Videó: fordulatos mérkőzésen tartotta életben reményét Anglia

2012. június 15. 23:51, She

Az ukrán-lengyel közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság D-csoportjának Svédország-Anglia mérkőzésén gólokban és izgalmakban nem volt hiány. Az első félidő 23. percében az angolok megszerezték a vezetést: Steven Gerard 30 méteres beadása után Andy Carroll a kapu jobb alsó sarkába fejelte a labdát. A második játékrészben, a 49. percben megszületett a svédek egyenlítő találata, Ibrahimovic 29 méterről tarkón lőtte a sorfalat, a kipattanót egyből ő rúgta be az ötösre Olof Mellbergnek, aki laposan kapura lőtt. Hart védett, de ráütötte a labdát Johnsonra, aki besodorta a kapuba. A kék-sárgák tíz perc múlva már fordítottak is, ezúttal Sebastian Larsson szabadrúgását váltotta gólra Mellberg (2–1). A háromoroszlánosok gyorsan válaszoltak a svéd gólra, Theo Walcott szögletet követően bombázott a kapu jobb felső sarkába. Végül a győzelmet érő találatot Danny Welbeck gyönyörű mozdulattal, sarokkal szerezte meg. Tekintse meg a mérkőzés összes gólját!