100 évesen futotta le a maratont!

2011. október 19. 14:42, Habostorta

Már bontották a korlátot, mire célba ért Egy százéves férfi is teljesítette vasárnap a Toronto-maratont Kanadában. Ezzel ő lett a világ legidősebb embere, aki lefutotta a több mint 42 kilométeres távot. Az indiai születésű Fauja Singh a győztes kenyai versenyző után 6 órával ért célba - a matuzsálem rekorder öt ellenfelét megelőzve, 3850. helyen végzett. Az idős férfi egyébként nem ismeretlen a futóvilágban: másodszor kerül be a rekordok könyvébe, most indult nyolcadszorra, és 2003-ban (ugyancsak Torontóban) megdöntötte a 90 év felettiek rekordját - akkor 5 óra 40 perc és 1 másodperc alatt teljesítette a távot.         A világ legidősebb maratonistája ezúttal 8:25,16 óra alatt ért célba. A táv vége előtt 6,5 kilométerrel úgy tűnt, Faujának meg kell állnia, de további két órát küzdve végül sikerrel járt. A szikh férfi csupán 11 éve, a felesége és fia halála után kezdett futni, azóta minden nap edz, az adagja 16 kilométer. A sikereit a gyömbéres currynek, a teázásnak és a boldogságának tulajdonítja. Fauja 1911. április 1-én született Indiában, később Nagy-Britanniába költözött.