Szerdán még hűvösebb, csapadékos időre lehet számítani, de az előrejelzés szerint késő délutántól már elkezd szakadozni a felhőzet, a hétvégére pedig megindul a lassú felmelegedés.
Az utóbbi napok alapján nem biztos, hogy arra tippelnénk, hogy április közepén is túl vagyunk már. A hegyekben havazik, nagykabátot veszünk magunkra és borongós íz idő, ami a tavasz legelejére jellemző.
Thaiföldön sincsen éppen hideg, ahogyan a régió sok területén is pusztító hőhullámokkal küszködnek. Tény, hogy az április ebből a szempontból egyébként is problémás, hiszen a monszun előtti legmelegebb időszak.
Április 20-án egy nagy kiterjedésű viharrendszer halad keresztül Dél-Karolinán, mely esőt, szelet és jégesőt is hozott magával. A szél ereje is okozott károkat, de az igazán nagy pusztításért a hatalmas méretű jégdarabok voltak a felelősek.
A második hete tartó április hideg ne tévesszen meg senkit, Európa a többi kontinenshez képest több, mint kétszer gyorsabban melegszik. Ürge-Vorsatz Diánát, a nemzetközi tudományos életben ismert klímakutatót kérdeztük, mekkora a baj, mi vár ránk. A CEU professzora szerint semmi jó, még a Balatonnál nyaralók sem örülhetnek a melegedésnek, alga lepi
A folyamatosan növekvő látogatószám miatti terhelés, a klímaváltozás miatti aszályos időszakok és a rendkívül nagy mennyiségű csapadékkal járó esőzések váltakozása a kőfalak állékonyságára is negatívan hat.
Csütörtökön többórás napsütésre számíthatunk gomolyfelhőkkel. Záporok inkább csak délnyugaton fordulnak elő. Az északnyugati szél a nap első felében még élénk lesz. 14-15 fok körül alakul a hőmérséklet.