2008. augusztus 13. szerda

aug. 13
7:27
Cseh ezüstérme, Phelps világcsúcsa (Behaviour)
Cseh László, a 400 m vegyes ezüstérmese 1:52.70 perces Európa-csúccsal második lett a 200 méteres pillangóúszás döntőjében az 1:52.03-as világrekorddal győztes amerikai Michael Phelps mögött a pekingi olimpián.
aug. 13
7:29
Peking 2008: Baranyai János súlyosan megsérült (Behaviour)
Súlyos sérülést szenvedett Baranyai János súlyemelő, a sportág egyetlen magyar szereplője a pekingi olimpián.
aug. 13
7:31
Bácsi bronzéremért mérkőzhet (Behaviour)
Bácsi Péter kikapott az elődöntőben a kötöttfogásúak 74 kilós súlycsoportjában a pekingi olimpián, így a magyar idő szerint 10 órakor kezdődő délutáni programban (11:40-kor) a bronzéremért birkózhat.
aug. 13
7:45
Mészáros Anett hetedik lett (Infostart)
A hetedik helyen végzett Mészáros Anett a 70 kilogrammos cselgáncsozók között, miután kikapott második vigaszági mérkőzésén a pekingi olimpián.
aug. 13
7:45
Cselgáncs: Mészáros továbbment, ázsiaival meccsel (She)
Mészáros Anett is bemutatkozott a pekingi olimpián, a női cselgáncsozók 70 kilogrammos súlycsoportjában szereplő magyar sportolónő a nyolcaddöntőben kezdett az orosz Julija Kuzinya ellen.
aug. 13
7:45
Cseh Laci megszerezte a második ezüstöt (Blikk)
Michael Phelps megint világcsúccsal tudta csak legyőzni a magyar úszót
aug. 13
7:47
Cselgáncs: a címvédő japán lesz Mészáros ellenfele (She)
A japán Maszae Ueno legyőzte a kínai Jüan Vangot, így ő lesz a percekkel ezelőtt orosz ellenfelével szemben továbbjutó Mészáros Anett ellenfele a női cselgáncsozók 70 kg-os súlycsoportjának negyeddöntőjében.
aug. 13
8:03
Ökölvívás: Bedák Pál kiesett az első körben (She)
Bedák Pál kiesett az első fordulóban az ökölvívók 48 kg-os súlycsoportjában, a magyar fiú a kazah Birzsan Zsakipovtól kapott ki 7–6-ra.
aug. 13
8:21
A harmadik magyar bokszoló is kiesett (Infostart)
Bedák Pál kikapott a legjobb 32 között a 48 kg-os súlycsoportban a pekingi olimpia ökölvívótornáján.
aug. 13
8:21
Női kosárlabda: megvan a második spanyol siker (She)
Harmadik mérkőzésén megszerezte második győzelmét a spanyol női kosárlabda-válogatott, a tavalyi Eb ezüstérmese 75–55-re verte meg a cseh együttest.
aug. 13
8:21
Pontot mentettek a vízilabdás lányok (Behaviour)
Pelle Anikó - 4 másodperccel a mérkőzés vége előtt - a jobb felső sarokba küldött labdájával kiegyenlített, ezzel 7:7-re állította be a végeredményt a pekingi olimpia női vízilabda B csoportos mérkőzésén Ausztrália ellen.
aug. 13
8:23
Döntetlen az ausztrálok ellen (Infostart)
A magyar női vízilabda-válogatott 7-7-es döntetlent ért el Ausztrália ellen a pekingi olimpia csoportkörének második fordulójában.
aug. 13
8:23
Tollaslabda: majdnem kiesett a nőknél a címvédő (She)
Közel járt a szenzációhoz a Pi Hongyan a női tollaslabdázók negyeddöntőjében, a francia színekben versenyző sportoló majdnem legyőzte a szám olimpiai címvédőjét, a kínai Csang Ninget.
aug. 13
8:25
Női vízilabda: utolsó percben egyenlítettünk Ausztrália ellen (She)
A magyar női vízilabda-válogatott a vb-ezüstérmes ausztrál csapattal találkozott a pekingi játékok ötödik napján.
aug. 13
8:27
Női párbajtőr: Szász Emese sima győzelemmel nyitott (She)
Megkezdődtek Pekingben a női párbajtőr küzdelmei is: a két magyar induló közül Szász Emese kezdett korábban, és könnyedén győzte le az algériai Hadia Belhalebet.
aug. 13
8:29
Női röplabda: amerikai győzelem Venezuela ellen (She)
Az Egyesült Államok női röplabda-válogatottja magabiztosan, 3:1 arányban múlta felül Venezuela legjobbjait az A-csoport szerdai mérkőzésén.
aug. 13
8:39
Cseh László: "Összekaptam magam" (Infostart)
A 400 méteres vegyes úszás után 200 pillangón is ezüstérmet szerzett a pekingi olimpián Cseh László.
aug. 13
8:39
Cselgáncs: Mészáros gyorsan kikapott a címvédőtől (She)
Mészáros Anett alig több mint egy perc alatt szenvedett vereséget a japánok címvédőjétől, Maszae Uenótól a női cselgáncsozók 70 kg-os súlycsoportjának negyeddöntőjében.
aug. 13
8:41
Roma: Julio Baptista kevesli a farkasok által ajánlott fizetést (She)
Bár a Real Madrid és a Roma megegyezett egymással a brazil támadó, Julio Baptista átigazolásáról, a játékos egyelőre még nem írt alá az olaszokhoz, ugyanis kevesli a rómaiak által ajánlott fizetést.
aug. 13
8:43
Női röplabda: az oroszok simán verték Kazahsztánt (She)
Az olimpiai röplabda-torna B-csoportjában Oroszország különösebb megerőltetés nélkül, három szettben győzte le a kazah válogatottat.
aug. 13
8:45
Kerékpár, időfutam: Bodrogi László 15 perc múlva rajtol (She)
A kínai szervezők az országúti kerékpározás világától merőben szokatlanul nem engedtek szurkolókat a pálya mellé, így a versenyzők a célegyenest leszámítva gyakorlatilag néma csendben kénytelenek tekerni.
aug. 13
8:47
Softball: az Egyesült Államok csapata megverte Ausztráliát (She)
Az Amerikai Egyesült Államok 3–0-ra verte Ausztrália válogatottját az olimpiai softballtorna második fordulójában.
aug. 13
8:57
Az akklimatizáció sikertelensége rontja a sportolók teljesítményét (Infostart)
A pekingi olimpia eddigi tapasztalatai alapján az európai sportolók egy része érezhetően elmaradt az elvárásoktól. Az InfoRádió által megkérdezett alvásspecialista szerint a - magyarok esetében hatórás - időeltolódás miatti átállási zavar csak az egyik tényező a gyengébb teljesítményben.
aug. 13
8:57
Nationalelf: több fiatal is a belgák elleni keretben (She)
Joachim Löw, a német válogatott, a Nationalelf szövetségi kapitánya kijelölte a belgák elleni keretét.
aug. 13
8:57
Mincza-Nébald Ildikó is a nyolcaddöntőben (Behaviour)
Párbajtőrözőnk győzött a hongkongi Jung Csuj Ling ellen, ezzel Száz Emese után ő is bejutott az első 16 közé a pekingi olimpia női párbajtőr versenyében.
aug. 13
8:59
Kerékpár, időfutam: Bodrogi László elrajtolt (She)
Az előzetes itinernek megfelelően rajtolt a férfiak országúti időfutamán minimum pontszerzési esélyekkel induló Bodrogi László, aki a tavalyi világbajnokságon ebben a számban az ezüstérmet szerezte meg.
aug. 13
9:01
Női párbajtőr: Mincza-Nébald feltámadása 2. fordulót ért (She)
Rendkívüli izgalmak után jutott a női párbajtőrtorna második fordulójába Mincza-Nébald Ildikó, miután 15:11-re legyőzte a Hong Kong-i Jeung Csuj-linget.
aug. 13
9:03
Vitorlázás: olajfolt a versenyek helyszíne közelében (She)
Olajfoltot észleltek szerdán a vitorlásversenyek színhelye közelében, Csingtao partjaitól mintegy 55 kilométerre.
aug. 13
9:15
Mincza-Nébald a legjobb nyolc között (Infostart)
Mincza-Nébald Ildikó második mérkőzésén győzött és a legjobb nyolc közé jutott a pekingi olimpia női egyéni párbajtőr versenyében. Szász Emese már elbúcsúzott a további küzdelmektől.
aug. 13
9:15
Olimpia: Tibetért tüntettek a pekingi Nemzeti Stadionnál (She)
Tibet szabadságát követelő aktivistákat vett őrizetbe a kínai rendőrség szerdán a pekingi Nemzeti Stadion mellett.
aug. 13
9:17
Cselgáncs: Mészáros Anett ázsiaival meccsel a vigaszágon (She)
Ahogy már beszámoltunk róla, Mészáros Anett a női cselgáncsozók 70 kilós küzdelmeiben a negyeddöntőben kikapott a japán címvédő Maszae Uenótól. Most kiderült a vigaszágon biztosan ázsiai ellenfele lesz.
aug. 13
9:19
Anglia: az egyik spanyol térdét fájlalja, a másik nem adja be derekát (She)
Nem a legjobb előjelekkel készül az Arsenal a holland Twente elleni BL-selejtezőre, megsérült ugyanis a gárda karmestere, a spanyol Cesc Fabregas.
aug. 13
9:21
Kerékpár, időfutam: Bodrogi a 22. az első ellenőrző pontnál (She)
A férfi kerékpárosok országúti időfutam magyar indulója Bodrogi László 20:01.27 perc alatt ért a 10,8 kilométernél felállított első ellenőrző ponthoz, ezzel jelenleg a 22. helyen áll – itt az első jelenleg a brit Steve Cumming 18:40.03 perces idővel.
aug. 13
9:33
Kerékpár, időfutam: Bodrogi féltávnál a 14. (She)
A férfi kerékpárosok országúti időfutamának magyar indulója, Bodrogi László 33:20.61 perc alatt ért a 23,5 kilométernél felállított második ellenőrző ponthoz, ezzel jelenleg a 14. helyen áll – itt az első jelenleg a brit Steve Cumming 31:39.23 perces idővel.
aug. 13
9:33
Szász Emese nem jutott az első nyolc közé (Behaviour)
Szász Emese a nyolc közé jutásért az orosz Shutovával mérkőzött a pekingi olimpia női párbajtőr versenyében. Emese végül nehéz küzdelemben 15-12 kikapott az orosztól.
aug. 13
9:35
Női párbajtőr: nagy csata után esett ki Szász Emese (She)
Elbúcsúzott a női párbajtőrtorna második fordulójában Szász Emese. A magyar vívó 15:12-re kapott ki az orosz Ljubov Sutovától.
aug. 13
9:37
Férfi tőr: ázsiai előretörés, európai ászokat vertek (She)
Hatalmas meglepetéseket hoztak a férfi tőr egyéni versenyszámának eddigi mérkőzései, nem jutott be az elődöntőbe a világbajnoki címvédő német Peter Joppich és az athéni bronzérmes, Andrea Cassara sem.
aug. 13
9:39
Cselgáncs: 20 perc múlva kínaival meccsel Mészáros (She)
Bő húsz perc múlva lép tatamira Mészáros Anett a vigaszág első fordulójában, a magyar versenyző a kínai Jüan Vang ellen dzsúdózik majd.
aug. 13
9:51
Női kézilabda: Dél-Korea magabiztosan verte a svédeket (She)
Az olimpiai kézilabdatorna B-csoportjában Dél-Korea magabiztosan, 31–23-ra verte meg Svédországot.
aug. 13
9:53
Sportlövészet: mongol ezüstérem női sportpisztolyban (She)
Az athéni 4. helyezett Csen Jing nyerte a pekingi olimpia női 25 méteres sportpisztolyos számát.
aug. 13
9:55
Női vízilabda: Hollandia három góllal verte a görögöket (She)
Hollandia 9–6-ra verte Görögországot a női vízilabdatorna B-csoportjában, ahol a magyar válogatott is szerepel.
aug. 13
9:57
Cselgáncs: Mészáros kínait vert, még lehet érmes (She)
Mészáros Anett, amilyen gyorsan kikapott a címvédő japán Uenótól, olyan gyorsan győzött a kínai Vang Csüan ellen a vigaszág első fordulójában.
aug. 13
10:09
Műugrás: már-már megszokott kínai arany (She)
Újabb kínai arany született a pekingi olimpián – a mai napon már a harmadik –, ezúttal a férfi műugrók három méteres szinkronversenyében győzött a hazai páros.
aug. 13
10:09
Mincza-Nébald Ildikó az első nyolc között (Behaviour)
Párbajtőrözőnk a nyolc közé jutásért a kanadai Sherraine Schalmal mérkőzött a pekingi olimpia női párbajtőr egyéni versenyében. Végül nehéz és kiegyenlített küzdelemben 15-13-ra verte a kanadait, ezzel bejutott a negyeddöntőbe
aug. 13
10:11
Baseball: tajvani és kanadai győzelem az első fordulóban (She)
Az olimpiai baseballtorna első fordulójában Tajvan–Hollandia és Kína–Kanada összecsapásra került sor. Kanada 10–0-ra verte a házigazdát, Tajvan pedig 5–0-s győzelmet aratott Hollandia felett.
aug. 13
10:13
Premier League: ketten is érdeklődnek az uruguayi ék iránt (She)
Az Osasuna uruguayi támadóját, Walter Pandianit spanyol sajtóértesülések szerint két szigetországi klub, a Hull City és a Fulham is szeretné megvásárolni.
aug. 13
10:15
Kerékpár, időfutam: Bodrogi a célban, több perc hátránnyal (She)
Minden előzetes várakozással ellentétben közel három perc hátránnyal ért célba Bodrogi László, a férfi kerékpárosok országúti időfutamának magyar indulója. A tavalyi világbajnokságon az időfutamban ezüstérmet szerző magyar kerekes helyezése még nem ismert.
aug. 13
10:17
Női párbajtőr: negyeddöntőben Mincza-Nébald Ildikó! (She)
A legjobb nyolc közé jutott női párbajtőrben Mincza-Nébald Ildikó a kanadai Sherraine Schalm ellen aratott 15:13-as győzelmével.
aug. 13
10:19
Női röplabda: Brazília továbbra sem vesztett szettet (She)
Harmadik mérkőzése után is szettveszteség nélkül áll Brazília a női röplabdatorna B-csoportjában, miután szerdán 3:0 arányban Szerbiánál is jobbnak bizonyult.
aug. 13
10:27
Birkózás, 66 kg: Lőrincz elköszönt a vigaszágon (She)
Nem jutott tovább a kötöttfogású birkózók 66 kilogrammos súlycsoportjában a vigaszág első fordulójából Lőrincz Tamás, Európa-bajnokunk kikapott a kubai Alain Miliantól.