Tételt húzott és vizsgázott, mint minden más diák – így lett aranykalászos gazda Mészáros Lőrinc 2014-ben. Az oktatást szervező cég vezetője azt mondta a Híradónak: a miniszterelnök jó barátja is tisztességesen elvégezte a gazdaképző tanfolyamot, ezért kaphatta meg az OKJ-s papírt, amivel földet vásárolhatott. Mészáros Lőrinc és családja eddig 1400
„Ott lenni egy élet kezdeténél” – interjú Csanádiné Bartha Ágnes csecsemő- és gyermekápolóval
Csanádiné Bartha Ágnes csecsemő- és gyermekápolóval beszélgettem a szakma kihívásairól és szépségeiről. Hogyan lettél csecsemő- és gyermekápoló? Az érettségi után először a látszerész és fotócikk-kereskedő szakmát csináltam meg Budapesten, majd utána 2005-ben elvégeztem egy hároméves csecsemő- és gyermekápoló OKJ-s képzést Szombathelyen a Szent-Gyö
A felnőttképzők 2020. december 31-ig indíthattak Okj tanfolyamokat azzal a feltétellel, hogy a vizsgákat, beleértve a javító- és pótvizsgákat is, legkésőbb 2022. december 31-ig be kell fejezni. Sok felnőttképzőnél még 2022 elején is volt mód a becsatlakozásra, de tavaly szeptember óta már erre sem nyílt lehetőség. Oktatási szakértővel jártunk utána
Iszonyúan tarolnak ezek a felnőttképzések: álomfizu vár arra, aki elvégzi őket?
2023 március 13.   Pénzcentrum
A felnőttképzők 2020. december 31-ig indíthattak OKJ tanfolyamokat azzal a feltétellel, hogy a vizsgákat, beleértve a javító- és pótvizsgákat is, legkésőbb 2022. december 31-ig be kell fejezni. Sok felnőttképzőnél még 2022 elején is volt mód a becsatlakozásra, de tavaly szeptember óta már erre sem nyílt lehetőség. Most egy oktatási szakértő beszélt
Komoly veszélyre figyelmeztetnek: nincs elegendő pirotechnikus
2022 december 15.   ATV
A tűzijátékárusító helyek egynegyede maradhat zárva idén azért, mert nincs elegendő pirotechnikus. Ez országszerte 150 üzletet jelent. Jelentkező ugyan lenne, de nem indul számukra megfelelő pirotechnikus képzés. Az OKJ-s képzés megszűnése miatt nem biztosított a szakember utánpótlás.
Hideg Ádám negyedik helyet villantott első OK-s versenyén
2022 november 8.   Racing
A szeptemberi OKJ világbajnokságon megszerzett második helyezése után először állt rajthoz Hideg Ádám a WSK Final Cupon, az olaszországi Sarnóban. A HUMDA Academy versenyzője és a Sodikart gyári csapata is a jövő évi felkészülésnek szánta a versenyt. Ehhez képest egy előfutam 4. és egy döntő 12. helyezéssel sikerült elég nagyot villantaniuk. Nagyon
Hideg Ádám OK kategóriában debütál
2022 november 3.   Racing
A WSK Final Cup első futamán, Sarnóban debütál Hideg Ádám az OK kategóriában. A HUMDA Academy 14 éves versenyzője szeptemberben a világbajnokság második helyezésével búcsúzott az OKJ kategóriától, az elmúlt héten szerződést hosszabbított a Sodikarttal, a hétvégén pedig már a felnőttek között mutatkozik be. Ahogy várható volt, a világbajnoki második
Új pályán az aranykalászos gazda képzés
2022 szeptember 26.   ProfitLine
Közel ezerkétszázan végeztek az elmúlt két évben a Dekra Akademie szervezésében országszerte indított aranykalászos gazda képzéseken. Hazánk legnagyobb felnőttképzési vállalata az idei évben az OKJ rendszert érintő változások ellenére is az elmúlt évi létszámokhoz hasonló volumenre számít. Ezév augusztusáig mintegy 400 résztvevő jelentkezett. 2009
Molnár Martin előfutamot nyert, végül nyolcadik lett az Fia gokart-világbajnokságon
2022 szeptember 20.   Autószektor
Idei egyik legjobb formáját hozta Molnár Martin a gokart szezon legkiemelkedőbb hétvégéjén, az FIA világbajnokságon. Az időmérőn, csoportjában harmadik lett, a 109 fős OKJ mezőnyben pedig összesítettben tizedik. Ez már önmagában is szép eredmény, ám ennél csak jobb volt hátra. A népes mezőny miatt összesen hét előfutamon vett részt minden versenyző
Molnár Martin előfutamot nyert, végül nyolcadik lett az FIA gokart-világbajnokságon
2022 szeptember 19.   Racing
Kiváló eredményt ért el Molnár Martin az FIA gokart világbajnokságon, ahol a 109 fős OKJ mezőnyben a nyolcadik helyen végzett. A HUMDA Academy támogatásával versenyző pilóta egész hétvégén nagyon jó formában volt, nyert előfutamot és a szuper előfutamon parádés versenyzéssel lett második. A döntőben a negyedik helyről rajtolva akár dobogón is végez
Hideg Ádám második lett az FIA gokart világbajnokságon
A magyar gokartsport legnagyobb sikerét érte el Hideg Ádám a sarnói FIA gokart világbajnokság OKJ kategóriájában, ahol hatalmas küzdelemben szerezte meg a második helyet. A HUMDA Academy 14 éves versenyzője ezzel az első magyar lett, aki FIA gokart világbajnokságon dobogóra állhatott.   Pályafutása legnagyobb sikerét aratta Hideg Ádám az olaszorszá
Hideg Ádám debütál az FIA gokart világbajnokságon
2022 szeptember 15.   Racing
Egy évvel ezelőtt sérülés miatt hagyta ki Hideg Ádám az FIA gokart világbajnokságot, idén azonban kiváló formámban várja. A HUMDA Academy versenyzője a Sodikart gyári csapatának színeiben áll rajthoz a rekordszámú, 112 fős OKJ mezőnyben.   A gokart szezon kétségtelen csúcspontja az FIA gokart világbajnokság, amelyet szeptember 15–18-a között rendez
Hideg Ádám 12. helyen végzett Olaszországban
2022 augusztus 3.   Racing
A HUMDA Academy versenyzőjének a tempója kiváló volt, a Sodikart gyári csapata szintén nagyon jó technikát biztosított számára, amelyet bizonyít az előfutamok során elért két második és egy harmadik helyezése. Az OKJ mezőny azonban ezúttal is nagyon harcos volt, két előfutamban és az elődöntőben is kilökték, így a döntőben a végsőkig harcolva a 12.
Verstappen és Leclerc nyomdokain: Molnár Martin remekelt a WSK Euro Series-ben
2022 július 18.   Racing
A WSK Euro Series-ben mérette meg magát Molnár Martin július 15. és 17. között. Az Energy Corse OKJ-kategóriában szereplő magyar versenyzője remekelt a South Garda Karting versenypályán rendezett első fordulóban, jutalma pedig eddigi legjobb WSK-eredménye lett. Az olaszországi South Garda Karting versenypályán folytatódott Molnár Martin gokartos sz
Leáldozott az OKJ-nak: ezek a felnőttképzések tarolnak helyette
2022 július 15.   Pénzcentrum
Eleinte aggódtak a felnőttképzési piac szereplői amiatt, hogy a közelmúltban átalakított struktúrában nem lesznek népszerűek a kurzusaik, a rendszer azonban működik, a felnőttképzési programok módosult fókusszal ugyan, de egyre kedveltebbek – írta meg a Világgazdaság.
Lassan végleg búcsúzik az OKJ, de a felnőttképzés megtalálta a maga útját
2022 július 15.   vg.hu
Eleinte aggódott a piac, de a kurzusok egyre kedveltebbek.
Hideg Ádám: Csak jó gumi kell az időmérőre is
2022 július 5.   Racing
Az FIA gokart Európa-bajnokság utolsó futamára készül Hideg Ádám a Sodikart magyar gyári versenyzője, a HUMDA Academy tagja. A négy futamos bajnokság záró fordulóját az olaszországi Franciacortában rendezik.  Kiváló eredménnyel és parádés versenyzéssel zárta Hideg Ádám, a Champions of the Future sorozatot két héttel ezelőtt Franciacortában. Az OKJ
Kiválóan kezdett Hideg Ádám a gokart Eb-n
2022 június 10.   Racing
Kiválóan kezdett Hideg Ádám a gokart Európa-bajnokság harmadik fordulóján, a svédországi Kristianstadban. OKJ kategóriában két szabadedzést is megnyert, a versenyre kapott abroncsok azonban egészen másképp működtek a gokartján. Így a Sodikart gyári csapatának magyar versenyzője igen hosszú utat járt meg az időmérő 25. helyétől a döntő 14. helyéig.