2008. november 15. szombat

nov. 15
18:20
Championship: csak Priskin Tamás játszott, de ő sem végig (She)
Ez nem a magyarok hétvégéje volt az angol másodosztályban, lévén egyedül Priskin Tamás lépett pályára, rajta kívül még a Cardiff City kispadját koptató Gyepes Gábor nevét érdemes megemlítenünk – a többieket nem is nevezték az aktuális mérkőzésekre.
nov. 15
18:30
NB II, Nyugati csoport: könnyedén győzött a Pécs otthon (She)
A Pécs könnyedén legyőzte a Zalaegerszeg második számú csapatát hazai pályán 3–0-ra az NB II Nyugati csoportjának 15. fordulójában.
nov. 15
18:32
Férfi vízilabda ob I: a vidéki rangadón pécsi győzelem született (She)
A férfi vízilabda-bajnokság élvonalának 5. fordulójában a Pécs 11–8-ra verte a Szentest.
nov. 15
18:48
Női kézilabda BL: Ikast-siker született a Győr csoportjában (She)
Az Ikast hazai pályán simán nyert a Kometal Szkopje ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája győri érdekeltségű csoportjának 3. fordulójában.
nov. 15
18:50
Női vízilabda ob I: könnyedén nyert a Szentes az UTE ellen (She)
A női vízilabda-bajnokság szombati játéknapján a Szentes simán verte meg az Újpestet.
nov. 15
18:52
Férfi kézilabda BL: a Szeged könnyedén legyőzte a Wisla Plockot (She)
A Pick-Szeged nagyszerű játékkal 26–17-re legyőzte a Wisla Plockot hazai pályán a Bajnokok Ligája H-csoportjának ötödik fordulójában. A magyar csapat ezzel bebiztosította harmadik helyét a csoportban, így eldőlt, hogy a KEK nyolcaddöntőjében folytathatja.
nov. 15
19:06
Videó: nézze meg a manchesteri Danny Welbeck bombagólját! (She)
Danny Welbeck 3–0-s vezetésnél lövésre szánta el magát. A gondolat kivitelezését a Stoke City, és a bal felsőben lévő pókhálók bánták. az MU egyébként 5–0-ra nyert.
nov. 15
19:06
Hajnal gólt szerzett és három gólpasszt adott! (Infostart)
Szenzációs teljesítménnyel zárta Hajnal Tamás a német labdarúgó Bundesliga 13. fordulóját. A magyar válogatott középpályás gólt szerzett és adott 3 (!) gólpasszt a 4-0-ás hazai sikerrel zárult Dortmund-Frankfurt meccsen.
nov. 15
19:42
Méretes pofont kapott az Arsenal (Infostart)
Az Arsenal 2-0-ra kikapott a vendág Aston Villától az angol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában.
nov. 15
19:42
Női kézilabda NB I: szoros meccsen győzött az FTC a DVSC ellen (She)
A Ferencváros rendkívül szoros meccsen győzte le 33–30-ra a Debrecent hazai pályán a női kézilabda-bajnokság 12. fordulójában. A Fradi ezzel visszavágott az első fordulóbeli vereségért, és a DVSC így már nem százszázalékos a bajnokságban.
nov. 15
20:00
NB II, Nyugati csoport: a Gyirmót hazai pályán nyert (She)
A Gyirmót 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Budaörst az NB II Nyugati csoportjának 15. fordulójában.
nov. 15
20:02
Férfi vízilabda ob I: edzett egy jót Fehérváron az Eger (She)
A férfi vízilabda-bajnokság 5. fordulójában könnyed győzelmet aratott az Eger a Fehérvár otthonában. A vége tízgólos vendégsiker, egészen pontosan: 14–4.
nov. 15
20:04
Soproni Liga: Milicsics korai góljával 1–0-ra győzött a Diósgyőr (She)
A Soproni Liga 15. fordulójában Milicsics korai góljával 1–0-ra győzött a Diósgyőr a Kecskemét ellen.
nov. 15
20:06
Férfi kézilabda NB I: szoros meccsen kapott ki a Tatabánya (She)
A Kecskemét szoros meccsen győzte le 33–32-re hazai pályán a Tatabányát a férfi kézilabda-bajnokságban.
nov. 15
20:08
Soproni Liga: az utolsó pillanatban mentett döntetlenre a Nyíregyháza (She)
A Vasas nyolcadik percben szerzett góljával a 88. percig vezetett, ekkor azonban a csereként beállt Odrobéna Péter gólt szerzett, és 1–1-es döntetlenre mentette a találkozót.
nov. 15
20:18
Soproni Liga: nem tudott nyerni a Siófok ellen a Győr (She)
A Soproni Liga 15. fordulójában hazai pályán játszott 0–0-s döntetlent a Győri ETO a Siófok csapatával.
nov. 15
20:20
Soproni Liga: otthon tartotta a három pontot a Honvéd (She)
A Soproni Liga 15. fordulójának szombati mérkőzésén a Budapet Honvéd Hercegfalvi és Diego góljával – amire csak Nikolics tudott válaszolni 2–1-re verte meg a vendég Kaposvárt.
nov. 15
20:22
Női kézilabda NB I: hazai pályán győzött a Kiskunhalas (She)
A Kiskunhalas 23–20-ra legyőzte hazai pályán a Fehérép-Alcoát a női kézilabda-bajnokság 12. fordulójában.
nov. 15
20:24
Soproni Liga: hiába egyenlített a Haladás, végül a ZTE nyert (She)
A honi labdarúgó élvonal 15. fordulójában került sor a Zala megyei rangadóra, vagyis a Haladás Zalaegerszegi vendégjátékára. A hazaiak az első félidőben hamar 2–0-ra megléptek, ám alig tíz perccel a vége előtt a szombathelyiek egyenlíteni tudtak. Ez azonban kevés volt a pontszerzéshez, a ZTE Tóth Zoltán 87. percben megeresztett lövésével végül megszerezte a három bajnoki pontot.
nov. 15
20:26
Férfi kosárlabda NB I: könnyedén győzött hazai pályán a Szolnok (She)
A Szolnok 98–70-re legyőzte hazai pályán a Debrecent a férfi kosárlabda-bajnokság hatodik fordulójában. A Kecskemét idegenben verte meg 88–74-re a Nyíregyházát. A Falco a Sopront verte meg 83–74-re idegenben.
nov. 15
20:36
Férfi kézilabda EHF-kupa: hiába nyert, kiesett a Komló (She)
Hiába győzött a Komló a Maccabi Risón-Lecijón ellen 36–35-re, az izraeli csapat jutott tovább a férfi kézilabda EHF-kupában. A magyar csapat az első meccsen 40–27-re kikapott, és most csak egy góllal tudott győzni, így nem jutott a legjobb 16 közé.
nov. 15
20:38
Premier League: könnyedén verte meg a Chelsea az utolsót (She)
Magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a Chelsea a West Bromwich Albion ellen az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának (Premier League) 13. fordulójában. Jose Bosingwa a találkozó 34. percében szerezte meg a vezetést, a végeredmény pedig még két Nicolas Anelka-találattal alakult ki.
nov. 15
20:40
Férfi kézilabda NB I: kikapott hazai pályán a Gyöngyös (She)
A Gyöngyös nem tudta megverni hazai pályán a Balatonfüredet a férfi kézilabda NB I-ben. A vendégek 32–26-ra nyerték meg a mérkőzést.
nov. 15
20:54
Férfi kosárlabda NB I.: 27 ponttal nyert a Dombóvár (She)
Hat napon belül harmadik mérkőzését vívta a Dombóvár a férfi kosárlabda NB I-ben és a somogyiak ez alkalommal a Hegyvidék csapatát múlták felül 27 ponttal.
nov. 15
21:12
Ligue1: szoros meccsen kapott ki a Marseille otthon (She)
A Marseille 3–2-re kikapott hazai pályán a Lorinettől a francia bajnokság 14. fordulójában. A hazaiak hiába vezettek 2–0-ra a 76. percig, a vendégek a hajrában fordítottak.
nov. 15
21:14
Sakk: ismét magyar nap volt a sakkolimpián Drezdában (She)
A magyar férfiak Csehország ellen ültek asztalhoz az olimpia harmadik játéknapján. Bár velük rendre szoros csatákat vívunk, Pintér József csapata ezúttal óriási csapást mért az ősi riválisra.
nov. 15
21:16
Férfi vízilabda, ob I: gólkülönbséget javított az Ferencváros (She)
Az FTC az OSC vendégeként a Hajós uszodában remek teljesítménnyel rukkolt elő és végül 14–5-re győzött a négy negyedet követően.
nov. 15
21:18
Vízilabda ob I: meglepetésre ikszelt az UTE a Szegeddel (She)
Sokáig úgy tűnt, a Szeged magabiztos győzelmet arat a Hajós uszodában, az Újpest azonban remekül hajrázott, és döntetlenre mentette a találkozót (9–9).
nov. 15
21:30
Férfi kosárlabda NB I: győzött az Albacomp és Atomerőmű (She)
A bajnokságot vezető Atomerőmű és a harmadik helyen álló Albacomp is könnyedén tudott nyerni a férfi NB I 6. fordulójában.
nov. 15
21:32
Portugália: a Porto legyőzte otthon a Guimaraest (She)
A Porto 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Guimaraest a portugál bajnokság nyolcadik fordulójában.
nov. 15
21:34
Ausztria: döntetlent játszottak egymással a „magyar” csapatok (She)
Gólnélküli döntetlent játszott egymással az SV Mattersburg és az Austria Wien. A hazaiaknál Csizmadia Csaba helyett az 59. percben Pauschenwein érkezett a pályára, míg a másik oldalon Sáfár Szabolcs végigvédte a mérkőzést.
nov. 15
21:48
Hollandia: Vermes végig a pályán volt, csapata oktatott (She)
A Sparta Rotterdam hazai pályán könnyed győzelmet aratott az FC Volendam ellen a holland labdarúgó-bajnokság élvonalában. A 11. forduló mérkőzésén Vermes Krisztián végig a pályán volt, így teljes mértékben kivette a részét csapata 4–0-s sikeréből.
nov. 15
22:06
A Real kikapott - Schustert elküldik? (Infostart)
A címvédő Real Madrid 1-0-ra kikapott a Valladolid otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában.
nov. 15
22:06
Primera División: a Real Madrid kikapott a Valladolidtól (She)
A Real Madrid a hétközi kupakudarc után 1–0-s vereséget szenvedett a Valladolid otthonában a spanyol bajnokság 11. fordulójában. A „királyi gárdának” az utóbbi időben nem megy túl jól, és ez a vereség akár Bernd Schuster állásába kerülhet.
nov. 15
22:24
Belgium: döntetlent játszott Tóth és Tőzsér csapata (She)
Tóth Balázs végig a pályán volt, Tőzsér Dánielt pedig a 81. percben cserélték be a hazai együttesbe a Racing Genk-Roeselare belga bajnokin. A végeredmény 1–1 lett.
nov. 15
22:26
Ökölvívó Eb: Káténak meg kellett elégednie az ezüsttel (She)
Káté Gyula ezüstérmet szerzett a liverpooli ökölvívó Európa-bajnokságon. A magyar bunyóst sérülés miatt még az első menetben leléptették az örmény Eduard Hambarcumjan ellen.
nov. 15
22:42
Röplabda, Közép-európai Liga: kikapott a Kaposvár (She)
A Kaposvár három szettben kikapott a szlovén ACH Volley Bledtől a Közép-európai Liga hetedik fordulójában.
nov. 15
22:44
Serie A: Zlatan Ibrahimovic klasszisa döntött az Inter javára (She)
Zlatan IIbrahimovic klasszisának köszönhetően 2–0-s győzelmet aratott az Internazionale a Palermo otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalában. A Serie A 12. fordulójának szombati mérkőzésén a bosnyák származású svéd csatár két bombagólt lőtt.
nov. 15
22:46
Hollandia: Bodorék hármat lőttek Babos Gábor kapujába (She)
Bodor Boldizsár csapata, a Roda 3–0-ra megverte a NEC-t hazai pályán a holland bajnokság 11. fordulójában. A Nijmegen kapuját végig Babos Gábor védte, és Bodor is végigjátszotta a mérkőzést.
nov. 15
23:00
Videó: nézze meg Ibrahimovic bombáit a Palermo ellen! (She)
Az Inter Zlatan Ibrahimovic két hatalmas góljával győzte le a Palermót a Serie A-ban. Nézze meg a svéd klasszis bombáit!
nov. 15
23:00
Ökölvívó Eb: Káté ezüstérmes lett (Behaviour)
A 64 kg-ban szereplő Káté Gyula ezüstérmet szerzett a liverpooli ökölvívó Európa-bajnokságon, miután a döntőben 1:27 percnél sérülés miatt leléptették az örmény Eduard Hambarcumjan ellen.
nov. 15
23:18
Videó: nézze meg, hogy kapott ki a Real Madrid! (She)
A Real Madrid 1–0-ra kikapott a Valladolidtól a spanyol bajnokság 11. fordulójában. Nézze meg a meccs összefoglalóját!
nov. 15
23:20
Ligue 1: könnyedén győzött a Lille a St. Etienne ellen (She)
A Lille 3–0-ra megverte hazai pályán a St. Etienne-t a francia bajnokság 14. fordulójában.
nov. 15
23:36
Portugália: kikapott hazai pályán a lisszaboni Sporting (She)
A sporting Lisboa 1–0-ra kikapott hazai pályán a listavezető Leixoestől a portugál bajnokság nyolcadik fordulójában.
nov. 15
23:36
Kikapott a Real Madrid (Behaviour)
A Real Madrid 1-0-ás vereséget szenvedett a Valladolid otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának nyitómérkőzésén.
nov. 15
23:54
Primera División: meglepetésre kikapott a Valencia a Gijóntól (She)
A Valencia nagy meglepetésre 3–2-re kikapott a Sporting Gijóntól hazai pályán a spanyol bajnokság 11. fordulójában. A vendégek már az első félidőben betaláltak, majd 2–0-ra is vezettek. David Villa büntetőből szépített – megszerezve századik gólját a Valenciában –, de kiegyenlíteni nem tudott a hazai csapat.