Pósfai Gábor belügyminiszter két nap alatt három kulcsfontosságú rendvédelmi vezetőt váltott le. Keddi hatállyal felmentette Terdik Tamás rendőr vezérőrnagyot a Budapesti Rendőr-főkapitányság éléről, a BRFK vezetésével Baricska Norbert Tamás rendőr ezredest bízta meg. Egy nappal korábban Góra Zoltán katasztrófavédelmi főigazgató és Tóth Tamás bünte