Pescara - Oltványi és Harcsa kiesett

2008. február 26. 14:27, Monokli

Az 54 kg-ban szereplő Oltványi Dávid pontozásos vereséget szenvedett, s ezzel kiesett a Roseto degli Ambruzziban zajló első európai olimpiai kvalifikációs ökölvívótornán. A szegedi versenyző valószínűleg már a hétfői sorsolást követően tudta, hogy nem lesz könnyű dolga első meccsén, ugyanis az a moldáv Veaceslav Gojan került az útjába, akitől a januári Bocskai emlékverseny döntőjében kikapott. Oltványi ezúttal másfél negyeden keresztül tartotta magát, ám ezt követően Gojan ellépett tőle, s a harmadik két percet már négy pont előnnyel kezdhette. A következő periódusban nem változott a különbség, a zárószakaszban pedig Oltványi hiába ment előre, ellenfele okosan kihasználta helyzetét és végül 20-12-re győzött. A délelőtti programban ringbe lépő másik magyar, Harcsa Norbert (69 kg) sem járt sikerrel, ő 19-6 arányú vereséget szenvedett a grúz Zhvania Kakhaver ellen.