Extra-bizarr pontozás Las Vegasban

2008. február 17. 7:07, Monokli

A szombat éjjeli Las Vegas-i profiboksz gálán két nagylégsúlyú bajnoki küzdelmet is rendeztek, ahol a címvédők egyformán megtartották övüket. Tagadhatatlan, hogy a nehezebb dolga a WBC bajnokának, Cristian Mijares-nek (34 győzelem 3 vereség 2 döntetlen) volt, aki a hozzá hasonlóan balkezes amerikai Jose Navarro (26 győzelem 4 vereség) ellen bokszolt, és nagy küzdelemben, megérdemelten nyert. Ám hiába volt jobb a mexikói fiú, csak megosztott pontozással diadalmaskodott: két pontozónál ő győzött (115-113, 117-111), de a harmadik, egy bizonyos Doug Tucker 120-108-ra Navarronak adta a meccset, vagyis a pontleosztás szerint minden menetet a kihívó amerikainak ítélt. Ez extra-bizarr ítélet, főként a mérkőzés képe alapján! A WBO bajnoki cím sorsa sokkal egyértelműbb volt: a mexikói Fernando Montiel (36 győzelem 2 vereség 1 döntetlen) a negyedik menet közepén testen kiütötte honfitársát, a korábbi WBA bajnok Martin Castillót (33 győzelem 3 vereség).