Gercsák Csaba

Gercsák Csaba 18. lett maratonúszásban
2012 augusztus 10.   Agroinform
Gercsák Csaba a 18. helyen végzett a 10 kilométeres olimpiai maratonúszás pénteki versenyében.
Olimpia: Melluli Risztov Éva nyomdokain
2012 augusztus 10.   She
A tunéziai Uszama Melluli nyerte meg a férfiak 10 km-es nyílt vízi úszását. A Pekingben 1500 méteren győztes, Londonban pedig bronzérmes versenyző 1:49.55.1-es idővel bizonyult a legjobbnak, s három másodperccel előzte meg a német Thomas Lurzot, valamint öttel a kanadai Richard Weinbergert. A magyar Gercsák Csaba a 18. helyen végzett.
Gercsák Csaba a 18. helyen ért célba
2012 augusztus 10.   Infostart
Gercsák Csaba a 18. helyen végzett a londoni olimpián, a férfi nyíltvízi úszók 10 km-es számában a Hyde Parkban.
Jön az újabb csata kéziseinknek, Vajda és Janics újra próbálkozhatnak - pénteki program
A kézilabdázók a döntőbe jutásért játszanak a svédekkel, a vb-bronzérmes Gercsák Csaba vízbe ugrik a hosszútávúszóknál.
Olimpia: férfi kéziseink a döntőért harcolnak - a pénteki program és a magyarok
A döntőbe jutásért lép pályára a svédek ellen a magyar férfi kézilabda-válogatott a londoni olimpia pénteki versenynapján, amelyen Hatos Gábor a szabadfogású birkózók 74 kg-os kategóriájában küzd a szőnyegen. Kajak-kenuban kezdődnek a sprintszámok, hosszútávúszásban Gercsák Csaba indul. A pénteki olimpiai program és a magyar indulók.
Olimpia: már 156 magyar nevezhető
2012 június 11.   Metropol
Gercsák Csaba és Risztov Éva is indulhat a londoni hosszútávúszó viadalon.
Hatalmas mákkal olimpiai résztvevő a magyar úszó
2012 június 10.   ATV
Risztov Éva mellett Gercsák Csaba is ott lehet a londoni olimpián a hosszútávúszók tíz kilométeres mezőnyében.
London 2012: Gercsák Csaba is olimpiai résztvevő
2012 június 10.   She
Risztov Éva mellett Gercsák Csaba is ott lehet a londoni olimpián a hosszútávúszók 10 kilométeres mezőnyében.
A vb-bronzérmes Gercsák Csaba is olimpiai résztvevő
2012 június 10.   Agroinform
London 2012: az utolsó kvótaszerző verseny előtt a nyílt vízi úszók
2012 június 7.   She
A hétvégén rendezik meg a nyílt vízi úszók utolsó olimpiai kvótaszerző versenyét Setúbalban. Az ötkarikás programban szereplő egyetlen hosszútávú szám a 10 kilométer, amelynek egyelőre nincs magyar résztvevője, ám a portugáliai viadalon ketten is megkaparinthatják a lehetőséget, ha – a világszövetség, a FINA honlapjának híre szerint – az első kilencben végeznek. Pontosabban a női és a férfi…
Hosszútávúszó Eb: Gercsák Csaba 5. lett 25 kilométeren
2011 szeptember 11.   She
Az ötödik helyen végzett 25 kilométeren Gercsák Csaba a hosszútávúszók izraeli Európa-bajnokságának vasárnapi befejező napján.
Úszás: Gercsák Csaba a 8. helyen végzett a hosszútávú Eb-n
2011 szeptember 7.   She
A hosszútávúszás olimpiai programban is szereplő 10 kilométeres számában nyolcadik lett Gercsák Csaba az izraeli Európa-bajnokság nyitó napján.
Gercsák hatodik az olimpiai tesztversenyen
2011 augusztus 13.   Agroinform
Gercsák Csaba az előkelő hatodik helyen végzett a nyíltvízi úszók olimpiai tesztversenyén, Londonban.
Úszás: Gercsák Csaba hatodik a londoni nyílt vízi előolimpián
2011 augusztus 13.   She
A 2012-es londoni olimpia nyílt vízi tesztversenyén a hatodik helyen végzett Gercsák Csaba. Az eseményen a szakág legjobb úszói meghívásos alapon vehettek részt.
A vízben dől el minden
2011 augusztus 3.   Behaviour
A magyar úszók egy arany- és négy bronzéremmel zárták a sanghaji vizes világbajnokságot (az egyik bronzot a hosszútávúszó Gercsák Csaba szerezte). Bár az eredmények kicsit gyengébbek, mint két éve Rómában voltak (2 arany, 1 ezüst, 3 bronz), Kiss László szövetségi kapitány nem elégedetlen. A szakember reagált Kis Gergő kirohanására is: mint mondta, a csapattagságot a vízben kell kiharcolni.
Gercsák bronzot érő gőzfürdőzése Sanghajban
2011 július 25.   Behaviour
Óriási bravúrt ért el Gercsák Csaba, aki extrém körülmények között, hajráversenyben (!) szerezte meg a harmadik helyet a sanghaji vizes vb-n a nyíltvízi úszók 25 km-es viadalán. Bár a rajtot a nagy hőség miatt reggel 8 helyett 6-ra hozták előre, így is 31 fokos vízben kellett a résztvevőknek teljesíteniük a távot, az amerikaiak sportolóik egészségének védelmének érdekében nem engedték elindulni…
Gercsák Csaba a meglepetésember
2011 július 24.   Metropol
A kínai vizes vb eddigi legnagyobb meglepetésével gyaníthatóan egy magyar hosszútávúszó, a számottevő nemzetközi eredménynek eddig híján levő 23 éves Gercsák Csaba szolgált azzal, hogy szombaton bronzérmet szerzett a férfiak 25 kilométeres számában.
Gercsák bronzérmet nyert a sanghaji vb-n
2011 július 23.   BorsOnline
Megszületett az első magyar érem a sanghaji vizes-világbajnokságon: Gercsák Csaba bronzérmet nyert a nyílt vízi úszók maratoni számában, a 25 kilométeres távon.
Gercsáké az első érem az úszóvébén
2011 július 23.   Blikk
Sanghaj - Bronzérmet nyert a férfi nyíltvízi úszók 25 km-es számában Gercsák Csaba (22) a Kínában zajló vizes-világbajnokságon, ezzel a magyar küldöttség első tagjaként állhatott dobogóra a viadalon.
Egy érmünk már Sanghajban
2011 július 23.   Metropol
Gercsák Csaba bronzérmet nyert a férfi nyíltvízi úszók 25 km-es számában a sanghaji vizes világbajnokság szombati versenynapján. Gercsák az első magyar dobogós a sanghaji vb-n.