Gercsák Balázs

Középmezőnyben a férfiak 10 km-en
2011 július 20.   Agroinform
Gercsák Csaba a 35., Kutasi Gergely pedig a 44. helyen végzett a nyíltvízi úszók 10 km-es számában a sanghaji vizes világbajnokság szerdai versenynapján.
Úszó Eb: Gercsák és Pulai sem jutott döntőbe 200 m pillangón
2010 augusztus 11.   She
Gercsák Balázs és Pulai Bence sem jutott tovább a férfiak 200 méteres pillangóúszó számának középdöntőjéből a budapesti Európa-bajnokságon. Előbbi a hetedik, utóbbi a nyolcadik helyen végzett a saját futamában.
Úszó Eb: Gercsák Balázs és Pulai Bence is középdöntős 200 m pillangón
Gercsák Balázs és Pulai Bence is továbbjutott a férfi 200 méteres pillangóúszás előfutamából: előbbi a hetedik, utóbbi a 13. helyen lépett tovább.
Családi ügy az EB
2010 augusztus 11.   Blikk
BUDAPEST —  A rekordok könyvébe illik a Gercsák család, amelynek mind a hat gyermeke az úszás megszállottja. Nem is akárhogyan teljesítenek, hárman tagjai a magyarországi vizes Európa-bajnokságon szereplő válogatottnak. Csaba (21) 10 kilométeren 26. lett, Balázs (23) már megvívta selejtezőjét 200 és 400 méter gyorson, míg Tamás (19) ma mutatkozik be 200 mellen.
Úszó Eb: Lurz győzött 10 km-en, Gercsák 26., Kutasi 34.
2010 augusztus 4.   She
A címvédő, pekingi olimpiai bronzérmes német Thomas Lurz nyerte a magyarországi úszó, műugró, műúszó és nyíltvízi Európa-bajnokság első aranyérmét: a hosszútávúszó a férfiak 10 km-es viadalán diadalmaskodott Balatonfüreden.
Universiade: Gercsák Balázs révén egy döntősünk lesz ma úszásban
2009 július 5.   She
Gercsák Balázs a nyolcadik helyen bejutott a férfi 400 méter gyors ma esti döntőjébe a belgrádi universiadén.
Úszás: Gercsák szomorú az eredmény miatt
2008 augusztus 9.   She
Gercsák Balázs szomorú, hogy csak a 32. helyet érte el a 400 méteres férfi gyorsúszás előfutamában.
Úszó EB: Gercsák Balázs továbbjutott 200 pillangón
2008 március 20.   She
Gercsák Balázs 200 pillangón 1:59.02-es idővel, 10. helyen a délutáni középdöntőbe jutott.
Több mint 9000-en úszták át a Balatont
2007 július 28.   HírTV
Összesen több mint kilencezren úsztak szombat délután a "magyar tengerben" a két legnagyobb nyílt vízi úszó-rendezvényen, a Balaton- és az Öböl-átúszáson. A versenyt, vagyis az öböl-átúszást a férfiaknál Gercsák Csaba, a hölgyeknél Hajnal Erika nyerte.
Úszás: rajtolt az ob - rögtön országos csúccsal
2007 július 25.   She
Magyar rekorddal indult szerdán a 109. országos úszóbajnokság a Komjádi uszodában: a férfi 4x200 méteres gyorsváltó - soraiban Kis Gergővel, Kerékjártó Tamással, Gercsák Balázzsal és Cseh Lászlóval - állított fel csúcsot 7:19.75 perccel, csaknem öt másodperccel javítva meg az előző eddigi legjobbat.