Bizonyára sokakat örömmel tölt el a hír: Orbán Viktor vállalja a miniszterelnök-jelöltséget. A jobboldal hittel teli híveit azért, mert egyetlen Vezérükben látják a kizárólagos megoldást, a baloldal néhány elkötelezettjét pedig azért, mert úgy vélik: Orbán Viktorral nem lehet soha többé választást nyerni Magyarországon. Még Lovas István is megnyugodhat némelyest, hiszen épp a napokban vetette papírra, személyes fenntartásait is leírva ugyan, hogy senki más nem lehet a Fidesz kormányfő jelöltje, mint Orbán.