Povázsay Zoltán

Úszó Eb: kizárták a norvégokat, így a női vegyes váltónk is döntős
2012 május 27.   She
A női vegyes váltó is döntőbe jutott a debreceni úszó Európa-bajnokságon. A Povázsay Eszter, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn összeállítású kvartett 4:09.10-zel eredetileg nem jutott volna fináléba, de miután a norvégokat kizárták, a csapat a nyolcadik helyen mégis döntős lett.
Úszó Eb: női 50 m háton nem lesz magyar középdöntős
2012 május 25.   She
A Debrecenben zajló úszó Európa-bajnokságon nem lesz magyar versenyző a női 50 méteres hátúszás középdöntőjében, miután Povázsay Eszternek és Szekeres Dorinának sem sikerült kvalifikációhoz jutnia az előfutamok során.
Úszó Eb: Bohus Richárd országos csúccsal döntős 50 m háton
2012 május 23.   She
A Debrecenben zajló úszó Európa-bajnokság zárásaként a női 100 m hát és a férfi 50 m hát középdöntőit rendezték meg, mindkét számban egy magyarnak szurkolhattunk. Povázsay Eszter nem tudta magát kvalifikálni a fináléba, ugyanakkor ez összejött Bohus Richárdnak.
Úszó Eb: Povázsay továbbjutott a 100 m hát előfutamaiból
Povázsay Eszter a 14. idővel (1:02.38) továbbjutott a női 100 méteres hátúszás előfutamaiból a Debrecenben zajló Európa-bajnokság harmadik napján. Ugyanez Szekeres Dorinának nem sikerült, az ő 1:05.02-es ideje a 36. helyhez volt elegendő.
Úszó Eb: női 200 m háton mindhárom magyar kiesett
2012 május 21.   She
A Debrecenben zajló úszó Európa-bajnokságon a női 200 m hát középdöntőjében sem lesz magyar versenyző, pedig az előfutamok során három indulónkért is szoríthattunk. Szekeres Dorina (17.) egy, míg Povázsay Eszter (18.) két helyezéssel maradt le a továbbjutásról, Kapás Boglárkának (26.) viszont nem volt sok oka izgulni saját előfutamát követően.
Úszás: Hosszú és Povázsay is érmet szerzett az Egyesült Államokban
2009 december 5.   She
Hosszú Katinka, a nyári, római világbajnokság aranyérmese második lett 400 yard vegyesen az Egyesült Államok rövid pályás úszóbajnokságán.