NS: Császárék csúcstámadása; Kriston története; Szima válasza - szerda (She)
A Nemzeti Sport szerdai számából ajánljuk:
jan. 23
0:25
Videó: „Mostantól a Volánnak minden meccset nyernie kell” (She)
Énekes Lajos másodedző szerint a Sapa Fehérvár AV19 nem játszott rosszul, uralta a mezőny, de a Volán lehetőségeket adott az Olimpija Ljubljanának az EBEL középszakaszának első meccsén az alsóházban. Hetényi Péter hozzátette, ezúttal is a helyzetkihasználással adódtak gondok. Ha a legjobb nyolc közé akar jutni a fehérvári alakulat, akkor minden meccset meg kellene nyerni a minél jobb esély…
jan. 23
5:45
Nem hiányzik a Nashville-nek Ryan Suter (Agroinform)
A Ragadozók Minnesotában nyertek 3-1-re, Martin Brodeur pedig 120. shutoutját jegyezte a New Jersey Devils színeiben.
jan. 23
6:39
Aus. Open: bombameglepetés! Serena Williams saját „klónjától” kapott ki (She)
Bár az első játszmát még megnyerte Serena Williams, a második szettben megfájdult a dereka, és szoros csatában kikapott 19 éves barátnőjétől, Sloane Stephenstől, így egyhuzamban megnyert 18 Grand Slam-meccs után veszített.
jan. 23
6:57
Beköszönt a jégkorszak (Behaviour)
Ma kezdődik Zágrábban a műkorcsolyázók és jégtáncosok idei Európa-bajnoksága.
jan. 23
6:59
Elődöntő az ötszázadik sikerért (Behaviour)
Valami elképesztő spanyol belháborút követően a 4. kiemelt David Ferrer pályafutása 500. győzelmét aratva már elődöntős az Australian Open férfi egyesében, azaz a lehető legjobban helyettesítette a hispán szurkolók számára a még mindig sérült Rafael Nadalt.
jan. 23
7:15
NBA: az Oklahoma a Clipperst, a Cleveland a Bostont győzte le (She)
Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában az Oklahoma City Thunder 109–97-re nyert a Los Angeles Clippers otthonában, míg a Cleveland Cavaliers 95–90-re múlta felül a Boston Celticst.
jan. 23
7:15
Legyőztük a lengyeleket! (Behaviour)
Bejutott a legjobb nyolc közé a magyar kézilabda-válogatott a vb-n, Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese 27-19-re nyert Lengyelország ellen.
jan. 23
7:17
Kozák Danuta Rióig Újpestre szerződött (Behaviour)
Kozák Danuta kétszeres olimpiai bajnok kajakos tegnap a 2016-os riói játékokig érvényes szerződést kötött az Újpesti Torna Egylettel.
jan. 23
7:19
A legjobb kubaiakkal készültek ökölvívóink (Behaviour)
A kubaiak legjobbjaival, így többek között a londoni olimpia két bajnokával, Robeisy Ramirezzel (52 kg) és Roniel Iglesias Sotolongóval (64 kg) is együtt készülhettek a magyar ökölvívók a múlt héten véget ért havannai edzőtáborozás során.
jan. 23
7:33
Váratlan fordulat Melbourne-ben (Infostart)
Kiesett az ausztrál nyílt teniszbajnokságon szerdán Serena Williams, miután negyeddöntős mérkőzésén, nyilvánvaló hátfájdalmai közepette 3:6, 7:5, 6:4-es vereséget szenvedett 19 éves amerikai honfitársától, Sloane Stephenstől.
jan. 23
7:33
Vereséggel kezdte a középszakaszt a Fehérvár (Metropol)
Az Olimpija Ljubljanától kaptak ki az osztrák jégkorongligában.
jan. 23
7:34
Előttem az utódom, Stephens elverte Serena Williamst (Agroinform)
Sloane Stephens három játszmában elverte amerikai Serena Williamst az Australian Open női egyesének negyeddöntőjében.
jan. 23
7:51
NHL: még nyeretlen az LA Kings és a Detroit Red Wings (She)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) hétvégén kezdődött szezonjában még nyeretlen a címvédő Los Angeles Kings, amely második meccsén a Coloradótól kapott ki. Ugyancsak nem tudott még meccset nyerni a Detroit Red Wings, amely ezúttal a Dallas Startól szenvedett vereséget.
jan. 23
7:51
Megszületett Piqué és Shakira gyermeke (Agroinform)
Kedden este világra jött a sztárpár kisfia, Milan. A kórház közleménye szerint Shakira és gyermeke is jól van.
jan. 23
8:09
Scolari után Mourinho sem számít Kakára (Agroinform)
A brazil klasszis a válogatott után a Real Madrid keretéből is kimaradt.
jan. 23
8:27
Labdarúgás: a Honvéd kikapott Tamás Krisztiánéktól (She)
Kikapott a Milánóban vendégeskedő Bp. Honvéd U19-es labdarúgócsapata, az Aldo Dolcetti vezette Milan Primavera 3–2-re győzött a kispesti fiatalok ellen.
jan. 23
8:27
Australian Open: titkolózik Djokovic (Metropol)
„Nem mondhatom el, hogy mik azok a különböző dolgok, amiket már rutinszerűen elvégzünk minden meccs után.”
jan. 23
8:27
A végsőkig harcolunk és sohasem adjuk fel - Jan Neliba (Agroinform)
Az Olimpija Ljubljana 3-2-re nyert a Sapa Fehérvár AV19 otthonában kedden az osztrák jégkorongliga alsóházának meccsén.
jan. 23
8:29
Serena Williams kiesett a negyeddöntőben (Metropol)
Kiesett az ausztrál nyílt teniszbajnokságon szerdán Serena Williams, miután negyeddöntős mérkőzésén, nyilvánvaló hátfájdalmai közepette 3:6, 7:5, 6:4 arányú vereséget szenvedett a 19 éves amerikai Sloane Stephenstől.
jan. 23
8:31
Kozák Danuta: a londoni siker megismétlése a cél (Metropol)
A kétszeres olimpiai aranyérmes kajakos tegnap a 2016-os riói játékokig szóló szerződést írt alá az Újpesti TE-hez.
jan. 23
8:45
Tenisz: Murray is elődöntős, hét gémet adott Chardynak (She)
A harmadik helyen kiemelt brit Andy Murray is ott lesz az Australian Open elődöntőjében, miután a torna negyeddöntőjében három játszmában nyert a mindösszesen hét gémet összekaparó francia Jérémy Chardy ellen.
jan. 23
8:45
Sousa beintett a Red Bullsnak, nem lesz edző New Yorkban (Agroinform)
A portugál nem kapta meg azokat a garanciákat a Red Bulls vezetőitől, amiket szeretett volna.
jan. 23
8:47
Videó: Döntse el, ki az év legkaritatívabb sportolója! (She)
A Nemzeti Sport, a Blikk és a Felix Promotion menedzseriroda közös szervezésében az idén is szavazást hirdetünk olvasóink között. Voksukat az evsportoloja.hu weboldalon tehetik meg különböző kategóriákban. Döntse el, hogy ki legyen a 2012-es év legkaritatívabb sportolója! Szavazzon az evsportoloja.hu oldalon!
jan. 23
8:47
Murray könnyed játékkal jutott az elődöntőbe (Agroinform)
Szinte meg sem izzadt francia ellenfele, Jeremy Chardy ellen a londoni olimpiai bajnok, Andy Murray.
jan. 23
9:03
PMFC: Lázár Pál másfél éves szerződést írt alá (She)
A Nemzeti Sport információi szerint Lázár Pál másfél éves szerződést írt alá az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Pécsi MFC-vel.
jan. 23
9:05
Ajánló: a Fradi a tornagyőzelemért, Roma-Inter a kupában - program (She)
Több felkészülési mérkőzést is játszanak NB I-es csapataink a nap folyamán, a Ferencváros a tornagyőzelemért lép pályára a Steaua Bucuresti ellen a marbellai edzőtáborban. A Roma az Internazionaléval, a Valencia a Real Madriddal találkozik az Olasz Kupában, illetve a spanyol Király-kupában.
jan. 23
9:07
Argentína: nincs meglepetés, Messi és Higuaín is a keretben (She)
Kihirdette keretét Alejandro Sabella argentin szövetségi kapitány a Svédország elleni felkészülési mérkőzésre. A dél-amerikai válogatott 22 fős névsorában nincs különösebb meglepetés.
jan. 23
9:21
Videó: nézők közé szervált a hatodik kiemelt női teniszező (She)
Az Australian Open női egyes negyeddöntőjében a hatodik kiemelt Li Na a negyedik Agnieszka Radwankskát 7:5, 6:3-ra legyőzte, így bejutott az elődöntőbe. A kínai teniszező ritkán látható szervát ütött, amely a nézők között landolt. Íme!
jan. 23
9:21
Materazzi csak egy hazudozó - Rafa Benítez (Agroinform)
Nem őriznek egymásról szép emlékeket, Benítez válaszolt Materazzi vádjaira.
jan. 23
9:23
Championship: Buzsáky és Gyepes ismét egy csapatban? (She)
Buzsáky Ákos és Gyepes Gábor neve is felvetődött az angol másodosztályú bajnokság (Championship) hetedik helyén álló Brightonnál.
jan. 23
9:39
Férfi kézi-vb: jönnek a negyeddöntők, köztük a dán-magyar (She)
A negyeddöntőkkel folytatódik a spanyolországi férfi kézilabda-világbajnokság egyenes kieséses szakasza. A magyar szurkolókat természetesen az esti dán–magyar meccs érdekli, de a német–spanyol és a francia–horvát találkozó is érdekesnek ígérkezik.
jan. 23
9:40
A Thunder nyerte a nyugati gigászok harcát (Agroinform)
A nap mérkőzésén az Oklahoma City Thunder legyőzte a Chris Paul nélkül felálló Los Angeles Clipperst.
jan. 23
9:41
Videoton: Nikolics jól érzi magát, bár kipróbálná a légióskodást (She)
Néhány napja az olasz sajtóban felröppent hír szerint Nikolics Nemanja, a Videoton FC gólerős csatára is a Siena kiszemeltjei között van – a támadó a Nemzeti Sportnak elmondta: nem foglalkozik a témával és jól érzi magát Székesfehérváron, bár szívesen kipróbálná magát külföldön.
jan. 23
9:57
Újpest: változás a programban, azeri kupagyőztes az új ellenfél (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest FC csapata az eddig tervekkel ellentétben nem a Simurq PFC-vel, hanem a szintén az azerbajdzsáni élvonalban szereplő, kupagyőztes FK Bakival csap össze csütörtökön a törökországi edzőtáborban – adta hírül az ujpestfc.hu.
jan. 23
9:57
Messi, Higuaín és Di María is ott van az argentin keretben (Agroinform)
Keretet hirdetett az argentin labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Alejandro Sabella.
jan. 23
9:59
Férfi vízi: hazai szakember követi Andricot a görög válogatottnál (She)
A horvát Dragan Andric (jugoszláv játékosként olimpiai bajnok) után hazai szakember, Szakisz Kehagiasz ül le a görög férfi vízilabda-válogatott kispadjára. A szakember eddig a juniorválogatottat irányította, s bemutatkozó mérkőzésére jövő szerdán kerül sor az olimpiai bajnok Horvátország ellen a világligában.
jan. 23
10:01
Válogatott: fehérvári és ferencvárosi újonc a keretben (She)
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) hivatalos twitter-oldalán tudatta: Egervári Sándor a Videotonból és a Ferencvárosból is meghív egy újoncot a nemzeti csapat következő felkészülési mérkőzésére.
jan. 23
10:15
Videó: komikus jelenet a Celtic sajtótájékoztatóján (She)
A Celtic menedzsere, Neil Lennon sajtótájékoztatót tartott a Celtic–Dundee United skót bajnoki előtti, amikor az egyik újságíró hangfelvételre használt telefonja kétszer is megszólalt az asztalon. A tréner felvette, s közölte a tudósító aggódó feleségével, hogy ne zavarja a sajtótájékoztatóját, persze a jelenlévők jót szórakoztak a jeleneten.
jan. 23
10:33
Válogatott: Böde és Szolnoki a keretben, Juhász kimaradt (She)
Egervári Sándor, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette keretét a nemzeti csapat Fehéroroszország elleni felkészülési mérkőzésére. A február 6-i meccset a törökországi Belekben rendezik meg.
jan. 23
10:33
Risztov Éva Brazíliában és Argentínában úszik (Agroinform)
Risztov Éva kedden útnak indult, a következő hetekben Dél-Amerikában, két Világkupa versenyen szerepel
jan. 23
10:35
NHL: visszavonul a négyszeres bajnok svéd klasszis (She)
Egy nappal 40. születésnapja előtt bejelentette visszavonulását Tomas Holmström, a Detroit Red Wings jégkorongcsapatának négyszeres Stanley Kupa-győztes csatára.
jan. 23
10:37
Profi boksz: eltiltást kapott a Klicsko ellen doppingoló Wach (She)
A Német Ökölvívó-szövetség – a Vladimir Klicsko elleni, 2012 novemberi meccsétől számítva – egy évre eltiltotta a nehézsúlyú Mariusz Wachot, akinél az említett nehézsúlyú világbajnoki címmérkőzés után a doppingtesztek „A" próbája pozitívnak bizonyult.
jan. 23
10:51
Női kosár: Vajda Anna hazamenekült a Samsuntól, klubot keres (She)
Vajda Anna szombaton még csapata egyik legjobbja volt a török kosárlabda-bajnokság mérkőzésén, kedden viszont már hazaérkezett Budapestre. A válogatott center valósággal hazamenekült a Samsuntól, és szíve szerint a szezonból hátralévő három hónapra már itthon is maradna.
jan. 23
10:51
Úgy megyünk ki a pályára, hogy legyőzhetjük a dánokat - Mikler Roland (Agroinform)
A magyar férfi kézilabda-válogatott szerdán 20:45-kor Dániával csatázik a negyeddöntőben a spanyolországi vb-n.
jan. 23
10:53
Harcra fel! Jöjjenek a dánok! (Agroinform)
A mieinknek a negyeddöntőben pokolian nehéz dolguk lesz, hiszen az északiak a torna egyik esélyesének számítanak.
jan. 23
11:09
Videó: két szurkoló leesett a tribünről az Afrika-kupán (She)
A Dél-afrikai Köztársaságban zajló Afrikai Nemzetek Kupáján Tunézia Jusszef Mszakni 91. percben szerzett bombagóljával múlta felül Algériát. A pazar találat után két, örömmámorban úszó drukker leesett a tribünről (0:24). Íme!
jan. 23
11:09
A Ferencvárosból és a Videotonból avathat újoncot Egervári Sándor (Agroinform)
Böde Dániel, a Ferencváros támadó középpályása és Szolnoki Roland, a Videoton jobbhátvédje is bekerült a keretbe.
jan. 23
11:11
Eger: eldőlt, hogy Petr Knakal távozik a klubtól (She)
Eldőlt, hogy a cseh Petr Knakallal szerződést bont az Eger labdarúgócsapata. Simon Antal a tegnapi, Hatvantól elszenvedett vereség után elmondta, góllövőre még feltétlenül szüksége van a csapatnak.
jan. 23
11:27
Válogatott: Szolnoki hosszú távon lehet a jobbhátvédünk - Egervári (She)
Miután Egervári Sándor kihirdette keretét a februári, Fehéroroszország elleni felkészülési meccsre, az MLSZ TV-nek indokolta, miért maradt ki Király Gábor és Juhász Roland, illetve, miért került be Szolnoki Roland és Böde Dániel.