Peking 2008 - Birkózás

A birkózó válogató győztesei kvótáért utaznak Isztambulba
2024 április 15.   m4sport.hu
A birkózók szombaton rendezett válogatóján győztes Galambos Ramóna, Lévai Zoltán és Szőke Alex egyaránt azzal a céllal készül a május 9. és 12. között Isztambulban sorra kerülő világkvalifikációs tornára, hogy megragadja az utolsó esélyt az olimpiai kvótaszerzésre.
Az olimpiai kvótáért küzdenek a birkózóink Isztambulban
2024 április 15.   Magyar Hírlap
Az isztambuli világkvalifikáción minden súlycsoportban az első három helyezett váltja meg a jegyét a francia fővárosba.
Lévai Zoltán, Szőke Alex és Galambos Ramóna harcolhat Isztambulban az olimpiai kvótákért
2024 április 13.   m4sport.hu
A kötöttfogású 77 kilóban Lévai Zoltán, 97-ben Szőke Alex, míg a női 57 kilósoknál Galambos Ramóna utazik a május 9-12. között Isztambulban sorra kerülő utolsó olimpiai kvalifikációs birkózó viadalra.
Kiderült, kik azok a magyar birkózók, akik harcolhatnak az olimpiai kvótáért
2024 április 13.   Sportal
Németh Nyibánál sláger a sport, a zene és a költészet
Zene, költészet, sport. Németh Nyiba Sándor életének alappillérei. A 67 éves egykori olimpikon birkózó, aki nyolc évig volt a szabadfogású válogatott kapitánya és vezetőedzője, költőként és zeneszerzőként is hosszú évtizedek óta alkot, s képtelen leállni.
Sokkoló hír jött, egy haverja hívta Bárdosi Sanyit: körözi a rendőrség
2024 április 13.   naphire.hu
Elbukta a nyereményautóját is az olimpiai ezüstérmes egykori birkózó, mert bár rajta volt a döntéshozók listáján, a rendőrségi ügy mindent felülírt - derült ki az ATV #Bochkor című műsorából.
Bácsi Péter: Nehéz lesz, de még mindig a 4-6 kvóta megszerzése a cél a birkózóknál
2024 április 9.   m4sport.hu
Bácsi Péter, a Magyar Birkózók Szövetségének (MBSZ) szakmai igazgatója szerint az utolsó, isztambuli kvalifikációs versenyen nehéz dolguk lesz a magyar versenyzőknek, mivel kiélezett küzdelem zajlik a helyekért, de még mindig a 4-6 kvóta megszerzése a cél a párizsi olimpiára.
A birkózók szakmai igazgatója ismertette az elvárásokat az utolsó kvótaszerző versenyre
2024 április 9.   Sportal
Bácsi Péter, a Magyar Birkózók Szövetségének (Mbsz) szakmai igazgatója szerint az utolsó, isztambuli kvalifikációs versenyen nehéz dolguk lesz a magyar versenyzőknek, mivel kiélezett küzdelem zajlik a helyekért, de még mindig a 4-6 kvóta megszerzése a cél a párizsi olimpiára - számolt be róla az Mti.
Kétvállra fektették szabadfogású birkózóinkat: egyetlen olimpiai kvótát sem szereztek
2024 április 9.   Mandiner
Csupán egyetlen győzelem jött össze, de ez is kevés volt a párizsi repülőjegyhez.
A birkózó Nagy Bernadett még nem gondol az olimpiára
2024 április 8.   m4sport.hu
A birkózó Nagy Bernadett, aki a nők 76 kilogrammos súlycsoportjában szombaton olimpiai kvótát szerzett, egyelőre még nem gondol a párizsi játékokra.
Leszerepeltek a magyar birkózók Bakuban: 0 férfi és 1 női olimpiai kvóta jött össze
2024 április 7.   444.hu
Vasárnap szabadfogású birkózóink az öt meccsből négyet elveszítettek, Kuramagomedov Murad mentette meg a haza becsületét.
Kiestek a magyar szabadfogású birkózók az olimpiai kvalifikációs versenyen
2024 április 7.   Sportal
Mind a négy magyar szabadfogású vereséget szenvedett a délelőtti programban, ezzel a magyar csapat számára véget ért a birkózók európai kvalifikációs viadala Bakuban.
Nagy Bernadett útja a pokolból a mennybe: súlyos sérülések után megvan a párizsi kvóta!
2024 április 6.   Mandiner
A 76 kg-os súlycsoportban induló kiválóság a magyar olimpiai csapat harmadik birkózókvótáját szerezte meg Bakiban.
F1 Japán Nagydíj, Fradi–Paks, KTE–Puskás, kosárlabda-kupadöntő és -bronzmeccs, birkózás, kézi és röplabda vasárnap az m4sport.hu-n
2024 április 6.   m4sport.hu
Korán reggel a Forma-1-es Japán Nagydíjjal indítjuk a napot, majd két NB I-es bajnokit, a férfi kosárlabda Magyar Kupa bronzmeccsét és döntőjét, a birkózók bakui olimpiai kvalifikációs versenyét, valamint röplabda- és kézilabdabajnokit kínálunk a nap hátralévő részére.
Olimpiai kvótát szerzett a magyar birkózó
2024 április 6.   Sportal
Nagy Bernadett az elődöntős mérkőzését is megnyerte a női 76 kilogrammos súlycsoportban, a birkózók bakui európai kvalifikációs versenyén, ezzel olimpiai kvótát szerzett a párizsi ötkarikás játékokra - írta az Mti.
Újabb sportolónk szerzett olimpiai kvótát
2024 április 6.   Infostart
Nagy Bernadett az elődöntős mérkőzését is megnyerte a női 76 kilogrammos súlycsoportban, a birkózók bakui európai kvalifikációs versenyén, ezzel olimpiai kvótát szerzett a párizsi ötkarikás játékokra.
Nincs magyar kvóta a bakui olimpiai kvalifikációs birkózóverseny nyitónapján
2024 április 5.   m4sport.hu
A pénteken szőnyegre lépett négy magyar birkózó – Váncza István, Lévai Zoltán, Szőke Alex, Vitek Dárius – közül egynek sem sikerült kvótát szereznie a Bakuban zajló európai olimpiai kvalifikációs versenyen.
Nem indulhat a magyar versenyző legnagyobb ellenfele az olimpiai kvalifikációs tornán
2024 április 4.   Sportal
A kétszeres olimpiai bajnok Abdulrasid Szadulajev nem indulhat Bakuban, a birkózók európai olimpiai kvalifikációs versenyén, melyen első számú kvótaesélyesként lépett volna szőnyegre a szabadfogásúak 97 kilogrammos kategóriájában.
Rég nem látott arc: Farkas Péter is lerótta kegyeletét Varga János sírkőavatásán - nézze meg a galériát
2024 április 3.   Sportal
Szerdán délelőtt a Farkasréti temetőben avatták fel a 2022 végén elhunyt legendás birkózó, az olimpia bajnok Varga János új sírkövét. Az eseményen a közeli és a távoli múlt sok-sok jeles sportolója tette tiszteletét.
Besegített egy amerikai klasszis, hogy meglegyen a párizsi magyar kvóta
2024 április 2.   Magyar Nemzet
Péntektől vasárnapig Bakuban rendezik meg a birkózók európai olimpiai kvalifikációs tornáját.