Mintha az összes hó, ami elmaradt az elmúlt években, most hullott volna le Budapesten. Nemcsak a fővárost és környékét, de az ország számos más pontját beborította a hó, volt ahol több tíz centis hóréteg alakult ki.
Az elhúzódó hideg időjárás és a várható további havazások miatt az E.ON Hungária Csoport elhalasztja a nagyobb, tervezett üzemszüneteket, ha nincs szükség azonnali beavatkozásra. A társaság a havazás és a hideg idején is fokozott készültséggel dolgozik a villamosenergia-ellátás biztonságának fenntartásán – közölte az E.ON szerdán az MTI-vel.
A 2026 eleji téli hidegfront hatására Magyarországon tartósan fagypont alatti hőmérsékletek uralkodnak, ami kedvez a nagy tavak befagyásának. A Balatonon és a Velencei-tavon már megkezdődött a jégképződés, ám a jég vastagsága még nem teszi lehetővé a biztonságos korcsolyázást.
Évek óta nem esett ennyi hó Magyarországon, mint az elmúlt napokban. A hókáosz közepette a sztárszülők posztjai arra emlékeztetnek, hogy a tél nemcsak a hidegről és a nehézségekről szól, hanem a közös élményekről, a játék öröméről és a természet csodáinak felfedezéséről is. Mutatjuk, hogy élvezik a havat a hazai sztárok gyermekei.
A szerdára szinte az egész országot beterítő hótakaró nem csak a közlekedést nehezítette, hanem néhány helyen a tanítási rendbe is beleavatkozott. Voltak települések, ahol az iskolák megközelítése nehézzé vált, egyes intézményekben pedig átmenetileg fel is függesztették az oktatást. A kialakult helyzet számos diákot és pedagógust egyaránt érintett.
2026 igencsak kemény időjárással indult: az ország több pontján több tíz centiméter hó esett, a hőmérséklet pedig látványosan bezuhant. Az előrejelzések szerint egyes térségekben -10 fok alatti hidegre is számítani kell, ami már nemcsak kellemetlen, hanem komoly orvosmeteorológiai terhelést jelent a szervezet számára.
Az országot napok óta komoly kihívások elé állító havazás a Balaton térségét sem kímélte. Országszerte több tíz centimét hó hullott, ami közlekedési fennakadásokat, elakadásokat és lassulást okozott. A nagy hideghez és az intenzív csapadékhoz a magyar tenger környéke is csatlakozott.
Az országot napok óta érintő erős havazás és fagyos időjárás komoly kihívások elé állította a közlekedést: több tíz centiméter hó hullott, az utakat belepte a hó, a MÁV-nál pedig a váltók hibásodtak meg a sok csapadék és hideg időjárás miatt. A hóhelyzetről Lázár János is beszámolt a közösségi oldalán, ahol részletes jelentést tett közzé az aktuáli
Csütörtökön szárazabbra fordul az idő, és közben nyugat felől egyre több helyen süthet ki a nap. Emellett viszont többfelé megélénkül, megerősödik az északnyugati szél, mely hófúvást okozhat.
Hát megtörtént... Reggel kinéztünk az ablakon, és a tájat vastag, szikrázó hótakaró borította. A látvány idilli, de egyre ritkább. Közép-Európa időjárása ugyanis drámai átalakuláson megy keresztül: miközben a havazás gyakorisága összességében csökken, időnként mégis brutális hóviharok csapnak le. Mi áll a háttérben, illetve mi vár ránk a jövőben?
Csütörtökön fokozatosan javulnak az időjárási viszonyok: a Dunántúlon egyre több napsütés várható, miközben keleten még kitart a felhőzet és a hó. A hideg marad, de kérdés, hogy átlépi-e a hőmérő a 0 fokot?
Ma nyugat felől egyre többfelé felszakadozik a felhőzet és kisüt a nap. Az országban csapadék már nem várható, de az erős északnyugati szél többfelé hordhatja a lehullott havat. Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban. Az éjszakai fagyok után napközben sem lesz melegebb -2
A havazás zónája délelőtt északkelet felé hagyja el az országot. Keleten még pár centi friss hó hullhat, máshol azonban már a hófúvások miatt kell aggódni. A viharos szél az utakon is komoly gondot okozhat, a hegyekben pedig különösen veszélyes a helyzet. A HungaroMet az ország nagy részére másodfokú riasztást adott ki hófúvás veszélye miatt, de má
A téli időjárás érdemben nem befolyásolta a hazai szemétszállítást, a kukásautók a szokásos ütemben végzik a hulladék begyűjtését – közölte a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. Hozzátették ugyanakkor, hogy a havazás és a fagyos útviszonyok hatással lehetnek a hulladékbegyűjtés biztonságos és folyamatos ellátására.
Autózás a legnagyobb hóesésben, látható útburkolati jelek nélkül, vakmerően előző türelmetlen autósok, összezavarodott utastájkoztatás, félórát késő vonatok – kalandtúra utakon és síneken az évek óta nem látott télben.
Az erős szél és a hóátfúvás miatt különösen veszélyessé vált egy útszakasz Magyarországon, ezért a rendőrség arra kéri az autósokat, ne használják azt. Az időjárás ma igencsak a zord oldalát mutatja: a meteorológiai szolgálat több vármegyére figyelmeztetést adott ki hófúvás veszélye miatt.
Több mint egy évtizede nem látott hómennyiség borította be Magyarországot, ami egyszerre hozott örömet és komoly nehézségeket. Miközben a Normafánál szánkózó családok lepték el a lankákat, az M1-es autópályán órákra megbénult a forgalom. A látványos havazás után azonban most az extrém hideg okozhat újabb kihívásokat.
Fennakadásokat okozott a hideg és havas időjárás a csütörtök reggeli vonatközlekedésben. Hosszabb menetidőre és rövidebb útvonalon közlekedő járatokra lehet számítani egyes vasútvonalakon – közölte a vasúttársaság. Göd és Vác között váltóhiba miatt csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok, míg a ceglédi vonalon felsővezeték-szakadás okoz gondot.
Rengetegen töltötték az M1-es autópályán az éjszakát, mert hatalmas torlódás alakult ki a hóesés miatt. Volt, aki 10 órát várt és olyanok is, akik kisbabával álltak a dugóban. Sokan szabálytalanul, a terelésnél a szembejövő sávba áthajtva próbáltak szabadulni. Az útkezelő szerint az autópályák járhatóak, de éjszaka sok kamionos szabálytalanul, a le
A nyugati, délnyugati határvidéken hajnalban, kora reggel nagyon gyorsan zuhant a hőmérséklet. Sokfelé mértek -15-18 fokot, eközben Sárospatakon "alig" 3,1 fokig hűlt csak le a levegő.
A téli időjárással összefüggésben szerda hajnal négy és csütörtök hajnal négy között országosan 413 tűzoltást vagy műszaki mentést igénylő esetet kellett kezelni, kétszer többet, mint egy átlagos januári napon. A beavatkozásokban 676 hivatásos tűzoltó dolgozott 150 eszközzel – közölte a katasztrófavédelem csütörtök reggel.
Mukics Dániel katasztrófavédelmi szóvivő is a csütörtöki Kormányinfó vendége volt. Rajta kívül Vitályos Eszter kormányszóvivő és Gulyás Gergely kancelláriaminiszter tájékoztatta a nyilvánosságot. Számos kérdés irányult a hóhelyzet kezelésére, illetve a hideggel kapcsolatos teendőkre, de Magyar Péter, az ukrajnai EU-integráció ügye és Vitályos Eszte
Műtétek nem maradtak el, a kórházak felkészültek a traumás és kihűléses panaszokkal érkező betegek ellátására. Két iskolában fűtési gondok vannak, több településen nem közlekednek a helyi buszjáratok. Mutatjuk, miről számolt még be a katasztrófavédelem szóvivője a csütörtöki kormányinfón.
Magyar Péter, a TISZA Párt elnöke szerdán arra kérte a kormányt, hogy nyilvánítsa rendkívüli munkaszüneti nappá a január 10-i "ledolgozós" munkanapot. A Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón reagált a felvetésre.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón válaszolt arra az újságírói kérdésre, miszerint mire gondolhatott Magyar Péter, amikor "önmerényletekről és berepülő drónokról" beszélt a választási kampány kapcsán.
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a Balaton-Budapest tengely mentén fekvő járásokra a HungaroMet Zrt. csütörtökön. Emellett a Bodrogköz egyes járásaira is kiadták a másodfokú riasztást.
A Duna-parti városka a hólepel alatt igazán romantikus arcát mutatja meg. A képek segítségével most ti is bekukkanthattok a havas utcákba és a tetők fölé is.
Pénteken érkezik az újabb csapadékzóna, eléri az ország teljes területét, de egyes országrészekbe nem havat, hanem ónos esőt és fagyott esőt fog hozni.
Az ország keleti felén és az Alföldön csontig hatoló fagyra készülhetünk. A délnyugati országrészben pedig a csúszós utak miatt lesz veszélyes a közlekedés.
A tartós hideg miatt lassú olvadás várható, ami kifejezetten jót tesz a kiszáradt talajnak. A folyók medre sem telt, így bőven van hová folynia az olvadékvíznek.
Országos riasztás van érvényben a brutális hideg miatt. Sokan az életükért küzdenek a fűtetlen lakásukban, miközben a hajléktalanok a buszokon melegszenek.
Másodfokú riasztást adtak ki a várhatóan több órás jegesedés miatt, de akár a legmagasabb fokú, piros riasztás is érvénybe léphet. A hatóságok arra kérik a lakosságot, hogy aki csak teheti, pénteken ne üljön autóba.