Péntek estére mindenhol csillapodik a szél, megnyugszik az idő. Nem sok kifogásunk lehet hétvégén az időjárást illetően, kellemes, késő nyári napoknak nézünk elébe.
A szél mérséklődik, a felhőzet csökken, a hétvége és a hétfő már a napsütésről fog szólni. Az Országos Meteorológiai Szolgálat ezért egyértelmű üzenetet küldött a magyar lakosságnak: "Irány a természet!"
Hétvégén még kellemes, napos időre számíthatunk, front sem lesz felettünk, esőre sem kell számítani. Vasárnap 27 fok is lehet. Hétfőn aztán jön a fekete leves.
A szakemberek a vízpótlás első lépéseként többnapos próbát tartanak, a Pátkai-tározóból engednek át vizet. A gond az, hogy a tározó vizének klorofilltartalma a határérték több mint kétszerese jelenleg.
A szakemberek a vízpótlás első lépéseként többnapos próbát tartanak, a Pátkai-tározóból engednek át vizet. A gond az, hogy a tározó vizének klorofilltartalma a határérték több mint kétszerese jelenleg.
Vasárnap indul az a többnapos üzempróba, amelynek eredményétől függ, hogy lehet-e pótolni vizet a Pátkai-víztározóból a kiszáradó Velencei-tóba. A tárolt víznek ugyanis túl magas a klorofill-tartalma és ezért vizsgálják, hogy milyen hatással lenne az a Velencei-tó vízminőségére és állatvilágára.
Nedvesebb levegő érkezik, hétfőn a keleti, északkeleti országrész kivételével már többfelé készülhetünk záporokra, zivatarokra – írja az Időkép. Beszámolójuk szerint, a napos, nyáriasan meleg hétvégét követően a jövő héten fokozatosan visszatér a hűvösebb, ősziesebb idő. A változás már hétfőn elkezdődik. Nyugat, délnyugat felől egyre több felhő érk
30 fokos meleggel búcsúzik a vénasszonyok nyara, a napsütést csak kevés fátyol- és gomolyfelhő zavarhatja meg. A naphire.hu úgy tudja, vasárnap a Dunántúlon megélénkülhet a délies szél. Délután 24 és 29 fok között alakul a hőmérséklet. A jövő héten azonban visszatér az ősz, nedvesebb levegő érkezik a térségünkbe. Hétfőn a keleti, északkeleti ország
Zivatarokkal, sok esővel indul a jövő hét, ezzel együtt a meleg is mérséklődik. A hét második felében a maximumok már többfelé 20, a minimumok pedig 5 Celsius-fok alatt alakulnak - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Zivatarokkal, sok esővel indul a jövő hét, ezzel együtt a meleg is mérséklődik. A hét második felében a maximumok már többfelé 20, a minimumok pedig 5 Celsius-fok alatt alakulnak - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Nagy nedvességtartalmú levegő érkezik Magyarország fölé nyugat felől, jelentősen nő a csapadék esélye, de az esőzés terültei eloszlásának és mennyiségének előrejelzése bizonytalan - így vezeti be az OMSZ a szokásos napi videót.
Nagy nedvességtartalmú levegő érkezik Magyarország fölé nyugat felől, jelentősen nő a csapadék esélye, de az esőzés terültei eloszlásának és mennyiségének előrejelzése bizonytalan - így vezeti be az OMSZ a szokásos napi videót.
Az ország nyugati részén, majd fokozatosan Közép-Szlovákiában is megnövekszik a felhőzet. A reggeli és a délelőtti órákban ködre és alacsony hőmérsékletre lehet számítani. A nyugati tájakon eső, zápor, sőt zivatar is előfordulhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 25 fok között alakul, nyugaton helyenként mindössze 18 fok lesz. Délnyugato
A tegnapi, csodálatosan meleg és napsütéses nappal végérvényesen elköszönt a nyár és kegyetlenül beköszöntött a csapadékos, hűvös időjárás. Pártai Lucia meteorológus elárulta, milyen időjárásra számíthatunk a héten.