Túlnyomóan borult lesz az ég, többfelé várható csapadék. A Dunántúlon és az Északi-középhegységben általában havazás, havas eső valószínű, a Duna-Tisza közén és a Tiszántúlon a havas eső, hó mellett délután már elszórtan az eső is eshet. Nappal 0 és +5 fok között mozog a hőmérséklet. Késő estére -2 és +2 fok közé hűl le a levegő. (met.hu)
Több nyugati megyében havazásra kell számítani, az ország többi részén vegyesen hó, havas eső és eső várható. A rendőrség óvatosságra inti a közlekedőket.
Magyar szakértők egy 2,5 kilogrammos súlyt elbíró meteorológiai ballont juttattak fel a sztratoszférába a Szent István Egyetem Gödöllői Campusáról, mely egészen 30 km magasságig emelkedett. Ezzel a technológiával lehetővé válik annak tesztelése, hogy az egyes elektronikai műszerek és bilógiai minták miként viselkednének még magasabban, a világűrben
Az ország legnagyobb részén túlnyomóan borult lesz az ég, de hajnaltól a Dunántúl nyugati felén már elvékonyodhat, felszakadozhat a felhőzet. Ott szerdán rövidebb napos időszakokra is számítani lehet. Reggelig sokfelé várható havazás, havas eső vegyesen, de az Alföldön átmenetileg eső is lehet.
A már két napja időjárásunkat alapvetően meghatározó mediterrán ciklon a délutáni órákban fokozatosan kelet felé mozdul el, így egyre több helyen megszűnik a folyamatos csapadék tevékenység.
Nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, de a Dunántúlon már elvékonyodhat, felszakadozhat a felhőzet, ott rövidebb napos időszakok is lehetnek.
Szerdán még esni fog a havas eső, magasabb helyeken a hó, de nyugaton és északnyugaton felszakadozásba kezd a felhőzet, felerősödik a szél is, délután egy-egy hózáporra lehet számítani. A csapadék estére a keleti tájakra húzódik vissza. Hajnalban –5 és +1, délután +1 és +5 fok között alakul a hőmérséklet. A hó a hegyekben marad meg. (Időkép)
Időjárásunkat alakító mediterrán ciklon fokozatosan távolodik tőlünk és helyét kissé szárazabb légtömegek veszik át. De milyen idő lesz az elkövetkező napokban? Tekintse meg kisfilmünket a részletekért!
A szerda reggeli hóesés jelentősen akadályozta a forgalmat, a BKK több járatának közlekedését is megnehezítette. Döntően a budai városban végeznek érdemi sikosításmentesítési munkálatokat a havazás miatt – mondta a az InfoRádiónak Fővárosi Közterület-fenntartó társaság PR szakreferense, Horváth László.
A tegnap kezdődött, intenzív havazásnak köszönhetően a Mátrában és a Bükkben már olyan helyek is vannak, ahol fél méteres hóréteg fedi a tájat. Fenti fotóink Galyatetőn, Mátrakeresztesen és Mátraszentimrén készültek.
Az elmúlt napokban nálunk is többfelé összefüggő hóréteg alakult ki az országban. A sok csapadékot egy mediterrán ciklon hozta, amely most délkelet felé veszi útját.
Szerda estig folytatódik a havazás, éjszaka azonban felszakadozik és csökken a felhőzet - mondta az InfoRádiónak az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa.
Szerda este tovább szakadozik, csökken a felhőzet, de a Tiszántúlon még csütörtök reggel is felhős lesz az ég – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Kezdetben nagyrészt borult lesz az ég, eleinte nyugaton, éjszaka már a Duna mentén, a Duna-Tisza közén is nagyobb területen felszakadozhat a felhőzet. Többfelé, majd éjszaka keleten is egyre kevesebb helyen számíthatunk havazásra, havas esőre.
A változóan felhős ég mellett az ország nagy részén több órára kisüt a nap, a több felhő a Tiszántúlon lesz. Csapadék már nem valószínű. Az északnyugati, északi szél mindenütt mérséklődik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és -5 fok között alakul, de a gyengén felhős, havas tájakon -5 fok alá hűlhet a levegő. A legmagasabb nappali […] The pos
Napközben ugyan a Tiszántúlon is szakadozik a felhőzet, de ott csak rövid időre, másutt a változó felhőzet mellett több órára kisüt a nap, csapadék már nem valószínű.
Átmenetileg szárazabb léghullámok érkeznek térségünk fölé, csapadék nem valószínű. Az országban sok helyen napsütés váltotta fel az elmúlt napok erősen csapadékos időjárását.
Az elmúlt napok havazásának köszönhetően a téli sportok szerelmesei a fővárostól karnyújtásnyira lévő helyeken is hódolhatnak havas szenvedélyüknek. De merre induljanak, ha esetleg megtelt már Dobogókő és a Normafa? Ötletek egy havas hétvégére a Pilisi Parkerdőből.
A következő napokban ismét többfelé várható csapadék, eső, kisebb havazás. A havas, ködös területeken néhol napközben is fagypont körül alakul a hőmérséklet, míg másutt 7-8 Celsius-fokig is melegszik a levegő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak országos, középtávú előrejelzéséből.
A következő napokban ismét többfelé várható csapadék, eső, kisebb havazás. A havas, ködös területeken néhol napközben is fagypont körül alakul a hőmérséklet, míg másutt 7-8 Celsius-fokig is melegszik a levegő – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.