Csütörtök reggelre kifehéredett a táj a fővárosban. A havazás komoly gondokat okozott a közlekedőknek, de sokan láthatóan élvezték a téli időjárást. Látványos képeket mutatunk a behavazott a Budapestről.
Tartós, több órás ónos eső veszélye miatt a legmagasabb, harmadfokú (piros) riasztást adott ki az Északi-középhegység egyes részeire és Pest vármegye északkeleti járásaira az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtök este.
Öt millimétert is meghaladó ónos eső jöhet, gyakorlatilag jégpályává válik több megye. A meteorológiai szolgálat azt kéri, akinek nem muszáj, ne induljon el otthonról.