2013. április 7. vasárnap

ápr. 7
17:00
NB I: A Siófoknak nem ott van a helye, ahol áll - Szivics (She)
A labdarúgó NB I 22. fordulójában az MVM Paks idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Siófok vendégeként. A paksiakat irányító Tomiszlav Szivicset nem teszi boldoggá az egy pont, de ezt is megbecsüli, míg Horváth Károly, a hazaiak szakmai igazgatója kiemelte, csapata az utolsó percig küzdött a győzelemért.
ápr. 7
17:00
Alsógatyában ünnepelte gólját Vucsinics (Blikk)
Torinó - Alsógatyában ünnepelt Mirko Vucsinics (29) az olasz bajnokságban. A Juventus montenegrói labdarúgója a gólja után különleges látványossággal örvendeztette meg a női szurkolókat.
ápr. 7
17:02
Tékvondó: Kotsis Edina sikere Belgiumban (She)
Kotsis Edina nyerte meg az 57 kilósok küzdelmét a Gentben rendezett nyílt tékvondóbajnokságon. Ducz Barbarának és Székely Norbertnek nem sikerült az éremszerzés.
ápr. 7
17:04
Serie A: kétgólos Udinese-siker a Chievo ellen Di Natale-duplával (She)
Az Udinese 3–1-re győzött a Chievo ellen hazai pályán az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában.
ápr. 7
17:09
Elődöntőben a címvédő csehek (Agroinform)
A címvédő cseh válogatott megnyerte a vasárnapi első egyes mérkőzést a kazah fővárosban, s ezzel bejutott az elődöntőbe.
ápr. 7
17:11
A Chievo kapusának butasága és Di Natale zsenialitása döntött Udinében (Agroinform)
371 nap után győzött ismét idegenben a bajnokságban a Palermo, amely a Sampdoriát verte a 31. fordulóban.
ápr. 7
17:13
A Spurs és az Everton sem örülhet (Agroinform)
A Tottenham Hotspur 2-2-es döntetlent játszott a vendég Evertonnal az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában.
ápr. 7
17:18
PL: a korai gól után kis híján hoppon maradt a Tottenham (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában a Tottenham odahaza 2–2-es döntetlenre végzett az Evertonnal. A házigazdák már az első percben vezettek, majd a vendégek fordítottak, a hajrában a „sarkantyúsok" ikszre mentették a meccset.
ápr. 7
17:20
Videó: ráfázott a Chievo kapusa a labdatartásra (She)
Antonio Di Natale góljával szerezte meg a vezetést az Udinese a Chievo ellen az olasz labdarúgó-bajnokság szombat esti meccsén. Christian Puggioni, a vendég Chievo kapusa nem játszotta meg egyből a hazagurított labdát, azonban jött Di Natale, elvette, és gólt lőtt. A vége 3–1 lett az Udinesének.
ápr. 7
17:27
Megállítja-e a Diósgyőr a Videotont? (Agroinform)
A tavasszal hibátlan fehérváriak egy héten belül Diósgyőrbe, Szombathelyre és Győrbe utaznak. Ez lesz az igazi vizsga.
ápr. 7
17:29
Tőzsérék ellen erősítheti meg második helyét a Napoli (Agroinform)
Sima mérkőzés várhat a nápolyiakra a Genoa ellen.
ápr. 7
17:31
Isztambulba utazik a Real Madrid - fotó (Agroinform)
A Real Madrid kedden a Galatasaray otthonában lép fel a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján.
ápr. 7
17:33
Szalai Ádám büntetőt hibázott, mainzi bukfenc Nürnbergben (Agroinform)
A Nürnberg 2-1-re verte otthon a Mainzot a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának vasárnapi meccsén.
ápr. 7
17:36
Bundesliga: Szalai büntetőt rontott, a Mainz kikapott (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójának vasárnapi játéknapján a Szalai Ádámot végig a soraiban tudó Mainz 2–1-es vereséget szenvedett a Nürnberg vendégeként. A magyar válogatott támadó a találkozó 28. percében tizenegyest hibázott.
ápr. 7
17:38
Videó: Mirallas szólógólja csak egy pontot ért az Evertonnak (She)
Ahogy arról már beszámoltunk, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában a Tottenham odahaza 2–2-es döntetlenre végzett az Evertonnal. Összefoglaló.
ápr. 7
17:54
Videó: Zamora nyakon talpalta ellenfelét - azonnal kiállították (She)
Mindössze 21 percet tölthetett a pályán Bobby Zamora a Queens Park Rangers–Wigan angol bajnoki labdarúgó-mérkőzésen, és máris mehetett zuhanyozni. A hazaiak angol játékosa nyakon talpalta a spanyol Jordi Gómezt, a játékvezető pedig piros lappal „jutalmazta” ezért.
ápr. 7
17:54
Szalai 11-est rontott, kikapott a Mainz (Metropol)
Szalai Ádám a 28. percben 11-est rontott, csapata, a Mainz pedig végül kikapott Nürnbergben.
ápr. 7
18:03
Nagyon rosszul sikerült a második félidő Szabicséknak (Agroinform)
Háromgólos vereséget szenvedett a Salzburg vendégeként a Sturm Graz az osztrák Bundesliga 28. fordulójában.
ápr. 7
18:05
Michelisz a bokszutcában fejezte be az első marrákesi versenyt (Agroinform)
Michelisz Norbert műszaki hiba miatt feladta az első futamot a túraautó-világbajnokság idei második állomásán.
ápr. 7
18:07
Kovács Péterék ikszeltek az újonccal (Agroinform)
Hazai pályán 1-1-re végzett a Strömsgodset az újonc Sarpsborg ellen a norvég bajnokság 3. fordulójában.
ápr. 7
18:09
Di Canio vereséggel debütált, a Chelsea ismét dobogós (Agroinform)
A vendégek az első félidő utolsó percében megszerezték a vezetést, ám a szünet után a Kékek gyorsan fordítottak.
ápr. 7
18:12
Szalai büntetőt hibázott (Infostart)
Szalai Ádám a 28. percben - 0-0-s állásnál - 11-est rontott, csapata, a Mainz pedig végül kikapott a Nürnberg otthonában a német labdarúgó Bundesliga 28. fordulójának vasárnapi játéknapján.
ápr. 7
18:12
Ausztria: korábbi barcás támadó okozta Szabicsék vesztét (She)
Az osztrák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának rangadóján a Szabics Imrét a 74. percben bevető Sturm Graz 3–0-s vereséget szenvedett a Salzburg otthonában, így nem tudta megelőzni a tabella harmadik helyén álló és már hosszú ideje hullámvölgyben lévő Rapid Wient.
ápr. 7
18:14
WTCC: Michelisz hihetetlen balszerencséje, dán siker (She)
Michelisz Norbert nem tudta befejezni a túraautó-világbajnokság Marokkói Nagydíjának első futamát, mivel egy lerepülő alkatrész autójának motorterébe került, így ki kellett jönnie a boxba. A versenyt a dán Michel Nykjaer nyerte meg, a második helyen Gabriele Tarquini zárt, a harmadik James Nash lett.
ápr. 7
18:16
Prem. League: nehezen, de nyert a Chelsea a Sunderland ellen (She)
A Chelsea hátrányból felállva győzött a Sunderland ellen a Premier League 32. fordulójában. Érdekes találkozó volt, amelyen két öngól született, végül pedig egy Braniszlav Ivanovics-reflexmozdulat döntött.
ápr. 7
18:21
Tíz emberrel is három gólt szerzett az Ajax (Agroinform)
Fölényes hazai győzelemmel őrizte meg első helyét az Ajax az Eredivisie 29. fordulójában.
ápr. 7
18:30
Videó: Ivanovics parádés mozdulata után Chelsea-siker (She)
A Chelsea 2–1-re legyőzte a Sunderlandet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában. A mindent eldöntő gólt 1–1 után Braniszlav Ivanovics szerezte az 55. percben. A szerb játékos parádésan ért sarokkal David Luiz lövésébe, a labda pedig a kapust becsapva a hálóban kötött ki.
ápr. 7
18:32
NB II: megállíthatatlan az ismét nyerő Szigetszentmiklós (She)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a vasárnapi játéknapon a Nyugati csoportban kettő, a Keletiben egy mérkőzést játszottak. Nyugaton folytatódott a Szigetszentmiklós jó sorozata, Zoran Kuntics együttese a Kaposvár II-t győzte le 3–0-ra, míg a sereghajtók csatájában a Baja idegenben győzte le a Paks II-t. Keleten a Loki második csapata nem bírt a Putnokkal.
ápr. 7
18:34
Eredivisie: az emberhátrány dacára is simán nyert az Ajax (She)
A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 29. fordulójának záró mérkőzésén az Ajax hazai pályán 4–0-s győzelmet aratott a Heracles ellen, így ismét hárompontos előnnyel vezeti a táblázatot.
ápr. 7
18:36
NB I: fordulatos meccsen ikszelt a Honvéd a Debrecennel (She)
A labdarúgó NB I 22. fordulóban a címvédő DVSC-Teva a Budapest Honvédhoz látogatott, és fordulatos, végig nyílt mérkőzésen 2–2-re végzett vele.
ápr. 7
18:39
Olimpiai érmes román sportolók Görbicz mezét tépték, taposták (Agroinform)
Többek között Görbicz Anita mezét tépve, taposva fényképezett le román élsportolókat a ProSport című román napilap.
ápr. 7
18:41
Lanzafame esése egy pontot ért a Honvédnak a Debrecen ellen (Agroinform)
Közelebb állt a sikerhez a DVSC a Bozsik Stadionban, de egy tizenegyessel egyenlített a Honvéd az OTP Bank Ligában.
ápr. 7
18:43
Megyeriék kapott gól nékül nyertek (Agroinform)
Az Aszterasz hazai pályán kikapott a Xanthitól, Fülöp Márton nem volt a keretben, Lencse László 66 percet kapott.
ápr. 7
18:45
Fazekas aranyat nyert volna, mindenkit beperelt (Agroinform)
A diszkoszvető kártérítési keresetet nyújtott be az étrend-kiegészítőket forgalmazó MVP Biotech és a MOB ellen is.
ápr. 7
18:47
Magyar tekvondós siker Belgiumban (Agroinform)
Kotsis Edina nyerte az 57 kilósok küzdelmét a Gentben rendezett nyílt tekvondó bajnokságon.
ápr. 7
18:48
Fazekas és Annus kártérítést követel (Infostart)
Kártérítési keresetet nyújtott be az étrend-kiegészítőket forgalmazó kanadai MVP Biotech ellen Fazekas Róbert diszkoszvető, azt állítva, hogy a cég eltitkolta egyik készítményének anabolikus szteroid-tartalmát, s őt emiatt tiltották el a londoni olimpiai részvételtől - közölte a hétvégén internetes kiadásában a The Buffalo News című amerikai napilap.
ápr. 7
18:48
Görögország: Lencséék kikaptak, Megyeri lehúzta a rolót (She)
Vegyes napot zártak a magyar légiósok csapatai a görög élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban: a Megyeri Balázzsal felálló Olympiakosz 4–0-ra győzött a Plataniasz otthonában, a magyar kapus végigvédte a találkozót. Az Olympiakosz egyébként már korábban bebiztosította bajnoki címét.
ápr. 7
18:50
NB I: DVTK-Videoton mérkőzés élőben az NSO-n! (She)
A labdarúgó NB I 22. fordulójában a Diósgyőr a Videotont fogadja. A Videoton győzelmi kényszerben van, hiszen az ETO és az MTK is nyert ebben a fordulóban. Diósgyőrben azonban még a nagy formában játszó fehérváriak sem mehetnek biztosra. A mérkőzést nyomon követheti folyamatosan frissülő cikkünk, illetve élő szöveges tudósításunk segítségével is!
ápr. 7
18:57
Bogár János és Druskó Zsófia nyerte a 100 kilométeres országos futóbajnokságot (Agroinform)
A férfiaknál Bogár János, a nőknél Druskó Zsófia győzött az ultrafutók 100 kilométeres országos bajnokságán.
ápr. 7
18:59
Di Natale szemfüles találata és gyönyörű kapásgólja - videó (Agroinform)
3-1-re győzött az Udinese a Chievo ellen a Serie A 31. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.
ápr. 7
19:06
Primera División: az Osasuna otthon kikapott az Espanyoltól (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 30. fordulójában az Espanyol kétgólos győzelmet aratott az Osasuna vendégeként. Gól nélküli első félidőt követően a katalánok Héctor Moreno találatával szereztek vezetést az 51. percben, a győzelmet a túlórában Mubarak Wakaso tette biztossá.
ápr. 7
19:08
Ligue 1: zsinórban harmadszor is vereséget szenvedett a Lyon (She)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójában a Lyon idegenben 1–0-s vereséget szenvedett a Reims otthonában, így sorozatban ötödik bajnokiján is nyeretlen maradt, és – a Saint-Etienne győzelme miatt – visszacsúszott a táblázat negyedik helyére.
ápr. 7
19:10
WTCC: Michelisz ismét kiesett, pont nélkül zárt Marokkóban (She)
A túraautó-világbajnokság (WTCC) Marokkói Nagydíjának második futamát sem tudta befejezni a Hondával versenyző Michelisz Norbert, így a magyar pilóta pont nélkül zárta a hétvégét. A második versenyt Pepe Oriola nyerte meg Yvan Muller és Tom Chilton előtt.
ápr. 7
19:15
Pamplonában nyert az Espanyol (Agroinform)
Az Espanyol kétgólos győzelmet aratott az Osasuna vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában.
ápr. 7
19:17
A QPR zuhan a másodosztály felé (Agroinform)
Lioc Rémy góljával a hajrában megszerezte a vezetést a QPR-nak, ám Shaun Maloney a 94. percben egyenlített a Wigannak.
ápr. 7
19:19
Győzelemmel hangolt a vb-re a magyar válogatott (Agroinform)
A nemzeti együttes Dunaújvárosban 4-2-re legyőzte a lengyel válogatottat, Vas János góllal és gólpasszal zárt.
ápr. 7
19:24
MotoGP: Salom beköszönt, idényrajt spanyol győzelemmel (She)
A gyorsaságimotoros-világbajnokság első versenyét Luis Salom nyerte meg. A katari aszfalton elsőként a Moto3-as kategória versenyzői mérkőztek meg egymással, a második Maverick Vinales, a harmadik Alex Rins lett.
ápr. 7
19:26
Videó: a jelzőtábla fogott ki a bringáson a Paris-Roubaix-n (She)
Bár a Paris-Roubaix egynapos kerékpárverseny a macskaköves szakaszairól híres, a 2013-as viadal egyik legnagyobb bukása nem egy ilyen útrészen történt. A francia Yoann Offredo a mezőny hátsó részén haladt, amikor hirtelen feltűnt előtte egy járdasziget, rajta egy jelzőtáblával, amelyet már nem tudott kikerülni...
ápr. 7
19:28
Jégkorong: kétgólos felkészülési siker a lengyelek ellen (She)
A magyar jégkorong-válogatott Dunaújvárosban felkészülési mérkőzésen kétgólos győzelmet aratott Lengyelország ellen. A találkozón a vendégek szereztek vezetést, három góllal azonban fordítottunk. A hajrára azonban egyre csökkent az előnyünk, így pillanatra sem ülhettünk le, 3 mp-vel a vége előtt azonban Vas János biztosította be a győzelmet üres kapus góllal.
ápr. 7
19:30
Videó: gyönyörű - Fernando sarkazott, kettővel vezet a DVTK (She)
Gyönyörű akció végén, parádés mozdulattal szerzett gólt Fernando, a DVTK labdarúgója a Videoton elleni bajnoki labdarúgó-mérkőzésen. A spanyol játékos a 22. percben lőtte az alábbi videón látható gólt.