2012. október 24. szerda

okt. 24
0:00
BL: Heynckes szerint munkás győzelmet arattak (She)
A labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjának harmadik fordulójában a Bayern München egy nullára legyőzte a Lille-t idegenben. A bajorok győztes gólját Thomas Müller szerezte büntetőből. A bajorok csak az eredménnyel elégedettek...
okt. 24
0:00
Buzsákyék idegenben kaptak ki (Agroinform)
APortsmouth négy forduló után ismét kikapott, 2-1-re maradt alul a Stevenage otthonában.
okt. 24
0:18
BL: a Juventusnál most már nyerni is szeretnének (She)
A labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjában a Juventus ezúttal sem győzött: idegenben 1–1-es döntetlent játszott a dán Nordsjaellanddal. Az olaszok tudják: kevés az újabb egy pont.
okt. 24
0:18
Gál Gyula nem felelt meg a bundabotrány sújtotta Montpellier-nek (Agroinform)
"Egészségi okok" miatt nem szerződtette a francia bajnoki címvédő a korábbi sokszoros válogatott beállót.
okt. 24
7:06
Kemény Dénes keretet hirdetett (Behaviour)
Kemény Dénes, az év végéig hivatalban levő szövetségi kapitány nyilvánosságra hozta a magyar férfi vízilabda-válogatott két idei Világliga-mérkőzésére meghívott játékosok listáját, amelyet már lehetséges utódjával, a korábban mellette segédkező Benedek Tiborral konzultálva alakított ki.
okt. 24
7:08
Bravúrban bízik a Győr és a Sopron az Euroligában (Behaviour)
Ma rajtol el a női kosárlabda Euroliga 2012/2013-as idénye, amelyben a tavalyihoz hasonlóan a HAT-AGRO UNI Győr és az Uniqa-Euroleasing Sopron képviseli a magyar színeket.
okt. 24
7:10
Családjával ünnepelt (Behaviour)
A magyar vízilabda egyik legendája, Gyarmati Dezső tegnap töltötte be a 85. születésnapját. A miskolci születésű sportember az egyetlen olyan játékos, aki öt olimpián szerepelt, ráadásul mind az ötön éremmel gazdagodott.
okt. 24
7:12
Száz százalék magyar (Behaviour)
Nem túlzás, szenzációsan szerepelnek a magyar kézilabda csapatok a Bajnokok Ligájában, a férfiaknál az MKB Veszprém, a hölgyeknél pedig a Győri Audi ETO és az FTC-Rail Cargo is vezeti a csoportját, egyedül a Pick-Szeged "ragadt be", de a Tisza-partiak is továbbjuthatnak még.
okt. 24
7:12
U18-as válogatott: hatgólos döntetlen Ciprus ellen (She)
Döntetlent (3–3) ért el a magyar U18-as labdarúgó-válogatott a korosztályos Európa-bajnokságra készülő Ciprus U19-es együttese ellen.
okt. 24
7:14
Eldőlt: 150 ezret kérnek Janicsért (Behaviour)
Douchev-Janics Natasa csak akkor indulhat jövőre szerb színekben, ha október 31-ig, azaz jövő szerdáig 150 ezer euró (körülbelül 42 millió forint) érkezik érte a Magyar Kajak-Kenu Szövetséghez (MKKSZ). Paksy és Csipes országváltásához nem járult hozzá az elnökség.
okt. 24
7:30
Újpest: az önkritikus Kabát nem a bírót okolja a győri vereségért (She)
Kétgólos hátrányból fordítva nyerte meg az Újpest elleni, vasárnap bajnokit a Győri ETO labdarúgócsapata az első osztály 11. fordulójában (3–2). Bár a vesztes vendégek közül néhányan – így Jos Daerden vezetőedző is – a játékvezetőt, Takács Jánost okolták a vereségért, a lilák góljait szerző Kabát Péter önkritikusan értékelte a találkozót.
okt. 24
7:32
BL: Dortmundban a Real, Málagán a Milan - program (She)
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkör harmadik fordulójában ma lép pályára a spanyol Real Madrid, méghozzá Dortmundban a német Borussia vendégeként. A „halálcsoport" másik összecsapását Amszterdamban rendezik meg, ahol a holland Ajax az angol Manchester Cityt látja vendégül.
okt. 24
7:48
BL: Juhászon az injekció sem segített, meccs helyett edz (She)
A belga Anderlecht Szentpétervárra utazott, ahol ma az orosz Zenittel játszik a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Juhász Roland révén magyar szempontból is érdekes lenne a találkozó, ám amint arról kedden már beszámoltunk: hetvenötszörös válogatott hátvéd sérülés miatt nem utazott a vendégcsapattal.
okt. 24
7:50
DVSC: a játékosok adják át a jótékonysági mezeiket (She)
Átadják az árverésen vásárolt mezeket tulajdonosainak a DVSC labdarúgói, akik a Bp. Honvéd elleni bajnokin a Remény a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány feliratú felsőt viseltek.
okt. 24
8:06
Férfi kosár: Wise szerződését véglegesítette a Sopron (She)
Egy meccs elég volt ahhoz, hogy Jeremy Wise bizonyítson Sopronban: az amerikai kosárlabdázó szerződését véglegesítette az élvonalbeli férfiklub vezetősége.
okt. 24
8:08
Úszás rövid pályás vk: Hosszú 55 ponttal vezet Jakabos előtt (She)
A rövid pályás úszó világkupa-sorozat öt állomása után továbbra is Hosszú Katinka vezeti az összetett rangsort.
okt. 24
8:24
Tenisz: Moldovában játszik a magyar Dk-csapat (She)
Az euro-afrikai zóna II. csoportjában Moldova ellen idegenben játszik a magyar férfi teniszválogatott február 1–3. között.
okt. 24
8:26
Férfi kosár: ma értékelik Rátgéber beszámolóját (She)
A szerda vízválasztó lehet a férfi kosárlabda-válogatottnál, hiszen összeül a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének szakmai bizottsága, amely értékeli a szövetségi kapitány, Rátgéber László beszámolóját.
okt. 24
8:42
A Győr maradt az élen, a Fradi döntetlent játszott (Metropol)
A Győr megőrizte éllovas pozícióját a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójában, miután kétgólos hátrányból fordítva 3-2-re legyőzte a vendég Újpestet a zárómérkőzésen.
okt. 24
8:42
Wawrinkán a hazai pálya sem segített (Agroinform)
A hazai közönség előtt szereplő, negyedik helyen kiemelt svájci kikapott az orosz Nyikolaj Davigyenkótól.
okt. 24
8:44
Zavar a kishitűség (Metropol)
Tomislav Sivic a 6. fordulóban ült le az akkor még nyeretlen s a labdarúgó OTP Bank Ligában jelenleg is csak a 14. helyen álló Paks kispadjára.
okt. 24
9:00
BL: Megérdemelten nyertünk, nem szerencsével - Jordi Alba (She)
Jordi Alba 94. percben szerzett góljával 2–1-re nyert hazai pályán a spanyol Barcelona labdarúgócsapata a BL csoportkörének harmadik fordulójában a skót Celtic ellen. A mérkőzés hőse a balhátvéd lett, aki szerint nem szerencsével győztek, hanem megérdemelten.
okt. 24
9:00
Sidi Péter fekvőben is nyert (Metropol)
Harmadik versenyét is megnyerte Sidi Péter a sportlövő Iráni GP-n.
okt. 24
9:00
Tipszarevics kilenc játék után gratulált ellenfelének (Agroinform)
A harmadik helyen kiemelt szerb Janko Tipszarevics jobb vállának sérülése miatt feladta első fordulós mérkőzését.
okt. 24
9:18
Videó: Nem bővelkedünk anyagiakban - Garami József (She)
A Sport Tv Harmadik Félidő Extra című műsorának vendége volt Garami József. Az MTK Budapest labdarúgócsapatának szakmai igazgatója elmondta: anyagi javakban nem bővelkedik a klub, de perdöntő, hogy mindenki megkapja időben a fizetését.
okt. 24
9:18
A Nordsjaelland közel 75 percen át a Chelsea szintjén játszott - Buffon (Agroinform)
A Bajnokok Ligája E csoportjában rendezett meccsén a dánok szereztek vezetést, a Juventus csak a hajrában egyenlített.
okt. 24
9:36
Már korábban megérdemeltük volna, hogy nyerjünk - Vilanova (Agroinform)
Az FC Barcelona vezetőedzője a Celtic utolsó percekben történt, 2-1-es legyőzése után állt a sajtó munkatársai elé.
okt. 24
9:38
Sidi Péter harmadik aranyérmét is megszerezte az Iráni GP-n (Agroinform)
A magyar sportlövő a légpuska és a 3x40 lövéses összetett szám után a kisöbű szabadpuska fekvő versenyét is megnyerte.
okt. 24
9:54
Ökölvívás: edzőpartnere lesz Vladimir Klicsko ringsegédje (She)
A IBF/WBO/WBA szervezetek nehézsúlyú profi ökölvívó világbajnokának, az ukrán Vladimir Klicskónak a ringsegédje állandó kesztyűpartnerére, Johnathon Banks lesz majd a soron következő, Mariusz Wach elleni, november 10-i mérkőzésén.
okt. 24
9:54
A Lille mestere szerint csapata sok mindenben felvette a versenyt a Bayernnel (Agroinform)
A francia együttes 1-0-ás vereséget szenvedett a bajoroktól, ám Rudi Garcia építene a kedd esti kilencven percre.
okt. 24
9:56
Sportlövészet: Sidi a harmadik olimpiai számot is megnyerte (She)
Az Iran GP-n záró napján Sidi Péter a sportlövők harmadik olimpiai számban is diadalmaskodott. A légpuskában és az összetettben szerzett győzelmei után a magyar versenyző az utolsó versenynapon a kisöbü szabadpuska 60 lövéses fekvő versenyszámát nyerte két iráni, Ahmad és Shahsavari előtt.
okt. 24
10:12
Tisztogatások várhatóak a Nemzetközi Kerékpáros Szövetségben? (Agroinform)
John Fahey, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség elnöke szerint az UCI-nak le kell számolnia a múltjával.
okt. 24
10:30
NHL: titkos beszélő a játékosok és a tulajdonosok között (She)
A játékos-szakszervezet tudta nélkül a liga engedélyezte a csapattulajdonosoknak, hogy beszéljenek játékosaikkal az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi ajánlatáról, holott a lockout alatt elvileg tilos a kommunikáció a tulajok és alkalmazottaik között.
okt. 24
10:30
Kagawa térdsérülése miatt aggódnak Manchesterben (Agroinform)
A Vörös Ördögök japán középpályásának a Braga ellen 3-2-re megnyert találkozón fordult ki a térde.
okt. 24
10:32
Férfi kézi: Liszkait megműtötték, négy-hat hétre kiesett (She)
A nyíregyházi kórházban megműtötték a válogatott kerettag Liszkai Szilveszter (Bacau, román) jobb kezének középső ujját.
okt. 24
10:32
Di Matteo szerint a korai gól után nem találták a ritmust (Agroinform)
A Sahtar már a harmadik percben vezetést szerzett a Chelsea ellen, ezt követően kézben tartotta a mérkőzést.
okt. 24
10:34
Női kézilabda: a Vácra horvát, a Siófokra orosz ellenfél vár (She)
A női kézilabda európai kupák második fordulójában kiderült, hogy a következő körben, vagyis a 16 közé jutásért november 10. és 18. között a KEK-ben a Vác a horvát RK Lokomotivával (a török Antalyát verte ki) mérkőzik.
okt. 24
10:48
Armstrong-ügy: a WADA-elnök szerint az UCI-nak le kell számolnia múltjával (She)
A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) vezetője szerint a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) csak akkor őrzi meg hitelességét, ha leszámol múltjával és azokat, akik a Lance Armstrong-érában vezető pozíciót töltöttek be, eltávolítja a sportágból.
okt. 24
11:06
Létesítmény: a BKV Zrt. kezelésébe kerülhetnek az Előre sporttelepei (She)
Visszakerülhet a BKV Zrt-hez a BKV Előre SC sportingatlanjainak hasznosítása, ez ugyanis jelenleg a klub kezében van – mondta Bolla Tibor, a közlekedési vállalat vezérigazgatója a Digi Sport reggeli műsorában.  A cég idén 50 millió forintot költ az egyesület támogatására és reméli, hogy a klub jövőre is fennmarad.
okt. 24
11:06
Pellegrino megérdemelt, Soldado alapvető fontosságú győzelemről beszélt (Agroinform)
A Valencia kedd este 3-0-ra győzött a BATE Boriszov vendégeként, Roberto Soldado mesterhármast szerzett Minszkben.
okt. 24
11:08
Videó: félpályáról lőtt bombagólt az angol támadó (She)
Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a Peterborough United 3–1-re nyert a Huddersfield Town ellen. A mérkőzésen a hazai csapat támadója, George Boyd hatalmas gólt szerzett, félpályáról tekert a hálóba. Tekintse meg a találatot!
okt. 24
11:24
Magyarok is szerepelnek ma a Bajnokok Ligájában (Infostart)
Egy angliai, egy spanyolországi és egy németországi mérkőzés emelkedik ki a Bajnokok Ligája szerdai programjából. Magyar szereplői is lesznek a dortmundi rangadónak: Kassai Viktor és társai vezetik a német és a spanyol bajnok összecsapását.
okt. 24
11:24
Serie A: Borriellónak hat, Destrónak három hetet kell kihagynia (She)
Nem kapott jó híreket a Genoa közelmúltban kinevezett új vezetőedzője, Luigi Del Neri, ugyanis a Roma elleni hétvégi 4–2-es bajnoki vereség során bokasérülést szenvedett Marco Borriellóra hat hétig nem számíthat.
okt. 24
11:24
Az atlétikában elképzelhetetlen volna az Armstrong-ügyhöz hasonló - Bolt (Agroinform)
A hatszoros olimpiai bajnok futó szerint a Nemzetközi Atlétikai Szövetség remek munkát végez a doppingellenőrzés terén.
okt. 24
11:42
Profi ökölvívás: a WBC elnöke Morales agyát vizsgáltatná (She)
A Bokszvilágtanács (WBC) elnöke, Jose Sulaimán elmondása szerint mindenképpen kérne egy MRI-vizsgálatot a korábban négy súlycsoportban világbajnok Erik Moralesnek, mielőtt a mexikói bunyós ismét szorítóba lép. A legendás ökölvívó a hétvégén brutális, KO-vereséget szenvedett Danny Garciától, amely után bejelentette, hogy még szeretne egy búcsúmérkőzést hazájában, Tijuanaban.
okt. 24
11:42
Nemi szervének mutogatásával vádolják - perelheti csapatát Quaresma (Agroinform)
Ricardo Quaresma szerint az ellene folytatott hadjárat lényege, hogy minden áron megszabaduljanak tőle a Besiktasnál.
okt. 24
11:44
Atlétika: Nálunk elképzelhetetlen az Armstrong-ügy - Bolt (She)
Usain Bolt, a jamaicaiak sztárfutója szerint az atlétikában elképzelhetetlen egy olyan doppingbotrány, mint a kerékpáros Lance Armstrongé.
okt. 24
11:44
A St. James' Park ragadozója új rekordot állított fel rossz magaviseletével (Agroinform)
A Newcastle középpályása, Cheick Tioté 29 sárga és két piros lapnál tart, mióta 2010 augusztusában a Szarkákhoz került.
okt. 24
12:00
Dortmundban a Real, az életéért küzd a Zenit és a City (Agroinform)
A keddi naphoz hasonlóan szerdán is nyolc mérkőzést rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligájában.