Másodfokúra emelték az árvízvédelmi készültséget péntek reggel a Zagyva mentén, Újszász-Szászberek és Jászfelsőszentgyörgy között, valamint a Tápió bal partján a torkolattól Tápiógyörgyéig, mintegy száz kilométer védvonalszakaszon
A közlekedők biztonsága érdekében a hétvégére lezárják a Kékestetőre vezető mellékutakat a Mátrában - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kommunikációs osztálya pénteken az MTI-vel.
Az intenzív havazás veszélyessé tette a környéket, ezért lezárják a Kékestető felé vezető utakat. Mindenkit kérnek, hogy ne most induljanak túrázni a hegyekbe!
Másodfokúra emelték az árvízvédelmi készültséget péntek reggel a Zagyva mentén, Újszász-Szászberek és Jászfelsőszentgyörgy között, valamint a Tápió bal partján a torkolattól Tápiógyörgyéig, mintegy száz kilométer védvonalszakaszon – közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) a honlapján.
A legmagasabb szintű, harmadfokú árvízvédelmi készültséget rendeltek el ma délben több magyar folyón, de az árhullám tetőzésére még napokat kell várni. Addig a Sajó, az Ipoly, a Tarna, a Zagyva, a Bódva, a Bodrog és a Szuha patak mentén élők nincsenek biztonságban, bármikor eláraszthatja a házaikat a víz.
Kiterjedt havazás alakult ki ma hazánkban, ami miatt több utat is le kellett zárni, a hétvégére pedig egyáltalán nem javasolt a túrázás a hóval borított tájakon. Mutatjuk a részleteket!
A hétvégén kezdetben rendkívül megterhelő lesz az időjárás, mivel a kettős fronthatásban fejfájás, migrén és vérnyomás-ingadozás léphet fel. Romolhat a szívbetegek állapota.
Ma reggelre az ország több pontján is az igazi télre keltek. Bánkúton olyan vastag hótakaró fedi a tájat, hogy még sétálni is nehéz lesz benne: ellenben gyönyörű szép.
A korábbi enyhe idő után tegnap végre beerősített a tél, és az ország nagy részén fehérbe burkolózott a táj. Ez azonban azt is jelenti, hogy a közlekedést is jelentősen befolyásolja a csúszóssá vált útburkolat és a sok helyen nagyobb mennyiségben felhalmozódott hó.
Hétvégére az ország nagy részén megszűnik a csapadékos, havas időjárás, néhány megyében azonban továbbra is marad a télies idő, több megyére is riasztást adtak ki havazás miatt.
Következő fokozatra kapcsolt az időjárás tegnap! Egész éjjel havazott a Dunántúlon, Komlón már 18, Bakonyoszlopon 13 centiméter hó gyűlt össze - írta az Időkép.
Miskolc Diósgyőr városrészében mérték a legtöbb csapadékot az elmúlt hét napban, összesen 105,3 millimétert - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) Facebook-oldalán vasárnap közzétett bejegyzésből.
A havas fenyők, a zúzmarás rácsok, a szél és a nagy hó miatt olyan a táj, mintha az Északi-sark valamely szeglete lenne – írja a Mátra szerelmese, Demecs Norbi túravezető.
Várkonyi Gábor társával együtt a Szlovákiában túrázott pénteken, azonban a rossz időjárás miatt nem érték el a mindössze pár száz méterre lévő céljukat.
Várkonyi Gábor társával együtt a Szlovákiában túrázott pénteken, azonban a rossz időjárás miatt nem érték el a mindössze pár száz méterre lévő céljukat.
Barta Sylvia egyszerűen rajong a havazásért! Egész télen arra várt, hogy végre gyönyörködhessen a budai téli tájon, most pedig végre az egész környéke hóban fürdik.
A hét elején még az ország délnyugati részén várható eső, máshol megszűnik a csapadék és felszakadozik a felhőzet. Szerdán lehűlés kezdődik, helyenként havazással, hózáporral, a hét második felében napközben csak 0 és 4 fok várható, miközben visszatérnek az éjszakai fagyok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelz
Zubog a víz, nyitva a gát! Hétfőn elkezdődött a Pátkai-víztározó tartalékainak beengedése az ezer sebből vérző Velencei-tóba. Összeszorult szívvel drukkolnak a Velencei-tó körüli települések lakói, megindul-e a várva várt vízszintemelkedés. A tavalyi, katasztrofális aszály után vajon képes lesz-e megújulni az ország egyik kedvenc üdülőhelye? A reng
Kedden a déli-délnyugati területeken továbbra is szükség lesz az esernyőkre, többfelé várható eső, míg az északi-északkeleti részeken kevesebb felhő lesz felettünk.
Kedden a déli-délnyugati területeken továbbra is szükség lesz az esernyőkre, többfelé várható eső, míg az északi-északkeleti részeken kevesebb felhő lesz felettünk.
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője szerint az elmúlt hetek esőzései sokat javítottak a tó vízállásán, de még így is messze van az ideális, 130 centiméter körüli magasságtól.
Szerdán a reggeli ködfoltok feloszlását követően a Dunántúlon felhősebb idő várható, a Dunától keletre viszont hosszabb napos időszakokra készülhetünk. Számottevő csapadék nem várható.
Csütörtökön a rövid napos időszakok mellett gyakran lesz erősen felhős az ég, esetleg északkeleten lehet több napsütés. Szórványosan alakulhat ki kisebb eső, havas eső, hószállingózás.
Borult, felhős idő várható a hét végén, de helyenként kisebb-nagyobb területen felszakadozhat a felhőzet. Pénteken és szombaton elszórtan kell hószállingózásra, havas esőre számítani élénk, erős széllel, majd vasárnapra megszűnik a csapadék. Hajnalban gyenge fagy várható, a legmagasabb nappali hőmérséklet pedig 0 és plusz öt fok körül alakul majd –