A venezuelai főügyész, Tarek William Saab felfedte, hogy a második letartóztatási hullámot követően a PDVSA állami olajvállalat korábbi elnöke, Tareck
2024 április 1.   vg.hu
A jelenlegi flottát 2035-től váltanák le.
Már a Gripen utódján dolgoznak a svédek – ilyen lesz a Saab félelmetes új harci gépe
2024 április 1.   Infostart
A svéd Védelmi Beszerzési Hivatal (FMV) szerződést kötött a Saabbal egy új többfeladatú harci gép kifejlesztésére, amivel 2035-től leválthatják a Gripeneket.
Indiában épít gyárat a SAAB hadiipari óriás
2024 március 6.   Privátbankár
A Saab megkezdte indiai páncélököl gyárának építését – jelentette be a svéd hadiipari vállalat.
Megjött Lengyelországba a svédek szeme - igaz használt
Megérkezett a lengyelországi Gdynia légibázisára a két svéd Saab 340 Airborne Early Warning (AEW) repülőgép közül az első.
Ezért akartak ennyire csatlakozni a NATO-hoz a svédek: bődületes hasznot hoz nekik a háború
2024 február 26.   vg.hu
A SAAB a világ második legjobb védelmi részvénye lett a háború óta.
Orbán Viktor: új Gripeneket vásárolunk a svédektől
2024 február 23.   Portfolio
Magyarországi tovább négy darab JAS-39 Gripen vadászbombázót vásárol Svédországtól – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök azután hogy fogadta a svéd kormányfőt, Ulf Kristerssont. Egy tudásközpontot is indít az állami védelmi innovációs szervezet és a Saab. A magyar kormányfő hangsúlyozta, hogy az új védelmi megállapodás nem volt feltétele anna
Orbán új Gripenekről állapodott meg a svédekkel, és NATO-tagokként egymásért fognak küzdeni
2024 február 23.   Telex
Két megállapodást írtak alá a svéd Gripen-vadászgépekről, négy új gépet vásárol a magyar légierő, és Saab mesterséges intelligencia alapú, közös kutatásokat is indítanak. Budapesten tárgyalt Orbán a svéd miniszterelnökkel, miután a magyar Országgyűlés utolsóként nem ratifikálta Svédország NATO-csatlakozását.
Erős évet zárt a SAAB svéd hadiipari vállalat
2024 február 13.   TőzsdeFórum
Erőteljesen növekvő forgalommal és nyereséggel zárta a svéd SAAB AB hadiipari vállalat a negyedik negyedévet és a teljes tavalyi évet egyaránt. A Gripen harci gépeket is gyártó SAAB arról számolt be honlapján közzétett pénzügyi jelentésében, hogy a negyedik negyedévben 16,122 milliárd svéd korona értékesítési árbevételt ért el. 16 százalékkal megha
Geopolitikai feszültségek lendítették fel a Saab forgalmát és nyereségét
2023 november 8.   Autószektor
A Gripen harci gépeket is gyártó SAAB a harmadik negyedévben 11,527 milliárd svéd korona értékesítési árbevételre tett szert, 31 százalékkal magasabbra az egy évvel korábbi 8,751 milliárd koronánál. Működési eredménye (EBIT) 51 százalékkal 859 millió koronára emelkedett 568 millióról, bevételarányos jövedelmezősége pedig 7,5 százalékra javult 6,5 s
Meglepő? A SAAB AB hadiipari vállalat duplázta nyereségét
2023 október 26.   TőzsdeFórum
A harmadik negyedévben növekvő forgalom és működési eredmény mellett megduplázta nyereségét a svéd SAAB AB hadiipari vállalat. Megemelte éves eredmény-előrejelzését is. A Gripen harci gépeket is gyártó SAAB a harmadik negyedévben 11,527 milliárd svéd korona értékesítési árbevételre tett szert. 31 százalékkal magasabbra az egy évvel korábbi 8,751 mi
Hatalmas nyereséget termelt idén a svéd hadiipari vállalat
2023 október 26.   Növekedés
A harmadik negyedévben növekvő forgalom és működési eredmény mellett megduplázta nyereségét a svéd SAAB AB hadiipari vállalat és megemelte éves eredmény-előrejelzését is.
Drónfejlesztő céget vásárolt a Saab
2023 szeptember 24.   okosipar.hu
A svéd vállalat a brit BlueBear Systems Groupot veszi a szárnyai alá. A felvásárlással egyrészt a nemzetközi növekedését szolgálja (Ausztrália, Németország és az USA után az Egyesült Királyságban is jelen van), másrészt nyit egy olyan innovatív vállalat felé, ami AI-vezérelt önvezető rendszerek, valamint védelmi és biztonsági alkalmazások fejleszté
Drónfejlesztésben bővit a Saab
2023 szeptember 8.   New Technology
2023 szeptember 8.   okosipar.hu
Felcsillant a remény, új befektető támaszthatja fel a Saabot
2023 július 29.   Autónavigátor
Tizenegy évvel ezelőtt húzta le a rolót a Saab Automobile, nem sokkal a mutatós új 9-5 bemutatása után, amely rövid
Még a bemutatóautókat is ottfelejtették a bezárt Saab szalonban
2023 július 10.   Autónavigátor
Nehezen érthető, hogy valaki hogyan képes megfeledkezni több mint egy tucat autóról, amelyek egy része látványos módon a kirakat mögött
Katalin hercegné egy nagyon szokatlan ruhában jelent meg
2023 május 16.   in.hu
Katalin hercegné egy nem akármilyen ruhában jelent meg a Buckingham-palota kerti partiján. A királyné a családtagjaival és meghívott vendégekkel ünnepelte III. Károly király és Kamilla királyné koronázását. A hercegné erre az alkalomra egy púderkék hosszú ujjú Elie Saab-ruhát vett fel, amely tele van pöttyökkel, és amelyet a nyakrészen masnival dís