Tegnap este letettem Carlos Fuentes könyvét, (másodszor olvasom a Diána, a magányos vadászt) kimentem a konyhába, és hirtelen ötlettől vezérelve sütöttem egy tepsi gesztenyés kiflit. Amíg lassú mozdulatokkal nyújtottam tésztát, visszavarázsolódtam a mamám konyhájába, ahol sok időt töltöttünk együtt, nemcsak az ünnepek előtt, sütés-főzés közben, hanem a hétköznapokon is, amikor a konyhaasztal mellett teáztunk és beszélgettünk.