NB II: 6200 néző előtt jutott fel a Csaba, dráma Ajkán

2015. május 31. 20:15, She

A labdarúgó NB II 30., utolsó fordulójában a Békéscsaba 3–0-ra legyőzte a Ceglédet, ezzel a Vasas mellett feljutott az első osztályba. Óriási dráma volt Ajkán, ahol a Csákvár a 89. percben szerezte meg a harmadik gólját, de a 91. percben az Ajka egyenlített, így lett 3–3, de a 95. percben a Csákvár megszerezte a győztes gólt, és ezzel bent maradt a másodosztályban! A Gyirmót már két góllal vezetett a Siófok ellen – igaz a csabaiak sikere miatt a győzelem sem jelentett volna feljutást számukra –, de 2–2 lett a vége, a Balaton-partiak mégis kiestek az NB II-ből. Szolnoki győzelmével bent maradt a Soroksár, míg a Balmazújvárosnak a döntetlen is elég volt a Sopron ellen. A bajnok Vasas 2–1-re legyőzte a Mezőkövesdet, míg a Kaposvár vereséggel búcsúzott a másodosztálytól.