Orbán Viktor több új szervezet és szakmai műhely létrehozásával kezdte meg a Fidesz újjászervezését a választási vereség után. Érdekes fejlemény, hogy a korábban visszavonulást emlegető Navracsics Tibort is új szerepben aktiválta a Fidesz jelenlegi elnöke.