Peking 2008 - Súlyemelés

Olimpiai bajnok lett, olimpiai ezüstérmest edzett – 15 éve hunyt el Baczakó Péter
2023 április 1.   Sportal
2008. április elsején hunyt el Baczakó Péter, a magyar súlyemelősport második, egyben mindmáig utolsó olimpiai bajnoka.
A Nemzetközi Súlyemelő Szövetség mindenben meg akar felelni a NOB-nak
2023 március 28.   Sportal
A Nemzetközi Súlyemelő Szövetség (IWF) vezetése készen áll a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) által megkövetelt reformokat rögzítő záródokumentum benyújtására – közölte Mohamed Dzsalud, az IWF elnöke.
Felhagy a súlyemeléssel az oroszok olimpiai bajnoka
2023 március 19.   Demokrata
A sportoló világbajnokságokon összetettben három aranyat és egy ezüstöt szerzett.
Nem folytatja pályafutását az olimpiai, világ- és Európa-bajnok sportoló
2023 március 19.   Sportal
Lejárt kétéves doppingbüntetése, de nem folytatja súlyemelő-pályafutását az oroszok olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, Okszana Szlivenko – írja az MTI.
Nyolc évre eltiltották doppingolásért az olimpiai bronzérmes súlyemelőt
2023 február 22.   Sportal
Doppingolás miatt nyolcéves eltiltást kapott Igor Szon, a tokiói olimpián bronzérmes kazah súlyemelő.
Két év után visszatért az orosz súlyemelő sztár
2023 február 13.   Sportal
Bő kétévi szünet után a hét végén visszatért a versenyzéshez az orosz női súlyemelés legismertebb alakja, az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok Tatyjana Kasirina.
A súlyemelők elnöke három magyar olimpiai kvótában bízik
2023 február 8.   Sportal
Dobos Imre, a Magyar Súlyemelő Szövetség (MSSZ) elnöke abban bízik, hogy a sportág képviseletében három magyar versenyző ott lehet, közülük egy pedig biztosan ott lesz a jövő nyári párizsi olimpián – számolt be róla az MTI.
A súlyemelők elnöke három magyar olimpiai szereplésében bízik
2023 február 8.   m4sport.hu
Dobos Imre szerint 2022 az utánpótlás szempontjából nagyon sikeres volt, és hasonlót remél 2023-tól is.
A legjobb bolgár súlyemelő ott lehet az olimpián
2023 február 6.   Sportal
Elvileg indulhat a jövő nyári párizsi olimpián az első számú bolgár súlyemelő, Karlos Naszar, mert „csak” felfüggesztett börtönbüntetést kapott.
Doppingolt a kínai súlyemelőlegenda
2022 december 22.   Sportal
Tiltott szert találtak a háromszoros olimpiai bajnok kínai súlyemelő, Lü Hsziao-csün mintájában.
Epo-val bukott meg a kínai súlyemelőlegenda
2022 december 22.   Eurosport
Tiltott szert találtak a háromszoros olimpiai bajnok kínai súlyemelő, Lyu Xiaojun mintájában.
Súlyemelés – Talahadze hatodszor is világbajnok
2022 december 17.   Sportal
Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Lasa Talahadze győzött a férfiak ólomsúlyú kategóriájában a kolumbiai súlyemelő-világbajnokság pénteki záró versenynapján.
Kínai és üzbég siker az utolsó előtti versenynapon a súlyemelő vb-n
2022 december 16.   Sportal
A tokiói olimpiai bajnok Li Ven-ven hatalmas fölénnyel győzött a női ólomsúlyúaknál a kolumbiai súlyemelő-világbajnokság csütörtöki versenynapján.
Az olimpiai bajnok nyerte a súlyemelő-vb 102 kilósok versenyét
2022 december 14.   Sportal
Az olimpiai bajnok katari Fares El-Bakh nyerte meg a 102 kilogramm küzdelmeit kedden a bogotai súlyemelő-világbajnokságon.
Gyász: elhunyt a magyar olimpikon
2022 december 10.   Life
Életének 89. évében, pénteken elhunyt Huszka Mihály, a magyar súlyemelés kiemelkedő alakja - adta hírül szombaton a hazai sportági szövetség.
Lesújtó hírt kaptunk: meghalt a magyar olimpiai súlyemelő
2022 december 10.   Ripost
Gyászol a magyar sportvilág.
Elhunyt az olimpikon és vb-ezüstérmes súlyemelő
2022 december 10.   hirado.hu
Olimpián kétszer indult, előbb 1960-ban Rómában, majd 1964-ben Tokióban végzett egyaránt a hatodik helyen.
Gyászol a hazai sportvilág: Váratlanul elhunyt a magyar olimpikon
2022 december 10.   BorsOnline
Életének 89. évében, pénteken elhunyt Huszka Mihály, a magyar súlyemelés kiemelkedő alakja.
Gyász! Elhunyt a népszerű olimpiai bajnok
2022 szeptember 27.   Life
Kilencvenhárom éves korában elhunyt Georgia - korábban Grúzia - súlyemelősportjának első olimpiai bajnoka, Rafael Csimiskjan.