2024 február 28.   Ripost
A vitorlásbálon vette át a díjakat.
Vadnai Jonatán: Mindenképpen megpróbálom megcélozni a dobogót Párizsban
2024 február 26.   m4sport.hu
Vadnai Jonatán vitorlázónak az éremszerzés lesz a célja a nyári, párizsi olimpián.
Érdi Mária mostantól az olimpiára koncentrál
2024 február 25.   HírTV
Kiszámíthatatlan körülmények között is tudtam bizonyítani, hogy lehetek a legjobb! - így fogalmazott Érdi Mária, világ- és immár Európa-bajnok vitorlásversenyzőnk. A 2023-as év magyar női sportolója Athénban lett kontinensbajnok.
Vadnai Jonatán ezüstérmes a vitorlázó Európa-bajnokságon
2024 február 23.   Magyar Hírlap
Bátyja, Vadnai Benjamin az ötödik helyen végzett, ezzel eldőlt, hogy a fiatalabbik testvér indul a nyári olimpián az ILCA 7 hajóosztályban.
Élete egyik legnehezebb versenyét megnyerve Európa-bajnok a magyar vitorlázó!
2024 február 23.   Magyar Nemzet
Érdi Mária rajt-cél győzelmet aratott Athénban, ahol Vadnai Jonatán olimpiai kvótát szerzett
Európa-bajnoki címet nyert a vitorlázó Érdi Mária
2024 február 23.   Telex
A világbajnoki cím és a párizsi olimpiai kvóta után újabb fontos sikert ért el a magyar sportoló.
Érdi Mária ismét Eb-aranyérmes, Vadnai Jonatán ezüstérmet szerzett
2024 február 23.   Infostart
A magyar sportoló megnyerte a vitorlázó ILCA (korábbi Laser) hajóosztály athéni Európa-bajnokságát. A férfiaknál Vadnai Benjamin a hatodik, öccse, Jonatán a nyolcadik helyen végzett, ezzel eldőlt, hogy a fiatalabbik Vadnai testvér indul a párizsi olimpián.
Érdi Mária motivált, éremért indul az Eb-n, eldől a testvérharc az olimpiáért
2024 február 16.   m4sport.hu
Érdi Mária éremért száll vízre a vitorlázó ILCA (korábbi Laser) hajóosztály vasárnap kezdődő Európa-bajnokságán, amelyen az is eldől, hogy a két Vadnai testvér közül ki indul az olimpián.
Berecz Zsombor: Abszolút ott van az olimpiai érem
2024 február 7.   Sportal
Berecz Zsombor társ szövetségi kapitány szerint a párizsi olimpiára pont- és éremszerzési eséllyel utaznak a magyar vitorlázók.
Világbajnok kapitány a hídon – A víz összeköt
2024 február 7.   m4sport.hu
A vitorlázók szövetségi kapitánya a közmédia vizes podcastjében mesélt a sporttörténelmi világbajnoki címről, valamint Érdi Mária és Vadnai Jonatán olimpiai esélyeiről is.
Az oroszok és fehéroroszok is indulhatnak a vitorlázók áprilisi olimpiai selejtezőjén
2024 január 26.   Magyar Hírlap
A két ország versenyzői kizárólag független, semleges sportolóként indulhatnak.
2024 január 26.   Sportal
Az orosz és fehérorosz vitorlások is rajthoz állhatnak a nyári, párizsi olimpiára selejtező áprilisi franciaországi kvalifikációs viadalon.
Érdi Mária olyan mentalitással akar versenyezni az olimpián, mint az argentínai vb éremfutamában
2024 január 16.   Magyar Hírlap
Az MVM SE vitorlázója tavaly augusztusban szerzett olimpiai kvótát az ötkarikás hajóosztályok hágai világbajnokságán.
Eszes Tamás – A lézeres legenda
2024 január 14.   AQUA
Kétszeres olimpikon, sokszoros magyar bajnok, edző, klubvezető. Nincs olyan sikeres magyar Laser/Ilca vitorlázó, aki ne fordult volna meg a kezei között. Aqua: Tomi, laza harminc éve ismerlek, de az utóbbi időben leginkább a külföldi sikereid jutnak el hozzánk. Beavatnál minket a napjaidba?Eszes Tamás: Kétlaki életet élünk, de a szívünk mindig a Ba
Győzelem az éremfutamban, Érdi Mári hetedik lett a világbajnokságon
2024 január 11.   AQUA
Figyelemre méltó szépségtapasszal zárta a némi balszerencsétől kísért 2024-es Ilca6 világbajnokságot Érdi Mári olimpikon vitorlázó. A női egyszemélyes osztály idei világbajnokságát Mar del Platában (Argentína) rendezték meg, 102 versenyző indult (46 országból), a mezőnyt a selejtezőkre sorsolással két csoportra osztották. Mári, a 2023-as világbajno
Nacra 15 – Az utánpótlás katamaránosztálya meghódította a Balatont
2024 január 2.   AQUA
Napjaink vitorlázása forradalmi változáson megy keresztül. Előtérbe került a sebesség, a szárnyalás, amely a korábbiaknál nagyobb adrenalint nyújt. Az America’s Cup-on és a The Ocean Race-en indulók, valamint az Imoca-hajók egy, míg a SailGp-n versenyzők több testen repülnek. De nem kell ilyen messzire menni, elég, ha az új olimpiai szörfosztályt v
Aki már 25 évesen bevonult a sporttörténelembe: Érdi Mári
2023 december 29.   AQUA
Soha nem látott sikert ért el az augusztusi hágai összevont világbajnokságon Érdi Mária, aki első magyar női vitorlázóként nyert vébéaranyat olimpiai hajóosztályban. Aqua: Mondhatni, hogy a sportkarriered legjobb évén vagy túl?Érdi Mária: Egyértelműen az idei volt az eddigi legjobb évem a pályafutásom során. Már a márciusi Európa-bajnoki bronzérem
Berecz Zsombor: globális tudásra van szükség
2023 december 22.   AQUA
Több mint tíz év után újra van szövetségi kapitánya a magyar vitorlázásnak, méghozzá különleges felállásban. Az olimpiai ezüstérmes Berecz Zsombor ugyanis Ian Ainslie-vel közösen próbál egy új rendszert kialakítani a jövőbeni sikerek reményében. Aqua: Hogyan lettél szövetségi kapitány két évvel a tokiói ezüstérem után?Berecz Zsombor: Együtt adtuk b
Érdi Mária ezüstéremmel hangolt a januári világbajnokság előtt
2023 december 18.   Eurosport
Érdi Mária világbajnok vitorlázó ezüstérmet nyert a portugáliai Vilamoura Racing Weeken, ahol a teljes élmezőny rajthoz állt a januári világbajnokság előtt. A 25 éves magyar sportoló sajtócsapatának beszámolója szerint 70 hajó nevezett az ILCA 6 olimpiai hajóosztályba és túlnyomórészt erős szélben kellett versenyezniük.
Vitorlázás: Érdi Mária ezüstérmes Portugáliában
2023 december 18.   Magyar Hírlap
A 25 éves magyar sportoló sajtócsapatának beszámolója szerint 70 hajó nevezett az ILCA 6 olimpiai hajóosztályba és túlnyomórészt erős szélben kellett versenyezniük.