Úszás: két nap, 10 arany - Hosszú Katinka történelmet írt

2014. szeptember 30. 16:00, She

Hosszú Katinka történelmet írt Hongkongban: az úszóvilágkupa történetében ő az első, aki egy versenyen 10 elsőséget szerzett (kilencre sem volt példa korábban) – bónuszként még egy Európa-csúcsot is felállított 100 háton. A viadal második napján ráadásul elhaladt egy másik mérföldkő mellett: megelőzte az örökranglistán 93 arannyal eddig második svéd legendát, Therese Alshammart, az első helyen álló Martina Moravcová (105) pedig bőven látótávolságon belülre került. Gyurta Dániel a hétfői „egyszázados nap után” keményen odapakolta magát százon, így ő sem távozott győzelem nélkül a harmadik állomásról – továbbá öccse, Gergely is nyert, mégpedig 1500 gyorson. Öt úszónk mindösszesen 25 érmet szerzett a két nap során.