2009. február 18. szerda

febr. 18
15:11
Görögország: két évre eltiltják a Panthrakikosz kapusát (She)
Doppingvétség miatt kétéves eltiltást kap a görög élvonalbeli Panthrakikosz Komotini spanyol kapusa, José Roca.
febr. 18
15:27
Videó: nézze meg Priskin legújabb watfordi gólját! (She)
Mint már beszámoltunk róla, újabb gólt szerzett a Watfordban Priskin Tamás. A magyar válogatott csatár ezúttal a Swansea elleni bajnokin, a 23. percben volt eredményes. Most megtekintheti, ahogy a támadó Tommy Smith beadását öt méterről laposan a kapuba küldi.
febr. 18
15:29
Női kézilabda: brazil klasszissal erősített a Győri ETO (She)
Szóban megállapodott a Győri Audi ETO KC vezetősége a brazil válogatott Eduarda Amorimmal (Kometal Szkopje), hogy a 22 éves játékos 2011 nyaráig a magyar bajnokcsapatot erősíti.
febr. 18
15:45
FC Fehérvár: fiatal brazil támadót szerződtettek a piros-kékek (She)
Már három brazil játékos van az FC Fehérvár keretében: a piros-kékek 2011-ig szóló szerződést kötöttek a 21 éves Alison Pierre Moreira e Silvával (röviden Pierre).
febr. 18
15:46
Neten erősít a Diósgyőr (Metropol)
Szerda délután hivatalosan is bemutatták a sajtó képviselőinek a fennállása századik évébe lépett Diósgyőri VTK sportklub új honlapját.
febr. 18
15:47
Ecuador: sztrájkol a bajnokcsapat a bérek elmaradása miatt (She)
Sztrájkba kezdtek az ecuadori labdarúgó-bajnokságot megnyerő Deportivo Quito játékosai, miután a klub tartozik nekik több havi fizetésükkel.
febr. 18
16:03
Tenisz: Ivanovics és Gyementyjeva nyert, Hantuchová kiesett (She)
Jelena Gyementyjeva és Ana Ivanovics is bejutott a legjobb nyolc közé a dubai WTA-tornán. A szerb teniszező azt a Camille Pint verte meg, aki Szávay Ágnest búcsúztatta az első fordulóban.
febr. 18
16:05
Chelsea: edzésben Essien, még a szezon vége előtt visszatérhet (She)
Már a Chelsea Bajnokok Ligája-negyeddöntőire visszatérhet a csapatba a súlyos térdsérüléséből felépülő Michael Essien – feltéve, ha a londoni „kékek” túljutnak a Juventuson.
febr. 18
16:07
Cozma-ügy: elfogták a gyilkosság ötödik gyanúsítottját (She)
Elfogták a Cozma-gyilkosság – lehetséges – ötödik gyanúsítottját, B. Csaba 47 éves zalaegerszegi lakost szerdán – tájékoztatta a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.
febr. 18
16:09
Soproni Liga: alkalmatlan a ZTE-pálya talaja a játékra (She)
Hivatalosan is jelezte a Magyar Labdarúgó-szövetségnek a Zalaegerszeg labdarúgócsapata, hogy alkalmatlan a stadion talaja a játékra, így elmaradhat a tévés tavaszi idénynyitó a DVSC-TEVA ellen a Soproni Ligában.
febr. 18
16:21
DVSC: a szezon végéig a Lokinál marad a montenegrói kapus (She)
A 2008–2009-es szezon végéig szóló szerződést kapott a DVSC-TEVA labdarúgócsapatánál Mihajlo Radulovics.
febr. 18
16:23
Futsal: bemutatták a 2010-es torna labdáját és logóit (She)
Hétfőn Nyonban bemutatták a 2010-es futsal Európa-bajnokság hivatalos logóit. A tornát Magyarországon rendezik.
febr. 18
16:39
Felkészülés: ukrán ellenfelet vert meg a Nyíregyháza (She)
A Nyíregyháza felkészülési mérkőzésen 2–0-s győzelmet aratott az ukrán Zakarpattja Uzshorod ellen.
febr. 18
16:41
Labdarúgás: Platini szerint két játékvezetőre van szükség (She)
Michel Platini szerint ha a jelenlegi egy helyett kettő játékvezetőt alkalmaznának a mérkőzéseken, akkor elkerülhetők lennének az olyan tévedések, mint amilyen az Inter–Milan rangadón történt Adriano kézzel szerzett góljánál.
febr. 18
16:43
Tenisz: Djokovics a második, Juzsnij már a harmadik körben (She)
Sikerrel vette az első fordulót Novak Djokovics a marseille-i tenisztornán, 7:6, 6:4-re megverte a francia Jérémy Chardyt. Eközben Mihail Juzsnij és Feliciano López már a második fordulós mérkőzését is lejátszotta, mindketten győztek.
febr. 18
16:57
Sesum márciusban újra játszani akar (Infostart)
Zarko Sesum, a Veszprém kézilabdacsapatának tíz napja súlyosan megsérült szerb játékosa odahaza, a dél-vajdasági Palánkán lábadozik.
febr. 18
16:57
Formula-1: Timo Glock gyorsabb volt Felipe Massánál Szahírban (She)
Timo Glock autózta a legjobb időt a szahíri harmadik Formula-1-es tesztnapon.
febr. 18
16:57
Nem ízlett a San Antoniónak a Nagy Alma (Metropol)
A Nyugati-főcsoportban második San Antonio Spurs kisebb meglepetésre hosszabbításban kikapott kedden a New York Knicks vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA).
febr. 18
16:59
Belgium: Orosz Péter a Lommelben játszhat tavasszal (She)
Könnyen lehet, hogy a belga másodosztályban szereplő Lommelben futballozik a tavaszi szezonban a válogatott labdarúgó, Orosz Péter.
febr. 18
17:15
Serie A: a nápolyi szurkolók nem utazhatnak Torinóba (She)
A sportesemények biztosításáért felelős szervezet (CASMS) döntése értelmében a Napoli szurkolói nem utazhatnak szervezett formában a Juventus elleni, február 28-i bajnoki mérkőzésre.
febr. 18
17:17
MotoGP: nem lesz pénteki szabadedzés, csökkentik a tréningek hosszát (She)
A gazdasági válság hatására, és a költségcsökkentés jegyében a 2009-es MotoGP-sorozatban több változást is bevezetnek a legutóbbi szezonhoz képest.
febr. 18
17:19
BL: nem játszik a Liverpool a Hillsborough-tragédia napján (She)
Az UEFA engedélyezi a Liverpool labdarúgócsapatának, hogy ha továbbjut a negyeddöntőbe a Bajnokok Ligájában, ne a Hillsborough-tragédia napján kelljen játszania.
febr. 18
17:33
MotoGP: csökkentik a tréningek hosszát, nem lesz pénteki edzés (She)
A gazdasági válság hatására és a költségcsökkentés jegyében a 2009-es MotoGP-sorozatban több változást is bevezetnek a legutóbbi szezonhoz képest.
febr. 18
17:35
Nyíregyháza: megszületett a megegyezés Majoros Árpáddal (She)
A Lengyelországból hazatérő Majoros Árpád a Soproni Ligában szereplő Nyíregyháza Spartacus labdarúgója lesz – jelentette be a klub hivatalos honlapja.
febr. 18
17:37
Formula-1: a Honda beismerte, hogy tárgyal a Virgin-csoporttal (She)
A Honda Formula–1-es istállójának szóvivője elismerte, hogy a japán gyár tárgyalásokat folytat a Virgin-csoporttal, amely azonban csak az egyik a lehetséges új befektetők közül.
febr. 18
17:39
Asztalitenisz: öt magyar játékos jutott a főtáblára Dohában (She)
Öt magyar jutott főtáblára az asztaliteniszezők Pro Tour-sorozatának dohai viadalán.
febr. 18
17:51
NFL: a Denver Broncos nem tart igényt Dré Bly szolgálataira (She)
A Denver Broncos amerikaifutball-csapata két szezon után megvált kiváló cornerbackjétől, Dré Bly-tól.
febr. 18
17:53
Tenisz: kiestek Marosiék párosban a bogotái WTA-tornán (She)
Szuper tie-breakben veszített Marosi Katalin a brazil Marina Tavaressel az oldalán a bogotái WTA-tenisztornán a párosverseny 1. fordulójában.
febr. 18
17:55
Ökölvívás: megkezdődött a Bocskai emlékverseny, nem megy a kubaiaknak (She)
Tizenhat nemzet 127 ökölvívójának részvételével Debrecenben megkezdődött a 2009-es Bocskai István emlékverseny.
febr. 18
18:09
Ökölvívás: megkezdődött a Bocskai, nem megy eddig a kubaiaknak (She)
Tizenhat nemzet 127 ökölvívójának részvételével Debrecenben megkezdődött a 2009-es Bocskai István-emlékverseny.
febr. 18
18:11
Öttusa: márványtáblán örökítették meg a női váltó tavalyi vb-sikerét (She)
Márványtáblán örökítették meg a tavalyi, budapesti öttusa-világbajnokságon váltóban aranyérmes Gyenesei Leila, Kovács Sarolta és Tóth Adrienn nevét. A szerdai ünnepségre a Hajós Alfréd Sportuszodánál került sor.
febr. 18
18:13
UEFA-kupa: Huszti Szabolcs a kezdőcsapatban a Stuttgart ellen (She)
Huszti Szabolcsot a kezdőcsapatba jelölte Dick Advocaat, a Zenit vezetőedzője a Stuttgart elleni UEFA-kupa mérkőzésen.
febr. 18
18:27
Leleplezték a 2010-es magyarországi futsal Eb emblémáit (Metropol)
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) futsal bizottságának nyoni ülésén bemutatták a 2010-es, Magyarországon megrendezésre kerül kontinensviadal emblémáit, valamint a tornára készített speciális labdát is.
febr. 18
18:45
Tenisz: zárt kapuk előtt játsszák svéd-izraeli Davis Kupa-meccset (She)
Biztonsági okok miatt nem engednek be a nézőket a március 6. és 8. között rendezendő Svédország-Izrael férfi tenisz Davis-kupa-mérkőzésre. A Világcsoport malmöi nyolcaddöntőjének időpontjára több Izrael-ellenes megmozdulást terveznek, ezért döntöttek úgy a szervezők, hogy üres lelátók előtt tartják meg a négy egyes és egy páros találkozót.
febr. 18
19:03
Tenisz: zárt kapuk mögött játsszák a svéd-izraeli Davis-kupa-meccset (She)
Biztonsági okok miatt nem engednek be nézőket a március 6. és 8. között rendezendő Svédország–Izrael férfi tenisz Davis-kupa-mérkőzésre. A Világcsoport malmői nyolcaddöntőjének idejére több Izrael-ellenes megmozdulást terveznek, ezért döntöttek úgy a szervezők, hogy üres lelátók előtt tartják meg a négy egyes- és egy párostalálkozót.
febr. 18
19:03
Huszti két perc után betalált a Zenitben (Metropol)
A Huszti Szabolccsal felálló címvédő Zenit a magyar futballista második percben szerzett góljának is köszönhetően 2-1-re legyőzte a vendég VfB Stuttgart együttesét szerdán az UEFA Kupában, a legjobb 32 között.
febr. 18
19:05
Ferencváros: két kínai és három angol írt alá a zöld-fehérekhez (She)
Öt légiós írt alá szerda délután a Ferencváros labdarúgócsapatához: három angol (Matthew Lowton, Sam Wedgbury és Jordan Robertson) és két kínai (Men Jang és Kao Csiang) – adta hírül a 100% Fradi.
febr. 18
19:07
Videó: nézze meg Huszti gólját a Stuttgart ellen! (She)
Huszti Szabolcsnak mindössze két percre volt szüksége, hogy gólt szerezzen első tétmeccsén a Zenitben a Stuttgart elleni UEFA-kupa-mérkőzésen. A legjobb tizenhatba kerülésért vívott találkozó állása 1–1. Nézze meg a magyar légiós találatát, valamint a német csapat egyenlítő gólját!
febr. 18
19:09
Sílövészet: kritizálták a doppingoló oroszokat, fenyegetést kaptak (She)
E-mailben fenyegetéseket kaptak a pjongcsangi világbajnokságon szereplő svéd sílövők Oroszországból, miután több versenyzőjük is élesen kritizálta a doppingoláson ért oroszokat.
febr. 18
19:11
Női kézilabda MK: döntetlennel jutott négy közé a Kiskunhalas (She)
A női kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében a Kiskunhalas idegenben, 24–24-es döntetlent játszott a Vasassal. A kiírás értelmében – mivel egy meccs dönt a továbbjutásról – a vendégcsapat döntetlennel lépett az elődöntőbe.
febr. 18
19:13
MU: Sir Alex Ferguson szerint már csak kétesélyes a bajnokság (She)
Sir Alex Ferguson, a Manchester United menedzsere szerint már csak a Liverpool akadályozhatja meg csapatát a bajnoki cím megszerzésében.
febr. 18
19:15
Tenisz: észt versenyző verte ki Jankovicsot a dubai tornán (She)
A nyolcaddöntő a végállomást jelentette a világranglistán harmadik helyezett Jelena Jankovicsnak a Dubaiban zajlő női tenisztornán.
febr. 18
19:21
Női kézilabda MK: döntetlennel jutott a négy közé a Kiskunhalas (She)
A női kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében a Kiskunhalas idegenben 24–24-et játszott a Vasassal. A kiírás értelmében – egymeccses a párharc – a vendégcsapat döntetlennel lépett az elődöntőbe.
febr. 18
19:23
Győr: Zoran Supics bocsánatot kért, visszatérhet a kerethez (She)
Ahogy arról már beszámoltunk, Zoran Supicsot korábban száműzte a Soproni Ligában szereplő Győri ETO csapatától Dragoljub Bekvalac vezetőedző, de a játékos ma bocsánatot kért, így visszatérhetett a csapathoz.
febr. 18
19:25
Arsenal: Nene tagadja a híreket, miszerint Londonba igazolna (She)
A Nacional brazil támadója, Nene tagadja a felröppent híreket, miszerint az Arsenal leigazolná őt.
febr. 18
19:27
UEFA-kupa: balhé Athénban, görög és francia drukkerek csapatk össze (She)
Az egyik francia rádióadó, az RMC tudósítása szerint összecsaptak a görög és a francia szurkolók Athénban, a jelenleg is zajló Olympiakosz–Saint-Étienne UEFA-kupa-mérkőzés előtt.
febr. 18
19:29
Sakk: döntetlen után győzelem, Topalov felülmúlta Kamskyt (She)
Az első napi döntetlen után a bolgár Veszelin Topalov legyőzte az amerikai Gata Kamskyt a sakkvilágbajnoki kihívó jogáért zajló páros mérkőzés második összecsapásán, szerdán. A szófiai viadal honlapja szerint a sötéttel játszó hazai játékos a 32. lépés után nyerte meg a partit.
febr. 18
19:39
Tenisz: észt versenyző ejtette ki Jankovicsot a dubai tornán (She)
febr. 18
19:41
Győr: Zoran Supics bocsánatot kért, visszatérhet a csapathoz (She)
Ahogy arról már beszámoltunk, Zoran Supicsot korábban száműzte a Soproni Ligában szereplő Győri ETO együttesétől Dragoljub Bekvalac vezetőedző, de a játékos ma bocsánatot kért, így visszatérhetett a csapathoz.
febr. 18
19:43
Női röplabda NB I: miskolci vereségével kiesett a Kaposvár (She)
A Miskolc hazai környezetben nyert 3:1-re a Kaposvár ellen a női röplabda NB I-es ligabajnokság szerdai mérkőzésén.