Tavaly több mint 990 esetben összesen csaknem 61 millió forint bírságot szabtak ki Magyarországon a parlagfű elleni védekezés elmulasztása miatt. A hatóságok szigorú fellépését indokolja, hogy a klímaváltozás hatására az allergiaszezon egyre hosszabbá válik, ami hazánkban már több millió ember mindennapjait nehezíti meg - írta meg a Pénzcentrum.