2012. január 26. csütörtök

jan. 26
0:12
A házigazda már negyeddöntős, Szenegál már kiesett (Agroinform)
A társházigazda egyenlítői-guineai csapat egy hajrában szerzett góllal legyőzte Szenegál legjobbjait.
jan. 26
0:18
El clásico: elbúcsúztatta a Barcelona a kupából a Realt (She)
A Barcelona egygólos előnye tudatában készült a Real Madrid elleni negyeddöntő-visszavágóra a spanyol Király-kupában. A vendégek viharosan kezdtek, de a félidő végére ők kerültek viharba és kétgólos hátrányba, amelyet kiegyenlítettek ugyan, de ez kevés volt az üdvösséghez.
jan. 26
0:22
NS: Szivós a győzelmi titokról; kiderül, Buzsáky miért hasonlít Beckhamre - csütörtök (She)
Válogatás a Nemzeti Sport csütörtöki számából:
jan. 26
0:26
Férfi kézi Eb: a macedón-szlovén helyosztó dönt az egyik olimpiai selejtezős ellenfelünkről (She)
A férfi kézilabda Európa-bajnokság legjobb négy csapata között csak Szerbia nem rendelkezik még olimpiai selejtezős hellyel, így mivel a kontinenstornáról még két olyan együttes szerez jogot a selejtezőn való indulásra, amely ezt korábban nem tette meg, ezért a macedón–szlovén 5. helyért rendezett meccs egyben a másik selejtezős helyről is hivatott dönteni.
jan. 26
0:36
Video-összeállítás: az idei második El clásico gólról gólra (She)
A 2012-es esztendő második El clásicójára került sor Barcelonában, a spanyol Király-kupa negyeddöntőjének visszavágóján. A 2–2-es végeredmény hazai továbbjutást jelent, a Real Madridnak azonban így is marad még több sorozat, ahol felülkerekedhet a gránátvörös-kékeken. Nézzük a mérkőzés legfontosabb jeleneteit!
jan. 26
6:18
A Barcelona elbúcsúztatta a Realt (Infostart)
Az FC Barcelona a múlt heti, madridi győzelem után a szerdai, hazai visszavágón 2-2-es döntetlent játszott az ősi rivális, címvédő Real Madriddal, s ezzel bejutott a legjobb négy közé a labdarúgó Spanyol Király Kupában.
jan. 26
6:36
Australian Open: a Clijsterst legyőző Azarenka először GS-döntős (She)
A fehérorosz Viktorija Azarenka készülhet élete első Grand Slam-döntőjére, miután az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női egyes elődöntőjében 6:4, 1:6, 6:3-ra legyőzte a címvédő belga Kim Clijsterst.
jan. 26
6:57
Dönthetnek a sorsukról (Behaviour)
Kizárólag a magyar férfi kézilabda-válogatotton múlik, hogy hol ér véget az eddigi álomszerű szereplés a szerbiai Európa-bajnokságon. Mocsai Lajos csapatának köszönhetően igazi kézilabdaláz tombol az országban, ez az együttes valóban szerethető csupaszív, lelkes, ugyanakkor rendkívül szervezett és fegyelmezett játékáért. Illyésék lapzártánk után vívták sorsdöntő meccsüket a szlovénekkel, míg a…
jan. 26
6:59
Szurkolói rendbontás Újvidéken (Behaviour)
Szerbek támadtak a horvát szurkolókra Újvidéken kedd este a Horvátország-Franciaország mérkőzés után a férfi kézilabda Európa-bajnokságon. A magyarok középdöntő csoportjában rendezett találkozón a horvátok 29-22-re nyertek az olimpiai-, világ- és Európa-bajnok franciák ellen, és sikerüknek köszönhetően bejutottak az elődöntőbe.
jan. 26
7:01
Nyugodt készülődés az elődöntőre (Behaviour)
A magyar férfi vízilabda-válogatott azzal, hogy csoportelsőként masírozott be az elődöntőbe a hollandiai Európa-bajnokságon, plusz szabadnapokat is nyert.
jan. 26
7:03
Melbourne: klasszisok kasztja (Behaviour)
Úgy tűnik, idén sem fogunk a teniszben más arcokhoz szokni, már ami a tornagyőzelmeket illeti. Ugyanis a 2012-es szezon első Grand Slam-tornáján, az Australian Open-en bebizonyosodott, hogy a férfiaknál a világranglista első négy helyezettje fényévekkel jobb a többieknél, míg a hölgyeknél nem biztos, hogy a valós tudás alapján áll össze a rangsor.
jan. 26
7:24
Azarenka életében először jutott Grand Slam döntőbe (Agroinform)
A fehérorosz Viktorija Azarenka három játszmában győzött a címvédő Kim Clijsters ellen.
jan. 26
7:30
Videoton: a fehérvári csapat a kínai bajnokkal játszik a 3. helyért (She)
A legfrissebb hírek szerint a kínai élvonal címvédője, a Kuangcsou Evergrande lesz a Videoton labdarúgócsapatának ellenfele a Marbellán zajló felkészülési torna 3. helyéért kiírt találkozón.
jan. 26
7:32
NBA: Lakers-siker a Los Angeles-i derbin, a Bulls kikapott otthon (She)
A Lakers 96–91-re nyert a Clippers ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga, az NBA alapszakaszának 32. játéknapján a Los Angeles-i rangadón. A Chicago Bulls hazai pályán kikapott az Indiana Pacerstől, a New Jersey Nets szimpla, a Toronto Raptors kétszeri hosszabbítás után diadalmaskodott idegenben.
jan. 26
7:42
Császár Gábor a harmadik a góllövőlistán (Agroinform)
A horvátok ellen nyújtott kivételes produkciója után a góllövőlista harmadik helyén áll Császár Gábor.
jan. 26
7:51
A Barcelona elbúcsúztatta a Realt (Metropol)
jan. 26
8:06
NHL: a három meccsre eltiltott Ovecskin nem játszik az All Star-gálán (She)
Alekszandr Ovecskin, az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) szereplő Washington Capitals orosz sztárjátékosa kihagyja a hétvégi All Star-gálát.
jan. 26
8:18
Ovecskin nem játszik az All Star-gálán (Agroinform)
Alekszandr Ovecskin, az NHL-ben szereplő Washington Capitals orosz sztárjátékosa kihagyja a hétvégi All Star-gálát.
jan. 26
8:20
A kék mez átka sem zavarja Tom Bradyéket (Agroinform)
Nem hisz a babonában a New England Patriots - a csapat újra kék mezben lép pályára a SuperBowlon.
jan. 26
8:22
Kobe Bryanték nyerték a városi rangadót (Agroinform)
A Lakers három vesztes mérkőzés után, az utolsó negyedben fordítva nyert az LA Clippers ellen.
jan. 26
8:24
Labdarúgás: bemutatták a Bicskei Bertalan életéről szóló könyvet (She)
Az MLSZ székházában bemutatták Kiss László Berci című könyvét, amellyel a szövetség a tavaly elhunyt egykori válogatott játékosnak, szövetségi kapitánynak állított méltó emléket – adta hírül a Magyar Labdarúgó-szövetség honlapján.
jan. 26
8:36
Megmutattuk a madridista szellemet, felülmúltuk a Barcát - Pepe (Agroinform)
A Real Madrid portugál védője a Barcelona elleni 2-2 után büszke a csapatára, és már nem foglalkozik Messivel.
jan. 26
8:38
Djokovics pszichés hadviselése Murray ellen (Agroinform)
Nem hisz Ivan Lendl csodatevő erejében Novak Djokovics, aki egyelőre nem lát fejlődést Andy Murray játékában.
jan. 26
8:42
Felkészülés: Mexikó Venezuelát, az Egyesült Államok Panamát verte meg (She)
Az európai légiósait nélkülöző mexikói labdarúgó-válogatott Houstonban 3–1-re nyert Venezuela ellen, míg az Egyesült Államok szintén felkészülési mérkőzésen 1–0-ra verte meg idegenben Panamát úgy, hogy az 52. perctől emberhátrányban játszott.
jan. 26
8:44
Australian Open: Sarapova visszavágott Kvitovának, ezzel döntős (She)
A 2008-as győztes orosz Marija Sarapova három szettben legyőzte a cseh Petra Kvitovát az Australian Open női egyesének elődöntőjében. Az orosz játékos ellenfele a fináléban Viktorija Azarenka lesz.
jan. 26
8:46
NB II: munkahelyi elfoglaltság miatt távozik a csatár (She)
Távozik a Baja NB II-es labdarúgócsapatától a rutinos támadó, Nagy Előd.
jan. 26
8:54
Sarapova harapott jobban - újra döntős az orosz (Agroinform)
Nagy küzdelemben az orosz Marija Sarapova győzött az Australian Open második női elődöntőjében.
jan. 26
8:56
A Montreal kiütéses győzelmével vonulnak a csapatok az All-Star szünetre - videó (Agroinform)
Az idén gyengélkedő kanadai gárda 7-2-vel küldte haza az elmúlt hetek egyik legjobb csapatát, a Detroit Red Wingst.
jan. 26
9:00
Videó: rutinos kapusának nagy hibájából kapott gólt a Győri ETO (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Győri ETO 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a szlovák Slovan Bratislavával. A jó iramú mérkőzésen az ősszel második helyen záró győriek szerzetek vezetést Dudás Ádám üres kapus góljával, amelyet a második félidőben Szasa Sztevanovics nagy hibája után egyenlítettek ki a szlovák bajnokságban szintén ezüstérmes pozícióban levő vendégek.
jan. 26
9:02
NB I: Kulcsár lett minden idők legdrágább szombathelyi játékosa (She)
Hetvenezer eurót, azaz több mint 20 millió forintot fizetett a Haladás a Kaposvárnak Kulcsár Kornélért, amivel a 20 éves játékos lett minden idők legdrágább szombathelyi játékosa. Kulcsár a sonline.hu-nak adott interjújában elmondta, minél jobb teljesítményre törekszik új csapatában.
jan. 26
9:04
Hollandia: Németh Krisztián a Waalwijkba igazolt - lapértesülés (She)
A De Telegraaf értesülései szerint a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő RKC Waalwijk szerződtette Németh Krisztiánt.
jan. 26
9:12
Blanka Vlasic idén sem ugrik fedett pályán (Agroinform)
A kétszeres világbajnok magasugró, Blanka Vlasic nem ugrik idén fedett pályán - már az olimpiára készül.
jan. 26
9:18
Ausztrál Open: Sarapova-Azarenka döntő lesz (Infostart)
A negyedikként kiemelt orosz Marija Sarapova lesz a fehérorosz Viktorija Azarenka ellenfele az ausztrál nyílt teniszbajnokság női tornájának szombati fináléjában, miután csütörtökön három szettben legyőzte a másodikként rangsorolt cseh Petra Kvitovát.
jan. 26
9:21
Sarapova játssza a döntőt Azarenkával (Metropol)
jan. 26
9:30
Bemutatták a Bicskei Bertalan életéről szóló könyvet (Agroinform)
Bemutatták Kiss László Berci című könyvét, amellyel a szövetség a szakembernek állított méltó emléket.
jan. 26
9:36
Hollandia: Németh Krisztián a Waalwijkba igazol - lapértesülés (She)
A De Telegraaf értesülései szerint a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő RKC Waalwijk szerződteti Németh Krisztiánt.
jan. 26
9:38
Futsal: egygólos vereséget szenvedett a magyar női válogatott (She)
Bár a mérkőzés nagy részében mezőnyfölényben játszott, bátortalan játéka miatt egygólos vereséget szenvedett a női futsalválogatott az oroszoktól Budaörsön – számolt be róla az mlsz.hu.
jan. 26
9:40
NB II: a válogatott csak ma játssza le Kazany elleni meccsét (She)
Az előzetes tervek szerint szerdán az orosz Rubin Kazany második csapata ellen lépett volna pályára a törökországi Belekben edzőtáborozó NB II-es válogatott. A heves esőzés miatt, illetve az ellenfél kérését akceptálva a csapat vezetősége végül beleegyezett, hogy a mérkőzést ma játsszák le.
jan. 26
9:42
London 2012: a belépők miatt tiltakoznak a szoptatós anyák (She)
Élesen bírálták a londoni olimpia szervezőit a szoptatós anyák, mivel a kisbabák részére is teljes árú jegyet kell vásárolniuk.
jan. 26
9:44
Videó: a Fradi kapusainak a tengerparton kellett nagyokat védeniük (She)
A törökországi Belekben edzőtáborozó Ferencváros labdarúgócsapata a pálya helyett ezúttal a Földközi-tenger partján edzett. A kapusok különmunkát végeztek, a homokban kellett néhány ugrás után nagyot vetődniük. Íme, Jova Leventéék edzése!
jan. 26
9:48
Úgy hallottam az öltözőben, itt lehetetlen nyerni - interjú Mourinhóval (Agroinform)
A Barcelona-Real Madrid találkozó után az As próbált meg Mourinhóval interjút készíteni, most ebből idézünk részleteket.
jan. 26
9:54
A Napoli megmutatta, nem verhetetlen az Inter (Infostart)
A bajnoki tabellán a hetedik helyre visszacsúszott Napoli legyőzte a címvédő Intert az Olasz Kupa negyeddöntőjében. A találkozó hőse a két gólt is szerzett Edinson Cavani volt, aki a mérkőzés után kijelentette, csapata célja a kupagyőzelem.
jan. 26
9:54
NB I: a Vasas a legjobb orosz csapatokkal is megmérkőzhet (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Vasas a közelmúltban együttműködési megállapodást kötött a Russervice Utazási Irodával. A jelentős támogató színre lépésével elképzelhető, hogy az angyalföldiek a legjobb orosz csapatokkal is összemérhetik erejüket.
jan. 26
9:56
Videó: Biztos a Kemény-legények aranya, a szerbek meg ... - Takács R. (She)
Újabb bejegyzéssel jelentkezett videoblogjában Takács Rita. A Sport Televízió műsorvezetője a hollandiai vízilabda Európa-bajnokságon remeklő női és férfiválogatott eddigi szerepléséről mondja el véleményét. Szerinte a lányok már most túlteljesítették az elvárásokat, de még feljebb is juthatnak, míg a Kemény-legények számára szinte biztos az aranyérem.
jan. 26
9:58
Paks: A továbbiakban ennél sokkal többre lesz szükség - Kis Károly (She)
Kis Károly, a labdarúgó NB I-ben szereplő Paks vezetőedzője szerint a szerdán a másodosztályú Szigetszentmiklós ellen mutatott játéknál sokkal többre lesz szüksége a csapatnak a továbbiakban. Mint beszámoltunk róla, a paksiak Montvai Tibor 78. percben szerzett góljával nyerték meg 1–0-ra a felkészülési mérkőzést.
jan. 26
10:06
Németh Krisztián a holland RKC Waalwijkba szerződik (Agroinform)
Helyi lapértesülések szerint a holland élvonalbeli bajnokságban szereplő RKC Waalwijk szerződteti Németh Krisztiánt.
jan. 26
10:12
U19: négy új fiút is figyelt Tuboly Frigyes a telki összetartáson (She)
Bő három napon keresztül Telkiben edzőtáborozott Tuboly Frigyes szövetségi edző vezetésével az U19-es válogatott.
jan. 26
10:24
Tízfős magyar csapat utazik Csehországba (Agroinform)
Öt férfi és öt női versenyző vesz részt a csehországi rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon.
jan. 26
10:30
Retró: Dalglish Liverpoolja mehet a Wembley-be (Infostart)
Mintha csak a régi idők tértek volna vissza: Kenny Dalglish és a Liverpool kupadöntőt játszhat a Wembley-ben. A Vörösök - az első mérkőzésen elért 2-1-es győzelemnek köszönhetően - az Anfield Roadon kiküszködött 2-2-es döntetlennel is kiejtették a Manchester Cityt a Ligakupából. A Premier League listavezetője számára így már csak a bajnokság, illetve a csekélyebb presztízsű Európa Liga maradt a…