Peking 2008 - Sportlövészet

Döntős szereplés, így olimpiai kvóta sem jutott a magyaroknak női összetett puskában a riói selejtezőben
2024 április 18.   m4sport.hu
Egyik magyar sem jutott fináléba a nők 50 méteres összetett puska versenyében csütörtökön a sportlövők Rio de Janeiróban zajló olimpiai kvalifikációs versenyén, melyen így egy kvótát szerzett a magyar csapat a pisztolyos Major Veronika révén.
Major Veronika nem bánja, hogy csak most sikerült olimpiai kvótát lőnie
2024 április 18.   Sportal
Nem bánja, hogy csak szerdán - éppen az olimpia rajta előtt 100 nappal - sikerült párizsi ötkarikás kvótát szereznie, a négy évvel ezelőtti tapasztalatai pedig csak az előnyére válnak Major Veronika sportlövőnek, aki a Rio de Janeiróban zajló kvalifikációs versenyen bronzérmet nyert és olimpiai indulási joghoz jutott sportpisztolyban.
Major Veronika: Ugyanolyan az olimpia, mint bármelyik másik verseny
A magyar sportlövő nem bánja, hogy csak 100 nappal az olimpia előtt szerezte meg a kvótát.
Major Veronika az olimpiai kvótaszerzés után: "Nehéz megszólalni"
2024 április 18.   Infostart
Major Veronika 30 találattal bronzérmes lett és egyben ötkarikás kvótát szerzett a nők 25 méter pisztoly versenyszámában a sportlövők Rio de Janeiróban zajló olimpiai kvalifikációs versenyén.
Major Veronika kijutott az olimpiára
2024 április 17.   Magyar Hírlap
A magyar sportlövőknek ez a negyedik kvótájuk Párizsra.
Major Veronika kvótát szerzett sportpisztolyban
2024 április 17.   Sportal
Major Veronika párizsi kvótát szerzett női sportpisztolyban szerdán a sportlövők Rio de Janeiróban zajló olimpiai kvalifikációs versenyén.
Major Veronika is puskavégre kapta a párizsi kvótát
2024 április 17.   m4sport.hu
Major Veronika párizsi kvótát szerzett női sportpisztolyban a sportlövők Rio de Janeiróban zajló olimpiai kvalifikációs versenyének, melynek szerdai döntőjében a harmadik helyen zárt.
Major Veronika döntős, csak két nem kvótás versenyzőt kell megelőznie
2024 április 16.   Sportal
Major Veronika bejutott a női sportpisztoly döntőjébe, így szerdán a párizsi kvótáért léphet lőállásba a sportlövők Rio de Janeiróban zajló olimpiai kvalifikációs versenyén - számolt be róla az Mti.
Mészáros Eszter döntős légpuskában a sportlövő olimpiai kvalifikációs versenyen
2024 április 15.   m4sport.hu
Mészáros Eszter bejutott a női légpuska döntőjébe, így kedden a párizsi kvótáért léphet lőállásba a sportlövők Rio de Janeiróban zajló olimpiai kvalifikációs versenyén.
Major Veronika lecsúszott a légpisztolyos olimpiai kvótáról Rio de Janeiróban
2024 április 14.   m4sport.hu
Major Veronika a vasárnapi fináléban sokáig vezetett, végül azonban a negyedik helyen zárt és nem szerzett kvótát női légpisztolyban a Rio de Janeiróban zajló sportlövő olimpiai kvalifikációs versenyen.
Major Veronika karnyújtásnyira áll az olimpiai kvótától Rióban
2024 április 13.   m4sport.hu
Major Veronika bejutott a nyolcas döntőbe a 10 méter légpisztoly számban a Rio de Janeiróban zajló sportlövő olimpiai kvalifikációs versenyen.
"Nagyon lent voltam" – túl a mélyponton Pekler Zalán, már az olimpia helyszínén is edzhetett
2024 április 7.   m4sport.hu
Mentális mélypontja után egyre jobb formában a sportlövő Pekler Zalán, aki edzőtáborozhatott a párizsi olimpia helyszínén, s az ötkarikás játékokig szinte megállás nélkül versenyez és edzőtáborozig. Az Erődök Városa SE versenyzője az M4 Sportnak mesélt a mögötte hagyott és az előtte álló időszakról.
Meghalt Nagy Sándor
2024 április 3.   Sportal
Nyolcvanhárom évesen elhunyt Nagy Sándor olimpikon sportlövő, utánpótlásedző - adta hírül a Mob a Magyar Sportlövők Szövetségére hivatkozva. A sportember versenyzőként Münchenben és Montréalban is képviselte a magyar színeket, szakosztályvezetőként Szöul idejéről jegyez pontszerző helyezést.
Botrány a tokiói olimpia előtt, a mai napig nem felejt a magyar sportoló
2024 március 17.   Ripost
Nem volt nyugodt a magyar sportlövő felkészülése.
Péni István szerint természetes, hogy a sportlövők segítik egymást
2024 március 17.   Magyar Nemzet
A harmadik olimpiájára készülő magyar sportoló a párizsi játékokat szem előtt tartva cserélt fegyvert.
Péni István és az UTE szerződést hosszabbított
2024 március 6.   Sportal
Az Ute szerdán szerződést hosszabbított az olimpikon sportlövővel.
Péni István bizonyított, csak egyvalamit bán kissé
2024 március 2.   Magyar Nemzet
A sportlövő harmadik olimpiájára is kvótát szerzett.
Péni István ezüstérmes lett, utazhat az olimpiára
2024 március 2.   Mandiner
Az Újpest sportlövője pénteken férfi puskában a második helyen végzett a Győrben zajló légfegyveres Európa-bajnokságon.
Péni István Eb-ezüstérmes, kijutott az olimpiára
2024 március 1.   Telex
A győri Európa-bajnokság egyetlen kvótáját szerezte a sportlövő.
Gurisatti öltözteti a magyar sportlövőket
2024 február 20.   Sportal
Óriási mezőny, 41 ország több mint 600 sportolója vesz részt a február 26-án, hétfőn kezdődő győri légfegyveres Európa-bajnokságon, amelyen nyolc olimpiai kvótát osztanak ki. A kontinensviadal budapesti sajtótájékoztatóján pedig az is kiderült, a dohai világbajnokságon ezüstérmet szerző Gurisatti Gréta is segíti a magyar csapat munkáját.