2008. augusztus 10. vasárnap

aug. 10
13:59
Németh: Négy év munkáját tették tönkre (Infostart)
A tunéziai bíró egyértelműen manipulálta Ungvári Miklós mérkőzését, az orosz Amil Gadanov elleni összecsapást - mondta a kecskeméti versenyző pekingi vereségéről a Magyar Judo Szövetség elnöke. Az InfoRádió által megkérdezett szakértő szerint világversenyen a bírók általában nem hoznak olyan ítéletet, amely miatt Ungvári Miklós kiesett. A tunéziai játékvezető azért intette meg a magyar sportolót,…
aug. 10
13:59
Férfi párbajtőr: nem jutott döntőbe Boczkó Gábor (She)
Nem jutott be a döntőbe a férfi párbajtőrözők egyéni versenyszámában Boczkó Gábor, mert az elődöntőben 15–12-re kikapott a francia Fabrice Jeannet-től.
aug. 10
14:15
A tunéziai bíró egyértelműen manipulálta Ungvári Miklós mérkőzését, az orosz Amil Gadanov elleni összecsapást - mondta a kecskeméti versenyző pekingi vereségéről a Magyar Judo Szövetség elnöke, Tóth László. Az InfoRádió által megkérdezett szakértő, Németh Endre szerint világversenyen a bírók általában nem hoznak olyan ítéletet, amely miatt Ungvári Miklós kiesett. A tunéziai játékvezető azért…
aug. 10
14:15
100 férfi hát: Rudolf Roland sem jutott tovább (She)
A 100 méteres férfi hátúszásban sem lesz magyar induló a középdöntő mezőnyében, mivel Rudolf Roland az 56.25-ös idejével nem jutott tovább az előfutamokból.
aug. 10
14:33
Tenisz: Ana Ivanovics sérülése miatt mégsem indul (She)
Jobb kezének sérülése miatt nem vesz részt az olimpián Ana Ivanovics, a női tenisz-világranglista jelenlegi éllovasa.
aug. 10
14:33
Boczkó kikapott (Behaviour)
Boczkó Gábor 15-12-es vereséget szenvedett a francia Fabrice Jeannet-tól az elődöntőben, így a bronzéremért küzdhet a pekingi olimpia férfi párbajtőr versenyében.
aug. 10
14:35
Anglia: a Chelsea újabb ajánlatot készül tenni Kakáért (She)
Úgy néz ki, nem zárult még le a „Kaká-ügy”. Diogo Kotscho, a jelenleg sérüléssel bajlódó brazil játékmester ügynöke elmondta, a Chelsea ismét ajánlatot kíván tenni a Milan támadójáért.
aug. 10
14:51
Lemaradt a dobogóról Boczkó Gábor (Infostart)
Negyedik lett a párbajtőröző Boczkó Gábor a pekingi olimpián, mivel a bronzéremért vívott asszóban hosszabbításban 8-7-re kikapott a spanyol Jose Luis Abajótól.
aug. 10
14:51
Férfi párbajtőr: nincs érem, Boczkó Gábor negyedik (She)
Boczkó Gábor nem szerzett érmet a pekingi olimpián, miután a bronzmeccsen hosszabbítás után 8–7-re kikapott a spanyol José Luis Abajótól. A magyar párbajtőröző így a negyedik helyen zárta a viadalt.
aug. 10
14:53
400 női gyors: Kapás Boglárka nem jutott döntőbe (She)
A magyar olimpiai küldöttség egyik legfiatalabb tagja, a mindössze 15 éves Kapás Boglárka a 29. helyen végzett a 400 méteres női gyorsúszás előfutamai során, így nem jutott be a szám döntőjébe.
aug. 10
15:09
Férfi kézilabda: fölényes lengyel siker a kínaiak ellen (She)
Magabiztos győzelmet aratott a lengyel férfi kézilabda-válogatott az A-csoport nyitányán a házigazda kínai csapat ellen.
aug. 10
15:11
Férfi párbajtőr: kikapott a döntőben Boczkó legyőzője (She)
Az elődöntőben Boczkó Gábort búcsúztató francia Fabrice Jeannet kikapott a fináléban Matteo Tagliarioltól. Az olasz 15–9-re győzött, így övé az aranyérem.
aug. 10
15:27
4x100 férfi gyors: világcsúcsot úsztak az amerikaiak (She)
Az Egyesült Államok úszói világcsúcsot értek el a férfiak 4x100 méteres gyorsváltójának előfutamában.
aug. 10
15:27
Boczkó nem szerzett érmet (Behaviour)
Boczkó Gábor 8-7-es vereséget szenvedett a spanyol José Luis Abajótól, így negyedik lett a pekingi olimpia férfi párbajtőr versenyében.
aug. 10
15:29
Súlyemelés: hazai siker junior világcsúccsal (She)
Meglepetésre a 17 éves, nemzetközi szinten eddig nem ismert kínai Lung Csing-csuan junior világcsúccsal nyerte a férfi súlyemelést az 56 kg-os súlycsoportban a pekingi olimpián.
aug. 10
15:45
Phelps a csillagokban, Cseh sztár lett (Blikk)
A jövő a 22 éves magyar úszóé.
aug. 10
15:45
Kuttor indulhat triatlonban (Behaviour)
Kuttor Csaba szinte biztosan indulhat a férfiak triatlonversenyében a pekingi olimpián, ezzel Hódi Anikó BMX-versenyző után újabb versenyzővel bővült a magyar ötkarikás csapat.
aug. 10
16:03
Buzgó: "Ezt borzalom volt átélni" (Infostart)
A Nemzeti Sport főszerkesztője szerint a nehézségek ellenére nem elegáns a különféle körülményeket okolni a gyenge olimpiai szereplésért.
aug. 10
16:03
Férfi labdarúgás: Olaszország magabiztosan jutott tovább (She)
Magabiztos, háromgólos győzelemmel jelezte az olasz válogatott, hogy számolni kell vele az aranyéremért való versenyfutásban. Az azzurrik Dél-Koreát verték meg. Sokáig úgy tűnt, hogy az Egyesült Államok továbbjutóként ünnepelhet a saját mérkőzést követően, de aztán az „oranje" a 93. percben egyenlíteni tudott.
aug. 10
16:21
Férfi párbajtőr: Boczkó vigasztalhatatlan (She)
A francia Fabrice Jeannet elleni, elődöntőbeli vereség annyira megviselte Boczkó Gábort, hogy utána a bronzmeccset is elbukta a spanyol José Luis Abajo ellen a „hirtelen halálban”.
aug. 10
16:39
Férfi párbajtőr: a kapitány is sajnálja, hogy elúszott a bronz (She)
aug. 10
16:41
Férfi röplabda: Bulgária elpáholta a vendéglátókat (She)
Győzelemmel kezdett Bulgária férfi röplabda-válogatottja a pekingi ötkarikás játékokon, miután 3:1-re legyőzte Kínát.
aug. 10
16:57
Férfi kézilabda: Dánia döntetlent játszott Egyiptommal (She)
A dán férfi kézilabda-válogatott 23–23-as döntetlent játszott Egyiptommal.
aug. 10
17:15
Tenisz: csak holnap folytatódnak a mérkőzések (She)
Az eső miatt csak öt férfi és négy női mérkőzést tudtak befejezni a teniszezők.
aug. 10
17:17
Triatlon: Kuttor Csaba szinte biztosan indulhat (She)
aug. 10
17:19
Férfi kosárlabda: horvát siker Ausztrália ellen (She)
A horvát férfi kosárlabda-válogatott magabiztos, 15 pontos győzelmet aratott Ausztrália ellen.
aug. 10
17:21
Női torna: Böczögő Dorina egyéni összetettben az 52. (She)
A 52. helyen zárt Böczögő Dorina a női torna selejtező egyéni összetettjében, 54.450-es összpontszámmal.
aug. 10
17:33
Női gyeplabda: élen a címvédő és a világbajnok (She)
Az A csoportban a világbajnok Hollandia, a B-ben pedig a címvédő Németország vezet az első forduló után a pekingi olimpia női gyeplabdatornáján.
aug. 10
17:51
Férfi kosárlabda: 42 NBA-játékos az olimpián (She)
Rekordlétszámú, összesen 42 korábban vagy jelenleg is az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) szereplő sportoló vesz részt a pekingi olimpián.
aug. 10
17:53
Jégkorong: elhunyt a cseh legenda, Frantisek Tikal (She)
Elhunyt Frantisek Tikal, az 1950-60-as évek csehszlovák jégkorongos legendája.
aug. 10
18:09
Skócia: a címvédő Celtic győzelemmel kezdte a bajnokságot (She)
A Celtic 1–0-s győzelemmel kezdte a skót elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 2008–2009-es idényét.
aug. 10
18:11
UEFA Kupa: portugál és dán bírók a magyarok meccsein (She)
A labdarúgó UEFA Kupa második selejtezőkörének csütörtöki első felvonásán a Győri ETO FC mérkőzésén a portugál Paulo Manuel Gomes Costa lesz a játékvezető, a DVSC-TEVA svájci vendégjátékát pedig a dán Peter Rasmussen dirigálja.
aug. 10
18:13
Férfi kosárlabda: biztos győzelemmel kezdett az USA (She)
Az Egyesült Államok férfi kosárlabda-válogatottja 101–70-re verte a házigazda Kína csapatát.
aug. 10
18:15
Community Shield: a Manchester United nyerte a trófeát (She)
A Manchester United nyerte az angol Szuperkupát, a Community Shieldet, miután a 0–0-val végződő rendes játékidőt követően tizenegyesekkel felülmúlta a Portsmouth csapatát.
aug. 10
18:27
Görbiczék Brazília ellen menetelhetnek tovább - a hétfői program (Infostart)
Hétfőn már a csoportkör második fordulójának mérkőzéseit játsszák a pekingi olimpia női kézilabdatornáján. A magyar válogatott 4 óra 45 perctől Brazíliával küzd meg, és ha nyer, akkor szinte biztosan bejut a legjobb nyolc közé.
aug. 10
18:27
Championship: döntetlennel kezdett a kétszeres BEK-győztes (She)
0–0-s döntetlent játszott a Championship első fordulójában a kétszeres BEK-győztes Nottingham Forest hazai pályán a Reading csapatával.
aug. 10
18:29
Férfi röplabda: a lengyelek lelépték a németeket (She)
A lengyel férfi röplabda-válogatott 3–0-ra verte Németországot a B-csoport első fordulójában.
aug. 10
18:45
Ismét csak büntetőkkel nyert a Manchester United (Infostart)
Ezúttal is a bajnok Manchester United hódította el az angol labdarúgó Szuperkupát. Sir Alex Ferguson menedzser csapata gólnélküli döntetlen után 11-esekkel 3:1-re nyert a Portsmouth ellen.
aug. 10
18:45
Vízilabda: ezüstérmesek a magyar lányok az U18-as Eb-n (She)
A második helyen végzett a magyar válogatott a Győrben rendezett U18-as női vízilabda Európa-bajnokságon, miután a döntőben 10–7-re kikapott Olaszországtól.
aug. 10
19:03
Motorcsónak-világbajnokság: Havas Attila sikere az első futamon (She)
Havas Attila nyerte a Formula-500-as motorcsónak-világbajnokság öt futamból álló sorozatának első versenyét.
aug. 10
19:21
Egy ezüstérmes és két további pontszerző Pekingben - a nap hírei (Infostart)
Megvan a magyar olimpiai küldöttség első érme, Cseh László ezüstöt szerzett. Grúzia kész azonnal tárgyalásokat kezdeni a tűzszünetről Moszkvával. A Magyar Dal Napjával már hétfőn megkezdődnek a Sziget fesztivál eseményei. A nap hírei 2008. augusztus 10-én, vasárnap.
aug. 10
19:21
Fazekasra azonnal lecsaptak a doppingellenőrök (She)
Kísért a múlt: alighogy megérkezett Pekingbe Fazekas Róbert diszkoszvető, máris lecsaptak rá a doppingellenőrök.
aug. 10
19:23
Labdarúgás: győzött a Debrecen UEFA-kupa-ellenfele (She)
A Young Boys együttese 2–1-re győzött a Xamax ellen a svájci bajnokság legutóbbi fordulójában.
aug. 10
19:39
Ausztria: kétgólos vezetés után kapott ki a Salzburg (She)
Az osztrák bajnokság hatodik fordulójában elvesztette első helyét a tabellán a Red Bull Salzburg együttese, miután idegenben, 3–2-re kapott ki az Austria Wien csapatától.
aug. 10
19:41
Az Arsenal több mint hétmillió eurót is fizetne a Juventus fiataljáért (She)
Arsene Wenger, az Arsenal menedzsere újabb fiatal játékossal erősítené meg csapatát: a Skysports értesülései szerint kész 7.5 millió eurót fizetni a 21 esztendős Sebastian Giovincóért.
aug. 10
20:15
Barátságos mérkőzés: londoni farkasverem, genki döntetlen (She)
A nyáron alaposan megerősödött Tottenham valósággal lemosta a pályáról az AS Romát, a Racing Genk – két magyar játékossal a fedélzeten – döntetlenre végzett a Heerenveennel.
aug. 10
20:17
Tenisz: Kapros Anikó feladta a döntőt Moszkvában (She)
Kapros Anikó az első játszmában feladta a döntőt a hazai közönség előtt szereplő Anna Lapuscsenkova ellen a 75 ezer dollár összdíjazású moszkvai tenisztornán.
aug. 10
20:19
Labdarúgó NB II: győzött a BKV Előre, a Makó és a ZTE II is (She)
A labdarúgó NB II 1. fordulójának vasárnapi mérkőzéseinek eredménye.
aug. 10
20:21
Soproni Liga: elkezdődött a DVSC-Fehérvár, élőben az NSO-n (She)
A Soproni Liga 3. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Debrecen és a Fehérvár csap össze.