Rendkívüli bejelentés érkezett a Moltól: gigantikus gázmezőn indult meg a munka

2026. június 3. 17:15, Pénzcentrum

Megkezdődött a földgáztermelés az Azerbajdzsánban található Azeri-Chirag-Gunashli (ACG) mezőn, amelyben a Mol-csoport is részesedéssel rendelkezik. A társaság szerint a feltárt gázvagyon jelentős lehet, a készletek nagysága akár 112 milliárd köbmétert is elérhet. Az első termelőkutat már lefúrták, a tesztelés pedig elindult.

Tovább a teljes cikkre...

Keresés