Súlyos mérgezés a magyar földeken: meg kell semmisíteni a gazdák termését

2026. június 3. 11:39, Agrárszektor

Több mint 30 ezer köbméternyi szennyezett talajt szállítottak a környékbeli termőföldekre a kínai Byd szegedi gyárépítésének helyszínéről. A hatóságok elrendelték az érintett területeken található termények megsemmisítését, a tetemes anyagi veszteséget elszenvedő gazdáknak pedig polgári peres úton kell kártérítést követelniük az autógyártótól - írt

Tovább a teljes cikkre...

Keresés