Úszás: Úgy éreztem magam, mint akit büntetésből ültettek ki a medence szélére – Hosszú

2017. augusztus 4. 9:59, She

Mint ismert, Hosszú Katinka a szerdai két első és egy második hely után csütörtökön újabb aranyéremmel zárta szereplését Moszkvában, a rövid pályás úszó világkupa-sorozat idei nyitó állomásán. Csütörtökön csak 200 méter vegyesen volt érdekelt, mivel a nemzetközi szövetség, a FINA legfeljebb négy egyéni számban engedélyezi az indulást. A magyar világrekorder (2:01.86) az esélyeknek megfelelően magabiztosan nyert 2:04.76 perces idővel, az ezüstérmes ausztrál klasszisra, Emily Seebohmra is csaknem három másodpercet verve rá. Olimpiai bajnok úszónk sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy tegnap csak egy számban vehetett részt, elmondása szerint úgy érezte magát, mint akit büntetésből ültettek ki a medence szélére.