc. 29
1:06
Tenisz: menetelnek a belgák, Clijsters és Henin is továbbjutott (She)
A miami WTA-tornán női egyesben a 3. fordulóban érdekelt mindhárom belga teniszező továbbjutott: Kim Clijsters az izraeli Sahar Peer, Justine Henin a szlovák Dominika Cibulková ellen nyert, míg korábban már Yanina Wickmayer is biztosította helyét a nyolcaddöntőben.
márc. 29
6:39
Ausztrál Nagydíj - Button győzött (Behaviour)
A címvédő Jenson Button, a McLaren brit pilótája nyerte az autós gyorsasági világbajnokság idei második futamát, a Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat.
márc. 29
6:48
Szumó: Hakuhó tizenharmadadszor érdemelte ki a Császár-kupát (She)
A japán szumóelit jelenlegi egyetlen jokozunája, a mongol Hakuhó végzett az élen a hagyományos tavaszi tornán Oszakában, méghozzá veretlenül.
márc. 29
6:57
Visszavette a vezetést a Videoton (Behaviour)
Minden rivális a pénteken, a kiesés elől menekülő Haladás otthonában magabiztos győzelmet arató Videoton malmára játszott a honi labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában.
márc. 29
6:59
Parádézott a visszatérő Morales (Behaviour)
Elképesztő program várta a hétvégén a profi ökölvívás rajongóit, és nem is kellett csalódniuk, hiszen fantasztikus találkozókat hozott szinte valamennyi találkozó. A legnagyobb visszhangja kétségkívül a nagyközépsúlyú Hatos Szupertorna találkozójának volt, amelyen a bíró leléptette az elcsúszó ellenfelét nagyon sportszerűtlenül megütő Arthur Abrahamot.
márc. 29
8:00
Tenisz: Tsonga Ferreróval mérkőzik legközelebb Miamiban (She)
A Miamiban zajló férfi tenisztona harmadik fordulójában a 8. helyen kiemelt francia Jo-Wilfried Tsonga és a 12. helyen rangsorolt spanyol Juan Carlos Ferrero is győzött, így a következő fordulóban egymás ellen mérkőznek meg.
márc. 29
8:18
Vívás: Szász Emese nyerte a luxembourgi párbajtőr vk-t (She)
Magyar sikerrel, Szász Emese győzelmével ért véget a női párbajtőrözők luxembourgi világkupa-versenye.
márc. 29
8:20
Tenisz: Jelena Jankovics jutott be utolsóként a miami nyolcaddöntőbe (She)
Jelena Jankovics 7:6, 6:3-ra legyőzte az orosz Jelena Vesznyinát a miami női tenisztorna 3. fordulójában, így utolsóként a szerb teniszező jutott be a nyolvaddöntőbe, amelyben ellenfele az ausztrál Samantha Stosur lesz.
márc. 29
8:54
Sorozatban tizedik bajnokiján lőtt legalább hármat a Real Madrid (Infostart)
Vasárnap esti sikerével továbbra is a Real Madrid áll az élen a spanyol labdarúgó-bajnokságban.
márc. 29
8:54
Jégkorong: elhunyt a sportág első magyar mesteredzője, Rajkai László (She)
87 éves korában elhunyt Rajkai László, az egykori kiváló középcsatár, a magyar jégkorongsport első mesteredzője.
márc. 29
8:56
Dortmund: Hajnal Tamás elégedett a Berlinben szerzett egy ponttal (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójában Berlinben a Hertha vendégeként játszott gól nélküli döntetlent a Hajnal Tamással felálló Borussia Dortmund. A lefújás után a vendégek irányító középpályása önkritikusan értékelte a látottakat.
márc. 29
9:12
Arsenal: a szurkolóknál Juhász neve is felmerült az erősítések között (She)
Juhász Rolandnak 2011-ig szóló szerződése van a belga Anderlecht labdarúgócsapatánál, ám a védő neve az elmúlt átigazolási szezonokban rendre felvetődött német és angol csapatoknál is. Ezúttal az angol bajnoki címre hajtó Arsenal egyik szurkolói fórumán dobta be az egyik hozzászóló a nevét, aki szívesen megerősítené kedvenc csapatának védelmét a magyar légióssal.
márc. 29
9:21
Magyar diadal párbajtőrben! (Behaviour)
Magyar sikerrel, Szász Emese győzelmével ért véget a női párbajtőrözők luxembourgi Világkupa-versenye.
márc. 29
9:30
Női jégkorong ob I: az UTE-Marilyn megvédte bajnoki címét (She)
A női jégkorongbajnokság döntőjének negyedik mérkőzésén az UTE Marilyn csapata 2–1-re győzött az FTC ellen, ezzel megnyerte az egyik fél harmadik győzelméig tartó döntőt, s megvédte bajnoki címét.
márc. 29
9:57
Nem mehet külföldi kézis Debrecenbe (Behaviour)
Nem szerződtet külföldi játékost 2016-ig a Debrecen női kézilabdacsapata.
márc. 29
10:06
Arsenal: a szurkolóknál Juhász neve is szóba került az erősítések között (She)
márc. 29
10:16
Holnap összecsap a Bayern és a Manchester (Behaviour)
Kedden két mérkőzéssel, a Bayern München-Manchester United és az Olympique Lyon-Girondins Bordeaux találkozóval megkezdődik a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntője.
márc. 29
10:18
Németország tarolt a curling vb-n (Behaviour)
Németország nyerte meg a kanadai Swift Currentben rendezett női curling-világbajnokságot, miután a vasárnapi döntőben 8-6-ra legyőzte Skóciát.
márc. 29
10:33
DVSC-Korvex: 100% magyar (Metropol)
Nem szerződtet külföldi játékost 2016-ig a Debrecen női kézilabdacsapata. Gellén András ügyvezető, a csapat többségi tulajdonosa a klub honlapján - személyes hangvételben - jelezte: nem küldenek el egy játékost sem, csak azért mert külföldi, ugyanakkor a 2016.
márc. 29
10:42
Női curling: német aranyérem a kanadai világbajnokságon (She)
Németország nyerte meg a kanadai Swift Currentben rendezett női curling-világbajnokságot, miután a vasárnapi döntőben 8–6-ra legyőzte Skóciát. A harmadik helyen a házigazda kanadai válogatott végzett.
márc. 29
11:00
Birkózás: Komáromi Edével teljessé vált a baki Eb-re utazó keret (She)
Teljessé vált a magyar kötöttfogású csapat az április 13–18. között esedékes baki Európa-bajnokságra. A 60 kilogrammban Komáromi Ede megnyerte a sorsdöntő egri rangsorversenyt, így zöld utat kapott a kontinensbajnokságra.
márc. 29
11:02
Debrecen: Magunknak „köszönhetjük” a vereséget - Laczkó (She)
Laczkó Zsolt, a Debrecen labdarúgócsapatának játékosa az együttes hivatalos honlapjának nyilatkozva elmondta, nem működött megfelelően a csapat védelme a hétvégén a zalaegerszegi 4–1-es vereség alkalmával, és csak maguknak „köszönhetik” idei első kudarcukat.
márc. 29
11:09
Chicagói henger a Detroit ellen (Metropol)
A Chicago ebben az idényben valamennyi mérkőzését megnyerte a Detroit ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA); a vasárnapi játéknapon 110-103-ra győztek a vendégek.
márc. 29
11:27
Schumacher továbbra is optimista (Metropol)
A Forma-1-be az idén visszatért hétszeres világbajnok Michael Schumacher továbbra is optimistán tekint a jövőbe annak ellenére, hogy a vasárnapi Ausztrál Nagydíjon csak egy pontot szerzett, s a bahreini hatodik hely után ezúttal tizedikként ért célba.
márc. 29
11:36
Atlétika: Novák László az ötven kilométeres gyaloglás bajnoka (She)
Novák László nyerte meg az 50 kilométeres férfi gyalogló magyar bajnokságot, melyet a szlovákiai Gyűgyön rendeztek meg a hétvégén.
márc. 29
11:54
Videó: óriási baki Angliából, hihetetlen öngól Derbyban (She)
A Championshipben rendezett Derby County–Leicester City (1–0) találkozót egy elképesztő öngól döntötte el. Andy King gurított haza kapusának, Chris Weale-nek a tizenhatoson kívülről, akinek a talpa alatt a hálóba csorgott a labda! Nézze meg a gólt videón!
márc. 29
11:56
Atlétika: Kálovics győzött, Földingné második Pozsonyban (She)
Kálovics Anikó megnyerte vasárnap a Pozsonyban rendezett nemzetközi futóverseny, a Bratislava Marathon női félmaratoni számát, míg Földingné Nagy Judit a 42.195 kilométeres távon második lett.
márc. 29
12:12
Videó: óriási hiba Angliából, hihetetlen öngól Derbyban (She)
márc. 29
12:14
Videó: kapusgól a kiütéssel végződő brazil meccsen (She)
A Brazíliában rendezett Figueirense–Juventus (5–0) találkozó utolsó gólját a hazaiak kapusa, Wilson szerezte. A kapuvédő szabadrúgásból talált be, amely az első profi gólját jelentette pályafutása során. Tekintse meg a gólt videón!
márc. 29
12:16
Női vízilabda: Valkai Ágnesék megnyerték a görög alapszakaszt (She)
Az Ethnikoszt nagy fölénnyel legyőző, Valkay Ágnest és Tomaskovics Esztert is foglalkoztató Olympiakosz nyerte meg a görög női vízilabda-bajnokság alapszakaszát, így hazai pályán kezdhet a rájátszás során.
márc. 29
12:30
Profi ökölvívás: Joe Calzaghe beismerte, hogy kipróbálta a kokaint (She)
A korábbi négyszeres nagyközépsúlyú profi ökölvívó világbajnok, Joe Calzaghe beismerte, hogy 2008-as visszavonulása óta fogyasztott kokaint.
márc. 29
12:39
Button: világbajnoki előadás Melbourne-ben (Behaviour)
Jenson Button immár a McLarennél is bebizonyította, nem véletlenül lett tavaly világbajnok. A brit címvédő remek taktikájának köszönhetően viszonylag sima győzelmet aratott a meglehetősen izgalmas és eseménydús Ausztrál Nagydíjon. Győzelme ellenére az elmúlt napok negatív majd pozitív hőse egyaránt csapattársa, Lewis Hamilton volt, s elismerés illeti azt a Robert Kubicát, aki a lesajnált Renault…
márc. 29
12:41
Contador nem üzent Armstrongnak (Behaviour)
Alberto Contador szereplésével nem üzent fő riválisának, Lance Armstrongnak a Korzikán rendezett hétvégi nemzetközi kerékpárosversenyen.
márc. 29
13:15
Schumacher továbbra is optimista (Behaviour)
márc. 29
13:24
Bulgária: csupán egy percig tartott egy bolgár bajnoki (She)
Egy perc elteltével félbeszakadt vasárnap egy harmadik ligás labdarúgó-mérkőzés Bulgáriában.
márc. 29
13:26
Barcelona: Cruyff tiszteletbeli elnökként nem szól bele az igazolásokba (She)
Johan Cruyff, a Barcelona korábbi futballistája és vezetőedzője elmondta, büszke, hogy a katalán klub tiszteletbeli elnökének választották meg múlt pénteken, s nem szól bele a játékosigazolásokba.
márc. 29
13:33
Egy percig tartott egy bolgár bajnoki (Behaviour)
márc. 29
14:00
Barcelona: Abidal felépült, játszhat az Arsenal ellen - megvan a keret (She)
A majdnem két hónapja sérüléssel bajlódó Éric Abidal ma délelőtt már együtt edzett a Barcelona többi játékosával, és pályára léphet az Arsenal ellen a szerdai Bajnokok Ligája-mérkőzésen.
márc. 29
14:02
Ausztrália: helyi legendával erősít az újonc Melbourne Heart (She)
John Aloisi személyében 55-szörös ausztrál válogatott játékost igazolt az ausztrál profi labdarúgóliga, az A-League újonnan rajtengedélyt kapó csapata, a Melbourne Heart.
márc. 29
14:04
Póker: újabb európai kaszinórablás, ezúttal Bázelben (She)
Vasárnap tíz fegyveres tört be egy bázeli kaszinóba, ahonnan 100 ezer svájci frankot tulajdonítottak el.
márc. 29
14:06
RG: bronzérmet szereztek a magyarok a francia GP-n (She)
Remekelt a Buda Júlia, Hauser Judit, Kohlhoffer Fanni, Topic Dária, Tőkés Anna és Vándor Ágnes összeállítású magyar együttes kéziszercsapat a ritmikus gimnasztikázók francia GP-jén, amelyen öt karikával bronzérmet szerzett, szalag-kötéllel pedig negyedik lett, ezzel hosszú évek után újra a világ elitjébe került. Forray Fanni egyéni összetettben a 17. helyen végzett.
márc. 29
14:08
NCAA: a Duke hat év után jutott be a négyes döntőbe (She)
A Mike Krzyzewski irányította, kilencszeres nagydöntős, háromszoros NCAA-bajnok Duke nyerte meg az amerikai egyetemi kosárlabda-bajnokság Déli régiójának döntőjét, s készülhet a sorozat négyes döntőjére, 2004 óta először.
márc. 29
14:18
Spanyol válogatott: elmarad a Liechtenstein elleni meccs (She)
Elmarad a május 29-re tervezett felkészülési labdarúgó-mérkőzés Spanyolország és Liechtenstein válogatottja között.
márc. 29
14:20
Profi ökölvívás: a K. O.-király édesanyja után a felesége is csak a lépcsőn esett le (She)
Venezuelai források szerint minden vádat ejtettek a kétszeres világbajnok Edwin Valero ellen, akit néhány nappal ezelőtt azzal gyanúsítottak, hogy brutálisan megverte a feleségét.
márc. 29
14:36
Karate: hét aranyat szereztek a magyarok a budapesti világkupán (She)
A tradicionális karate művelőit összefogó világszervezet, a WTKA budapesti Európa-kupáján, egyben nemzetközi bajnokságán összesen hét súlycsoportban született magyar elsőség.
márc. 29
14:54
Profi ökölvívás: a K. O.-király édesanyja után a neje is csak a lépcsőn esett le (She)
márc. 29
14:56
Kézilabda: beleharapott ellenfelébe a Bundesligában játszó görög (She)
A német szövetség fegyelmi eljárást indított Georgiosz Halkidisz, a Wetzlar csapatának kézilabdázója ellen, aki vasárnap megharapta a Berliner Füchse (Rókák) játékosát.
márc. 29
15:48
Rögbi, Három Nemzet: 10 millió amerikai dollár támogatás az argentinoknak (She)
A Nemzetközi Rögbiszövetség (IRB) tízmillió amerikai dollárral támogatja Argentínát abban, hogy a dél-amerikai ország is bekapcsolódhasson a „déli” nagy nemzetek hagyományos éves versenysorozatába, a Három Nemzet-kupába.
márc. 29
15:50
Vb 2010: az összes stadion készen áll a rendezésre Dél-Afrikában (She)
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) ellenőrei a bejárások után, 76 nappal a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság kezdete előtt mind a tíz stadiont vb-mérkőzések rendezésére alkalmasnak találták.