Jön: az év eddigi leghidegebb reggele, -18 fok is előfordulhat! ???? Az éjszakai órákban tovább csökken, szakadozik a felhőzet, reggelre kemény fagyokra van kilátás. A leghidegebb az északkeleti területeken, a Kiskunság, Bakony hóval borított, szélcsendes, derültebb tájain lehet, -13, -18 fok fokig süllyedhet a hőmérséklet, de akár a -20 fokot is megk
A keleti, északkeleti országrészben továbbra is nagyobb területen lehet felhősebb égkép a jellemző, az ország nagyobb részén azonban több órára kisüt a nap - derül ki az Agrárszektor hétfői (2021.01.18.) országos középtávú előrejelzéséből. Jó lenne kimenni a földekre, de nem tudja vigyen-e magával gumicsizmát? Permetezne, de lehet, hogy lesz szél?
A hét közepén jelentős felmelegedés, majd újabb hideghullám várható! Sokan örülnek, hogy jelentős területen alakult ki hótakaró az országban, nos használják ki, mert jelentős felmelegedés közelít! Jelenleg 850hpa-on ( ~1500méteres magasság) -15 fok van, ami bizony azt eredményezte, hogy hajnalban több helyen is -10 fok alá süllyedt a hőmérők higany
Ma este nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, így főként a Dunántúlon egyre több helyen havazhat. A tartósan borult tájakon másutt is számítani lehet hószállingózásra. A nyugati szél helyenként megélénkül. Késő estére -2 és -8 fok közé hűl le a levegő.
Bár a naptári tél fele még előttünk áll, könnyen lehet, hogy 2020-2021 fordulójának leghidegebb napjain már túl vagyunk. Az időjárás egy enyhébb december után a múlt hét elején lett igazán télies, a hétvégére pedig mínusz 10 fok alatti hőmérsékletet jósoltak. Ennél kicsit enyhébb lett az idő, de a 7-8 fokos mínuszok mostanában így is …
Gyökeresen átalakul időjárásunk a következő napokban. Egy kicsit még kitart a tél, majd a hét közepére kora tavasz váltja az eddigi kemény fagyokat, akár 15 fok is lehet.
Tovább szakadozik, csökken a felhőzet, de az északkeleti, keleti megyékben még éjszaka is több maradhat a felhőzet. Estére megszűnnek a hózáporok, és ezt követően legfeljebb hószállingózás fordulhat elő.
Gyökeresen átalakul időjárásunk a következő napokban. Egy kicsit még kitart a tél, majd a hét közepére kora tavasz váltja az eddigi kemény fagyokat, akár 15 fok is lehet.
A Kárpát-medence időjárását kedd estig enyhébb és nedvesebb léghullámok alakítják. Eleinte havazásra, majd vegyes halmazállapotú csapadékra számíthatunk.
Frontális felhőzet érkezik nyugat felől, elsősorban a Dunántúlon számíthatunk többfelé havazásra, hószállingózásra. A legtöbb friss hó a Kisalföld és a Dunántúli középhegység környezetében valószínű. Éjszaka a havazás kiterjed a középső és a keleti vidékek fölé is.
Napközben a keleti, északkeleti határ mentén lehet havazás, estétől viszont az északi tájakon ismét számítani kell csapadékra: a Dunántúlon eső, az Északi-középhegységben, északkeleten zömmel hó várható, de kis területen ónos eső is kialakulhat, írja a met.hu előrejelzése. A nyugati, délnyugati szél helyenként megélénkül. A legmagasabb nappali hőmé
Kedden eleinte északon és keleten több helyen hullhat a hó, majd napközben átmeneti szünet lesz, aztán estétől északnyugat felől újabb csapadék érkezik, ami azonban már ÉNy-on, majd a...
A hideg, fagyos időben megindult a jégképződés a Balaton déli partján. Rossz hír azonban a téli sportok szerelmeseinek, hogy a vékony jég egyelőre sportolásra alkalmatlan. A héten ugyanis egy erős felmelegedés jön, ami balesetveszélyessé teszi a korcsolyázást.
Az Időkép előrejelzése szerint csütörtökön a viharos déli-délnyugati széllel érkező enyhe levegő egy csapásra tavaszias időjárást hoz – a Dél-Dunántúlon akár 15 fok is lehet –, előtte azonban kedden még újabb havazás fehéríti ki az ország nagy részét. Mint írják, a reggeli, délelőtti órákban a fagypont közeli hőmérsékletnek köszönhetően nagy terüle
Hétfőhöz képest sok helyen mintegy 10 fokkal magasabb hőmérsékleti értékeket mértek kedd reggel. Az Országos Meteorológiai Szolgálat kedd reggeli adatai szerint különösen az ország középső sávjában mértek több fokos, néhol 10 Celsius-fok feletti hőmérsékletváltozást az előző reggelhez képest. A keleti és nyugati országrészben jellemzően kisebb, csa
Budapestre, valamint Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén, Győr-Moson-Sopron, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Nógrád megyére adott ki az ónos eső veszélye miatt figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Reggelig, kora délelőttig erősen felhős vagy borult lesz az ég, majd nyugat felől csökken a felhőzet, de a Nyírségben, Szabolcsban maradhatnak tartósan borult körzetek. A déli órákig a Tiszántúl északi felén, északkeleten várható havazás, illetve néhol máshol is kialakulhat kisebb eső. A déli, délnyugati szelet a Dunántúlon időnként erős lökések kí
A folytatásban néhol borongós, néhol napos időszakokra készülhetünk, szerdára havazást, csütörtökre ónos esőt ígér az előrejelzés. Napközben viszont jobbára nem lesz hideg, 12-14 fokig is felkúszhat a hőmérő higanyszála.
Szinte beköszöntött a tavasz, de egyelőre csak a Dunántúlon. Az ország nyugati felén délután már a 10 fokot is meghaladta hőmérséklet, és az előrejelzések szerint a következő napokban tovább melegszik az idő. Az általunk megkérdezett háziorvos szerint a hirtelen hőmérsékletváltozás a legtöbb szervezetet megviseli.
Kontinensünk nyugati és középső tájain mozgalmas az időjárás, amelyről egy többközéppontú ciklon gondoskodik. Hatására a Pireneusi-félsziget, a Brit-szigetek, valamint még a Germán-alföld térségében is felhős az idő, több helyen esik az eső, néhol fagyott eső is előfordul.