Megvan az első magyar érem

2012. július 29. 10:21, Habostorta

Csernoviczki Éva bronzérmet nyert a női cselgáncsozók 48 kg-os kategóriájában A tatabányai dzsúdós első meccsén a holland Birgit Entét legyőzte, majd a negyeddöntőben kikapott a belga Charline van Snickkeltől, ám a vigaszágon folytathatta a küzdelmeket. Ott ipponnal legyőzte a kínai Vu Su-kent (Wu Shugen), majd következhetett a bronzmeccs, melyen a japánok világbajnoka, Fukumi Tomoko várt rá. Csernoviczki az éremcsatában végig nagyon összeszedett és magabiztos volt, s az első akcióig tartó ráadás felénél gyönyörű dobással ippont ért el. Ezzel nem csupán a londoni magyar csapat első dobogós helyezését szerezte meg, hanem a cselgáncssport első magyar női olimpiai érmese is lett egyben. Az úszóknál Hosszú Katinka került a legközelebb az éremszerzéshez, a 400 m vegyes előfutamaiból ugyanis biztosan jutott be az esti döntőbe, ám ott hiába vezetett még 200-nál is, a táv második felére elfáradt, s végül a negyedik helyen csapott a célba. A szombati nap másik magyar döntőse, Kis Gergő hatodik lett 400 m gyorson, Gyurta Dániel pedig két országos csúcsot úszott szombaton, s az elődöntőben elért 59.74 mp-es eredményével, a hetedik idővel biztosította helyét a 100 m mell vasárnapi döntőjébe...             ...nap csalódását Cseh László okozta, aki a 400 vegyes előfutamában eltaktikázta magát, és csak kilencedik lett. A tőröző Mohamed Aida második meccsén, a nyolcaddöntőben óriási csatában, ráadás tussal kikapott a dél-koreai Nam Hjun Hitől. Győzelemmel kezdte meg olimpiai szereplését az ökölvívó Harcsa Zoltán (75 kg), ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe. Tóth Krisztina és Zwickl Ádám az asztaliteniszezők első fordulójában tudott győzni, Pattantyús Ádám ugyanakkor simán kikapott. A tornászok selejtezőjében a lólengés favoritja, Berki Krisztián rontott, 15,033 pontot ért el, amivel jelenleg ötödik, s egészen éjszakáig, az utolsó versenyző szerepléséig izgulhat, hogy bekerül-e a nyolcas döntőbe. Hidvégi Vid 15,100 pontot kapott ugyanezen a szeren, amivel harmadik, így ő bizakodva várhatja a nap végét. Szávay Ágnes sima két játszmában elveszítette első fordulóját a hazai Elena Baltacha ellen, Lovassy Krisztián pedig nem ért célba az országúti kerékpárosok mezőnyversenyében. (Forrás: MTI)