Eddig három Budapestről induló repülőjáratot kellett törölni a Németországban meghirdetett repülőtéri sztrájk és a havazás miatt - mondta el az InfoRádió reggeli műsorában a Budapest Airport vállalati kapcsolatok igazgatója.
ÉJSZAKA: Az éjszaka folyamán többnyire derült lesz az égbolt, havazásra csupán az ország északi részén lehet számítani. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -6 és -11 Celsius-fok között alakul. 20-35 km/órás északi szél várható, a széllökések ereje helyenként elérheti a 65 km/órát. PÉNTEK: Napközben változóan felhős lesz az égbolt, az esti órákban
Pénteken mindenütt lehet számítani több-kevesebb napsütésre. Napközben csapadék nem valószínű, este azonban észak, északnyugat felől felhősödés kezdődik, és késő este északnyugaton már eleredhet a hó.
Változatos halmazállapotú csapadékra kell majd számítani. Fotó: Pixabay Pénteken néhol még mínusz 15 foknál is hidegebb lehet, a hétvége további részében viszont melegszik az idő. Emellett napsütésre, de csapadékra – hóra, havas esőre, esőre – is készülni kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melye
Pénteken mindenütt lehet számítani több-kevesebb napsütésre. Napközben csapadék nem valószínű, este azonban észak, északnyugat felől felhősödés kezdődik, és késő este északnyugaton már eleredhet a hó.
Pénteken néhol még mínusz 15 foknál is hidegebb lehet, a hétvége további részében viszont melegszik az idő. Emellett napsütésre, de csapadékra - hóra, havas esőre, esőre - is készülni kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
Minél inkább függetlenné kell tenni a magyar mezőgazdaság eredményességét az időjárástól, illetve a különböző piaci folyamatoktól - hangsúlyozta Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium államtitkára a 2018-as siófoki Agrárszektor Konferencián. A tárca szerint ezzel lehetne tovább stabilizálni az ágazat teljesítményét.
Néhány megyére az erős szél, illetve hófúvás, egy megyére pedig az extrém hideg miatt is figyelmeztetést adott ki péntekre az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Néhány megyére az erős szél, illetve hófúvás, egy megyére pedig az extrém hideg miatt is figyelmeztetést adott ki péntekre az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Északnyugat felől átmenetileg szárazabb levegő érkezik, ezért pénteken mindenütt lehet számítani több-kevesebb napsütésre. Napközben csapadék nem valószínű, este azonban észak, északnyugat felől felhősödés kezdődik, és késő este északnyugaton már eleredhet a hó. Napközben változóan felhős idő várható többórás napsütéssel, legfeljebb néhol fordulha
Nagy havazás és sokáig megmaradó hó esetén különösen bosszantó, ha az utat szegélyező társasházak és családi házak mentén csak csúszkálva, a kerítést fogva haladhatunk. És könnyen baleset is érhet minket.
Életveszélyessé váltak a bajorországi erdők a havazás miatt, a német tartományban állandósult a közlekedési káosz, pénteken újabb járásban hirdették ki a katasztrófaállapotot.
Hamarosan újabb havazás kezdődik hazánkban, de ezúttal az ország nagy részén nem valószínű nagyobb mennyiségű hó, amely ráadásul szombaton napközben a legtöbb helyen elolvad.