Talmácsi második a 2. szabadedzésen

2007. november 3. 12:02, Behaviour

Talmácsi Gábor a második helyen végzett a gyorsaságimotoros-világbajnokság 125 kcm-es géposztályának szombat délelőtti, második szabadedzésén a szezonzáró Valenciai Grand Prix-n. Az összetett pontversenyben élen álló magyar pilóta - aki a pénteki, első időmérőn a második volt legnagyobb riválisa, a most ötödik spanyol Hector Faubel mögött - már a 45 perces tréning elejétől kezdve jól ment, tartotta a megfelelő ritmust, míg a vb-címért folyó versengésben egyedüli riválisa csak az utolsó húsz percre "ébredt fel". A szabadedzésen a spanyol Sergio Gadea az utolsó futott körével nyert, míg a viadalon szabadkártyával induló, friss Európa-bajnok Győrfi Alen az utolsó, 37. volt. Szombat reggel kellemes, napos időben rótták a köröket a versenyzők, közel 3 fokkal volt melegebb, mint a pénteki, első szabadedzésen, amelyen Talmácsi a leggyorsabb volt. A magyar klasszis az utolsó körével ugyan az élre állt, ám ez az állapot csak néhány pillanatig tartott, mert Gadea még őt is megelőzte.