A lehető leghamarabb megtartaná az államfőválasztást a Fidesz és a KDNP, hogy minél kevesebbet szerepelhessen nyilvános rendezvényen az ellenzékiek jelöltje - tudta meg a Népszava. Kósa Lajos szerint nincs ilyen szándék. Az ellenzéki pártok szerint a kormány nem akarja, hogy kellemetlen dolgokról beszéljen az államfőjelöltjük. További részletek a videóban.
Megkezdte a béketárgyalásokat a kolumbiai kormány az utolsó aktív gerillaszervezettel. Az ELN nevű marxista lázadócsoport hasonló megállapodást akar elérni a bogotai kormánnyal, mint amilyet a FARC nevű szervezet kötött tavaly. A kabinet főtárgyalója ugyanakkor kijelentette: békét csakis akkor kötnek, ha az erőszak véget ér. Kolumbiában egy több mint fél évszázada dúló polgárháború érhet véget.
Több ezer korlátolt felelősségű társaság (kft.) szűnhet meg a március 15-éig esedékes törzstőkeemelés elmulasztása miatt - mondta a Fővárosi Törvényszék szóvivője az MTI-nek.
Nemzetközi és európai elfogatóparancs is van érvényben Gulyás László ellen, aki 4-es metró beruházásáért felelős DBR Metró Projektigazgatóság volt vezetője.
Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) szerdán New Yorkban ünnepélyes keretek között adta vissza egy Németországból elmenekült zsidó család hagyatékkezelőjének azon értékes festmények egyikét, amelyeket a nácik annak idején erőszakkal elvettek tőlük.
Az alapítványi vagyon biztonságos befektetése és gyarapítása a jegybanki alapítványokat kezelő cég célja, ezért az ingatlan-portfólió további bővítését tervezik a társaságnál - mondta Fekete Zoltán, a jegybanki alapítványok vagyonát kezelő Optima Befektetési Zrt. vezérigazgatója a Világgazdaság csütörtöki számában megjelent interjúban.
Szert Boglárkát azonnali hatállyal felmentették, miután egy vezetői értekezleten védelmébe vette egyik fiatalabb kollégáját, aki lájkolta az olimpiaellenes kezdeményezést.
Bírálta Donald Trump elnököt a bírákról és bíróságokról tett minapi kijelentései miatt Neil Gorsuch, akit Donald Trump elnök pár napja a legfelső bíróság tagjának jelölt, szerdán.
Ezen a héten jelent meg utoljára a Barikád, a Jobbikhoz köthető hetilap - tudta meg a Magyar Idők, és az értesülést maga a főszerkesztő, Pörzse Sándor is megerősítette.