Az Olimposz csúcsán a Halker-KiralyTeam

2013. február 3. 10:26, Monokli

Nincs Görögországban egyetlen valamirevaló spártai sem, aki ezen a hétvégén meg tudta volna állítani a csepeli Halker-KiralyTeam kick-box csapatát. Pedig az Athens Challenge Világkupán mindenkinek ez volt a célja! Nem volt titok senkinek, hogy a címvédőként érkező Csepeliek hatalmas sereggel találják magukat szemben, kiknek egyetlen cél lebeg a szemük előtt, legyűrni a Magyarokat az Olimposz csúcsáról! Az 1600 nemzetközi versenyző, akik több mint 30 országból érkeztek teljes harci díszben és tökéletese elszántsággal várták a csepelieket a végső ütközethez! Először a Grand Champion (súlycsoport nélküli) verseny kezdődött, mely igazi gigászi küzdelmeket hozott. Sorra buktak el az ellenfelek a Halker-KiralyTeam harcosai által! Először Kádas Adrienn zúzta szét a Görögök végső esélyét, majd Veres Richárd és Imre Tamás küldte haza olasz és bolgár ellenfelét! Jároszkievicz Krisztián, Gömbös László, valamint Mórádi Zsolt volt a soron ezen a szombati küzdelemsorozaton. A fiatal csepeliek nem ismertek kegyelmet. Fejrúgásokkal sokkolták a nézőket és az ellenfeleket, akiknek esélyük sem volt. Az igazi szív és akarat győzelme volt ez. Sorra hulltak porba a fejek, a legjobb 4 közé már csak 3 csepeli és egy bolgár fiú tudott bejutni. Itt aztán az a híres kegyelemdöfés következett, melyet Imre Tamás hajtott végre a ellenfelén, így a Bulgáriába kiállított repülőjegy használhatóvá vált! A döntő már nem volt meglepetés. Mindenki tudta a mérkőzés előtt, hogy idén, 2013-ban sem maradt senki más a csepelieken kívül az Olimposz csúcsán, ugyanis a finálé mindkét résztvevője Halker-KiralyTeam-es volt. A győzelem teljes, jöhet a csapatverseny!! Itt 3 férfi és egy nő összeállítású csapatok versengenek a végső győzelemért. a versenyzők egyenként harcolnak egymás ellen és a szerzett pontok összeadódnak. Egy menet 2 perc, a 4 mérkőzés végén, azaz a 8 perc küzdelem után, a szerzettg pontok alapján hírdetnek végeredményt. A csepeliek meneteltek, meneteltek egészen a döntőig, ahol a bolgárok legjobbjai várták hazánk kiválóságait. Na, ne gondoljuk, hogy a nézőknek volt idejük kényelembe helyezniük magukat, ugyanis a csepeli különítmény szó szerint átgázolt a bolgárokon. Esélyük sem volt, a végeredmény 25-6 a magyaroknak! Bár csak pántlikás zsebkendőnk .és pirospaprikás szendvicsünk volt, mégis tudtunk Hungaricumot ott hagyni Görögországban. A mi Hungaricumunk a magyar Kick-box. Reméljük mindörökre bevéstük az Olimposz oszlopaiba, hogy a magyarok itt jártak és harmadszor is győzni tudtak! Eredmények: Férfi Grand Champion: Aranyérem: Gömbös László, Halker-KiralyTeam Ezüstérem: Imre Tamás, Halker-KiralyTeam Bronzérem: Mórádi Zsolt, Halker-KiralyTeam Női Grand Champion, bronzérem: Kádas Adrienn Csapatverseny: Aranyérem, Világkupa győzelem: Halker-KiralyTeam - Kádas Adrienn - Jároszkievicz Krisztián - Veres Richárd - Gömbös László - Mórádi Zsolt - Imre Tamás