Éjszaka a záporok, zivatarok fokozatosan lecsengenek, de a reggeli órákban délkeleten, keleten néhol gyenge eső, zápor továbbra is lehet - írta előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A nyugati anticiklon peremén a Balkán-félsziget felett található magassági hidegcsepp töltődik és távolodik kelet felé. Kedden délutántól azonban északnyugat felől már érkezik is a következő magassági hidegörvény, így marad a záporokkal, zivatarokkal tarkított idő. A fátyol- és gomolyfelhők mellett többórás napsütés várható, a Tiszántúlon lesz töb
A fátyol- és gomolyfelhők mellett többórás napsütés várható, a Tiszántúlon lesz több a felhő – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésében.
A jelenleg a Kárpát-medencétől délkeletre elhelyezkedő légörvény hatása fokozatosan csökken időjárásunkban, de szerdán már újabb hidegfront érkezik, amely több helyen kiadós esővel vonul át felettünk.
Hidegfront hoz átmeneti lehűlést. Egy lassan mozgó magassági hideg légörvény, és a talaj közelében hozzá kapcsolódó hidegfront éri el Magyarországot szerdán. A front mentén több hullámban alakulnak ki záporok, zivatarok.
Az éjszaka érkező hidegfront alapvetően meghatározza a szerdai nap időjárását. Nyugaton sok esőre, másutt pedig intenzív záporok, zivatarok kialakulására számíthatunk.
A klímaváltozás folyamatos veszélyt jelent a kutyákra, hiszen az egyre melegedő időjárás a tulajdonos pillanatnyi gondatlansága mellett akár az állat halálához is vezethet. Jó hír, hogy a hőguta kialakulása néhány alapvető óvintézkedés betartásával könnyedén megelőzhető. A klímaváltozás drasztikus hatást gyakorol a hőmérsékletre, az Európai Környez
A várható heves zivatarok és felhőszakadás veszélye miatt adott ki több megyére, illetve a fővárosra figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat szerdára.
Nyugaton és északnyugaton akár jelentős mennyiségű eső is hullhat, majd a front kelet felé megy tovább. Lehűlés azonban nem lesz, majdnem mindenhol 20 fok felett alakul a nappali csúcs, sőt, délen a 30 fokot is elérheti.
Egyre többfelé várható csapadék, de akár 30 fok is valószínű. Az ország nyugati harmadában erősen felhős vagy borult lesz az ég, máshol változó mennyiségű felhőzetre számíthatunk. A Dunántúlon több helyen várható újabb – helyenként kiadós mennyiségű – eső, zápor, máshol inkább csak szórványosan alakul ki zápor, zivatar. A légmozgás többnyire mérsé
Egyre többfelé várható csapadék, de akár 30 fok valószínű. Az ország nyugati harmadában erősen felhős vagy borult lesz az ég, máshol változó mennyiségű felhőzetre számíthatunk. A Dunántúlon több helyen várható újabb – helyenként kiadós mennyiségű – eső, zápor, máshol inkább csak szórványosan alakul ki zápor, zivatar. A légmozgás többnyire mérsékel
Csütörtökön a Kárpát-medencétől kissé északabbi pályán keletre vonuló hidegörvény hatása fokozatosan megszűnik. Csapadékrendszere délelőtt a Tiszántúlt is elhagyja, országszerte több órára kisüt a nap. A július közepének megfelelő hőmérsékletre számíthatunk.
Csütörtökön a Kárpát-medencétől kissé északabbi pályán keletre vonuló hidegörvény hatása fokozatosan megszűnik. Csapadékrendszere délelőtt a Tiszántúlt is elhagyja, országszerte több órára kisüt a nap. A július közepének megfelelő hőmérsékletre számíthatunk.
Az idei volt az eddig mért második legforróbb június a világon - közölte a héten a Meteorológiai Világszervezet (WMO), amely szerint az év folyamán eddig begyűjtött adatok fényében az idei a La Nina légköri jelenséggel kísért évek közül a legmelegebb a rendszeres mérések kezdete óta.
Az idei volt az eddig mért második legforróbb június a világon - közölte a héten a Meteorológiai Világszervezet (WMO), amely szerint az év folyamán eddig begyűjtött adatok fényében az idei a La Nina légköri jelenséggel kísért évek...
A felettünk húzódó hidegfront fokozatosan kelet felé helyeződik át. Várhatóan a csütörtök délelőtti órákban elhagyja hazánkat, utána naposra fordul az idő.
Az idei volt az eddig mért második legforróbb június a világon - közölte a héten a Meteorológiai Világszervezet (WMO), amely szerint az év folyamán eddig begyűjtött adatok fényében az idei a La Nina légköri jelenséggel kísért évek közül a legmelegebb a rendszeres mérések kezdete óta.
Csütörtökön a Kárpát-medencétől kissé északabbi pályán keletre vonuló hidegörvény hatása fokozatosan megszűnik. Csapadékrendszere délelőtt a Tiszántúlt is elhagyja, országszerte több órára kisüt a nap. A július közepének megfelelő hőmérsékletre számíthatunk. Északnyugat, nyugat felől csökken a felhőzet, egyre inkább csak délen és keleten, de ott i
Az átmeneti lehűlést és csapadékot hozó hidegörvény kelet felé távolodik, ugyanakkor a tőlünk nyugatra elhelyezkedő anticiklonban kissé növekszik a légnyomás. Ez erősebb szelet eredményez pénteken - írja az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
A klímaváltozás folyamatos veszélyt jelent a kutyákra, hiszen az egyre melegedő időjárás a tulajdonos pillanatnyi gondatlansága mellett akár az állat halálához is vezethet. Jó hír, hogy a hőguta kialakulása néhány alapvető óvintézkedés betartásával könnyedén megelőzhető.
Napsütéses idő várható a hétvégén, csak néhol lehet zápor. Emellett többfelé 30 fokos meleg lesz, de élénk, helyenként erős lesz a szél – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek. Pénteken túlnyomóan napos idő valószínű csapadék nélkül, de a szél megélénkül, többfel
Kétszeri halasztás után szombaton megtartják a 36. Lidl Balaton-átúszást. A szervezők csütörtöki tájékoztatása szerint az Országos Meteorológiai Szolgálat siófoki obszervatóriumának időjárás-előrejelzése alapján, a Balatoni Vízirendészet parancsnokának egyetértésével született meg a döntés. A résztvevőknek – akik Révfülöpről, a kikötő melletti lab
Az elmúlt egy hét csapadékos időjárása sokfelé hátráltatta a betakarítást. Az előttünk álló napokban azonban napos, nagyrészt száraz, kissé szeles időben száradhat a még aratásra váró gabona illetve a talaj.
Nem igazán fordult elő ezen a nyáron, hogy egymás után sok napig igazán stabil strandidő fogadta volna a szabadságukat töltőket. Legutóbb például szerdán vetett véget a meleg, száraz időnek egy markáns front - írja az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
Napsütéses idő várható a hétvégén, csak néhol lehet zápor. Emellett többfelé 30 fokos meleg lesz, de élénk, helyenként erős lesz a szél - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.