A mentálhigiénés szakember azt kérte a minisztertől, hogy könnyítsenek a gyermekvédelemben dolgozók terhein. Kátai-Németh Vilmos hangsúlyozta, hogy a lehetőségekhez mérten a leggyorsabban felállítják azt a rendszert, amely képes érdemben dolgozni a gyermekekért, de hozzátette, a megoldás nem egyetlen központi döntéssel születik meg.