Magyarország és az Európai Unió közötti május 29-én kötött, 16,4 milliárd eurós megállapodásnak köszönhetően hazánk közel egy évtized után új motorvonatokhoz juthat. Az uniós források felhasználásával legalább 35 új, kétszintes intercity-motorvonatot szereznek be. A tervek szerint ezek 2029-ben állhatnak forgalomba. Vitézy Dávid közlekedési miniszt